Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ne anlam ifade eder?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali pek çok önemli husus ifade etmektedir, yaşanan bu savaş gençlerimize çok şeyler ifade etmesi gerekir.

Gençlerimiz HÜR ve BAĞIMSIZ TÜRKİYE  nasıl olur?, bu savaşta yaşananları iyi anlamalı, incelemelidir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyetini TÜRK GENÇLİĞİNE emanet etmesi sıradan söylenen bir söz değildir, EY TÜRK GENÇLİĞİ hitabetini anlamak gerekir!.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

EY TÜRK GENÇLİĞİ’Nİ  armağan edilişi nedeni

YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİ

Ey Türk Gençliği diyerek başlayan sözler, her okuyan genin tüylerini diken diken etmeli, her Müslüman Türk Milletini derinden düşündürmelidir!…

Daha öncede birkaç defa ifade etmeye çalıştım.

Rusya-Ukrayna savaşı Türkiye için tehlikeli bir sürecin başlaması olmuştur.

Rusya’yı tahrik edip, Ukrayna’yı işgal ettiren ABD ve bazı Batı ülkeleri halen Rusya’nın savaşa son vermesi için bir gayretleri olmadığı gibi, halen savaşın devam etmesi için tahrik etmelerini her Türk insanı iyi anlamalı, görmeli ve yaşanan süreçlerden ders alarak bundan sonraki günleri yaşamalıdır.

Ülkemizin en büyük problemi, yüce Türk milleti değdi, ülkemizdeki muhalefet partileridir.

Dünyada yaşanan ve yaşanan sıkıntılardan dolayı etkilenen Ülkemizin etkilendiğini bilen ana muhalefet ve diğer muhalefet partileri kirli siyaset uğruna ülkemizin daha büyük sıkıntıya düşmesi ve sıkıntılar sonunda Hükümetin yıkılacağını hesap ederek insafsızca saldırmaya devam etmeleri düşündürücüdür.

Ülkemizde en büyük MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ ÜLKEMİZDE MUHALEFET PARTİ LİDERLERİDİR!..

Muhalefet partilerine oy veren seçmenler, kendilerine sunulan sözlere ve belgelere inanıyor, aslında sağ duyulu halkımız, muhalefete verdiği oyların yanlış olduğunu bildiği halde, hükümeti destekleyen bazı kesimlerin yaptıkları hatadan dolayı Hükümete, dolayısı ile Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kızdığı için belki , hükümet aleyhinde duruyor ama, inanıyoruz ki 2023 seçimlerine gitmeden, Cumhurbaşkanımız yapılan hataları görecek ve muhalefet partilerine oy veren insanlarında uyanmasına vesile olacaktır.

Başta ABD ve bazı AB ülkeleri şunu iyi biliyor.

Rusya-Ukrayna savaşı devam ettiği sürede, Rusya’dan Türkiye’ye gelmesi gereken Turistler gelemeyecek, Türkiye’nin Turizmden gelen gelirleri ciddi şekilde düşecektir.

Yine Rusya’nın dünyanın önemli tahıl ürünleri üreten bir ülke olması dolayısı ile savaştan kaynaklı ürün satışlarında sıkıntı yaşanacak, bu sıkıntılar yine Türkiye’nin ekonomisini olumsuz etkileyecektir.

Ve yine; Ukrayna’nın tamamen harap olması, halen savaştan dolayı pek çok önemli tesislerinin bombalanıp yıkılması, Ukrayna’da üretilen ülkemiz için çok kıymetli olan Savunma Sanayi ürünlerinin sıkıntılı sürece girmesi ve Ülkemizden Ayçiçeği ve Kabak Çekirdeği tohumlarının Ukrayna’ya gidip orada üretildikten sonra ülkemize ham madde olarak gelmesindeki zincirin kırılacak olması yine ülkemiz ekonomisine sıkıntı yaratmaktadır.

İşte bu nedenle  gençlerimiz başta olmak üzere saygıdeğer halkımız bu yaşanan süreçleri iyi görmeli ve ona göre siyasetçilere DUR! diyecek hamleler yapmalıdır.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı sayın İsmail Demir yapılan son çalışmaları sosyal sayfasından paylaşmış, bizlerde bir iki örnek verelim.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir;  “İHA’larımıza yeni bir kabiliyet daha kazandırdık. Denizde sürüklenen serseri mayın tespit çalışmaları DzKK’nın ANKA İHA’sına entegre edilen SAR-Sentetik Açıklıklı Radarlarımız ile başarılı şekilde gerçekleştirildi” dedi.

“Güvenlik güçlerimizin harekat sahasında elini güçlendiren, Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi KARGU’nun yeni teslimatlarını TSK’ya gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.” dedi.

“ATAK Helikopterimizin ilk ihracatını gerçekleştirdik. Filipinler’de gerçekleştirilen resmi törenle ATAK’larımız resmen Filipinler envanterine girmiş oldu. Hayırlı olsun” dedi.

Bu örnekler yapılan çalışmalardan birkaç küçük örnektir.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı, Türkiye’nin bugün Savunma Sanayi alanında yakaladığı önemli  çalışmaların ne kadar hayati öneme haiz olduğunu gösteriyor.

Ukrayna’da Teknik ve Teknoloji, Teknolojisini yurt dışına satabilen önemli ülkelerden bir tanesi, ama yapamadıkları önemli bir çalışma var, oda kendilerini savunabilecek, Savunma silahlarının olmaması, başka ülkelere bağımlı oluşu Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline neden olmuştur.

Bizler şuna inanıyoruz, Ukrayna Teknoloji  bakımından ve teknik personel bakımından Rusya’dan üstündür ama, kendisini savunacak araçların olmaması, Rusya karşısında ezilmiş ve topraklarını Rusya işgaline nerede ise teslim etmek üzeredir.

Rusya ve Ukrayna inanç bakımından bir birleri ile aynı olduğu halde, dünyadaki “güç bende” düşüncesinin hakim olması, Ukrayna’nın başka ülkelerden alacağı Savunma ve saldırı ürünlerine güvenmesi, ülkesinin işgal edilmesine neden olmuştur.

Gençlerimiz ve Türkiye sevdalısı her insan, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden ders almalı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kazanımlarını asla göz ardı etmemelidir.

Muhalefet parti liderleri her fırsatta; “Türkiye batıyor? yaygarası yalanına en net cevap, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesinde üretilen, Savunma sanayi ürünlerine ve de, yine Savunma Sanayi Başkanlığı kontrolünde üretilen savunma ve saldırı silahlarının ne olduğunu bakmaları yeterlidir.

Türkiye dünyanın en güçlü ülkesidir.

Kendi; YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİ ÜRÜNLERİNİ ÜRETEN ÖNEMLİ ÜLKELER ARASINDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VARDIR.

Günün Sözü; DEVLETİMLE GURUR DUYUYORUM.