yesilniksar

ÜRETİM NEDEN ENGELLENİYOR?.

Kuduz aşısı Türkiye de üretilirken neden şimdi yurt dışından ithal ediliyor?, ülkemizde çeşitli aşıların yapılması için çalışma yapan Bilim insanlarına neden imkanlar verilmiyor?, ülkemizde önemli labaratuvarlar var iken neden bu labaratuvarlar aktif haline getirilmiyor?, yurt dışından gelen aşılar 50 bin  adete yakın bedava dağıtılmaya başlamış idi, bedava dağıtılan aşılar şimdi 150 bin adet olarak bedava dağıtılıyor neden?, yurt dışından gelen bu aşılar boşa mı gidiyor?, devlet bu konuda zarara mı sokuluyor?, devlet önemli kaynaklarını boşa mı harcıyor?.

Trilyonluk Labaratuvar malzemeleri neden çürümeye terk ediliyor?. Üzücü olan şudur devlet ekonomik sıkıntılar çekerken  YERLİ VE MİLLİ NASIL OLAMIYORUZ?.

Bu yazıyı yazınca birileri bu düşüncelerden rahatsızlık duyar  mı?, duymalıdır.

Devlet bir bütündür, bütünlük ne zaman ortadan kalkar veya kalmaya başlar ise sıkıntılar başlar çoğu zaman sıkıntıların önü alınamaz.

Ülkemiz sıkıntılı süreçlerden geçiyor bu süreçlerden geçerken, yetkililerde, siyasetçilerde, bürokratlarda yaşanan süreçlerde imtihan vereceklerini düşünüyorum.

Türk milleti olarak Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a inandık ve güvendik, onun bu ülkeye hizmet yapması için millet olarak güçlü bir destek verdik, sayın Cumhurbaşkanımızın tek başına her konuda başarılı olması söz konusu değil, sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimlerine giderken Cumhurbaşkanlığı seçim sistemini anlatırken, yapılan her işte, daha hızlı hareket kabiliyetine sahip olunacağını, aksaklıkların artık yeni sistemle giderileceğini, devlete ve millete zarar veren veya verecek olan kişi ve kuruluşlara asla taviz verilmeyeceği”, şekilde düşüncelerini halkımızla paylaştı bizde bu düşüncelere inandık ve her zaman sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda gitmeye, onun düşüncelerini halkımıza yansıtmaya çalıştık çalışmaya da devam ediyoruz.

Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri içinde; “YERLİ VE MİLLİYİZ, YERLİ VE MİLLİ OLANLARLA, OLMAYANI MİLLETİMİZ GÖRÜYOR” diyerek önemli açıklamalarda bulunuyor, peki Yerli ve Milli olmak, ülkemizin ihtiyacı olan Hayvan Aşılarının ülkemizde yapılmasını sağlamak ve teşvik etmek değilmidir?.

YERLİ VE MİLLİ OLMAK NASIL OLACAK?, biz mi yanlış anlıyoruz, yoksa bu ülkenin halen Yerli ve Milli olmasına karşı çıkan bürokratlar ve siyasetçiler mi var?.

Ülkemiz çok şükür batmadı tabi ki,  ama gerçek olan şey şudur, ülkemizi ekonomik olarak batırmak, kendi egemenliğe almak isteyen başta ABD ve yabancı ülkeler var ve sürekli ülkemizi ekonomik olarak ve terör örgütleri ile diz çöktürmek istiyorlar böyle bir ihanet içinde, ülkemizi sıkıntılardan kurtarmak için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır ve en önemli nokta devletin kurumları daha dikkatli olmalıdır.

Bu ülkede herkes Cumhurbaşkanımızdan mucizeler bekliyor sanki!, bir insanın gücü  belli, her şeye hakim olması söz konusu değildir, sayın Cumhurbaşkanımız yeni devlet yönetim sistemi ile; “daha aktif, daha sağlıklı, halkını memnun eden, devleti ve milleti bütünleştiren bir yönetim sistemini” oluşması için kadroları yenilediğini görüyoruz, yeni sistemde halen önemli aksaklıklar giderilmiyorsa, giderilmek için çalışmalar yapılmıyorsa, bu yeni sisteme uygun hareket etmeyen hiçbir bürokrat ve siyasetçi sayın Cumhurbaşkanını artık sıkıntıya sokmamalı, kenara çekilmeli, zorluk çıkartanlar kenara itilmelidir.

Ülkem gerçek anlamda YERLİ VE MİLLİ olarak yoluna devam edecekse, her kurum ve kuruluş dikkatle ele alınmalı, YERLİ VE  MİLLİ olarak yola devam etmek istemeyenler ve YERLİ VE MİLLİ olan her düşünce, çalışma hayat bulmayacaksa halk kandırılmamalıdır.

YERLİ VE MİLLİ düşünceyi sonuna kadar destekliyoruz, YERLİ VE MİLLİ olan çalışmalara engel olmak isteyen kişi ve kuruluşlarla mücadele yapacağımızı, hiç değilse Karınca misali  yerimizi belli edecek şekilde DİK duruşumuzu göstereceğiz.

Halen YERLİ ve MİLLİ olmak için yeterli gayretlerin olmadığını görüyoruz.

Bugün Niksar’da Domates 3-4 TL den satılıyor, Bayram öncesi Salatalık 4-5 TL den satılıyor, satıcıya; “bu fiyatlar neden yüksek” diye sorduğumuzda satıcı insanlar; “Dolar yükseldi fiyatlar onun için yüksek” diyerek cevap vermeye başladılar, bizlerde bu sözleri milletimize kötülük olarak gördüğümüz için o sözleri söyleyenlerden alış verişi kestik!. Peki bizler sıradan insanlar olarak  devletimize ve milletimize karşı söylenen olumsuz sözlere tepki verip alış verişi yapmazken, Döviz ile yurt dışından gelen Aşı ve benzeri ürünler neden halen ülkemize girişine izin veriliyor?.

Tarım ve Orman Bakanı sayın Bekir Pakdemirli’nin konuya duyarlılık göstereceğine inanıyoruz.

Yeni Tarım ve Orman Bakanı sayın Bekir Pakdemirli, bakanlığa yeni geldiği için bakanlığına  bağlı çalışan kurumlardaki sistemi ve özellikle yurt dışından milyonlarca dolar verilerek ithal edilen aşı ve benzeri ürünler hakkında yeterli bilgi verilmemiş olabilir, bizlerin bildiği kadarı ile Tarım Bakanlığı bünyesinde trilyonlarca TL değerinde çok değerli Labaratuvarların olduğunu, üzülerek iletmek isteriz ki, çürümeye terk edildiğini sayın bakan yetkililere sorduğunda mutlaka öğrenecektir.

Devletimize ekonomik savaş açan devletlere karşı hem büyük, hem de küçük ekonomik tedbir almak her yetkilinin görevi olduğunu düşünüyoruz, bu ülkede sayın Cumhurbaşkanımızın sözleri hayat bulmalı, bulmalı ki  halkımız sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgisi daha büyüsün, ona karşı gelenler bile yapılan güzel hizmetler ve mücadeleye inansın, gelecek seçimler daha sağlıklı ve kalıcı olsun.

MİLLİ VE YERLİ nasıl olunur?, bu sorunun cevabı sanırım yapılan aksaklıkların giderilmesi, hataların halen hayat bulmaması ile mümkündür.

Ülkemizde özellikle AŞI konusunda çok ciddi sıkıntıların olduğu gerçeğini bir kez daha sayın Cumhurbaşkanımızın düşüncelerini paylaşan insan olarak ortaya koymak istedik.

Çok açık ve net soruyoruz; Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bulunan Labaratuvarlar neden hayat bulmuyor?, onlu kuruşlara mal olan bir aşının, yurt dışından getirtilerek nasıl bir ödeme sıkıntısı yaşatılmak isteniyor?, neden Bakanlık bünyesinde var olan tesisler YERLİ VE MİLLİ düşünceler içinde hayat bulmuyor?.

Günün Sözü: ER YA DA GEÇ, AH DA YERİNİ BULUR, HAK DA YERİNİ BULUR. SEN İYİ ŞEYLER DÜŞÜN İÇİNDEN NE GEÇERSE  O OLUR!..

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.