Cemalettin Bilgin

UKRAYNA GERGİNLİĞİ VE TÜRKİYE!.

Bölgemizde SAVAŞ TAMTAMLARI çalınmaya başlandı.

Hedef; TÜRKİYE

Sömürgeci devletlerin başında olan İngiltere, ABD, Rusya, Fransa ve Almanya kendi egemenlikleri ararsında olan ülkelerin bağımsız olmalarına fazla diremeyince ülkelerin bağımsızlık ilan etmelerine göz yumdular, daha sonra yine egemenliklerinden tamamen çıkmaması için çeşitli oyunlar oynayarak kontrollerinde olmasına devam etmek istiyorlar.

Dünyada var olan sömürgeci devletler, dünya milletlerini kendi egemenliklerine almak ve dünyadaki bütün yer altı ve yer üstü zenginliklere hakim olmak için var güçleri ile çalışmalarına devam ediyorlar.

İşin fazla derinliklerine inmeden, bizler Rusya ve Ukrayna gerginliğine kısa olarak değinmek isteriz.

Rusya kendi egemenliğinde olan ülkeler içinde Ukrayna’yı her zaman kontrol altında tutmak istemiştir.

Bağımsızlığına kavuşan Ukrayna’da kendi imkanları ile varlığını sürdürmek bağımsız bir ülke olarak yoluna devam ederken, sürekli Rusya ve ABD nin önüne yuvarladığı kütüklerle mücadele etmek zorunda kalıyor.

Bölgemizde savaş tamtamları çalınca bunu iyi anlamak gerektiğe inanıyorum.

Savaş istenmeyen bir mücadele alanıdır ama, her ülke her an savaşacakmış gibide gerekli savunma ve saldırı silahlara kavuşmak için var gücü ile çalışalar yapmaktadır.

Peki son aylarda ortalıkta yeni bir olağan üstü bir çalışma ve bağımsızlık hareketleri yokken neden birileri sürekli; Rusya-Ukrayna gerginliğini ortaya atmaya devam ediyor ve Rusya sürekli Ukrayna sınırlarına asker yığıyor?

Ukrayna’nın Rusya’ya karşı bir saldırganlığı söz konusu olmadığına göre Rusya’nın sürekli Ukrayna’yı tehdit etmesi ve başta ABD olmak üzere batı ülkelerinin Rusya’ya yönelik olarak “Ukrayna’ya dokunma işgal girişiminde bulunma” diyerek uzaktan Ukrayna’ya destek verdiğini ifade ederek Rusya – Ukrayna gerginliğini kışkırtıyor?

Rusya’nın sürekli Ukrayna’ya baskı kurması asla kabul edilemez, ABD ve AB ülkeleri de şayet Ukrayna’nın bağımsız bir ülke olarak kalmasını istiyorsa, Ukrayna’ya tam desteğini verir ikide bir İt dalaşının yapılmasına engel olur.

Rusya kendi egemenliğini sürekli sağlamak için yaptığı baskılar artık son bulmalı ve keseri elinden bırakıp her ülke ile “KAZAN KAZAN” ilkesinden hareket ederek dostluklarını devam ettirmelidir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan her ülkeye yaptığı ziyarette, “Ticari ilişkilerimizi güçlendirelim, “kazan kazan” şeklinde çalışmalarımıza devam edelim, sizlerle ortak noktalarda birlikte hareket edelim ülkelerimiz her zaman Hür ve Bağımsız olarak bir birbirimize destek olalım” düşüncesini savunmakta, devlet başkanlarına bu düşüncelerini her zaman ifade etmektedir.

Rusya neden Ukrayna gerginliğinin son bulmasını istemiyor?

ABD ve AB ülkeleri neden sürekli bölgemizde Savaş tamtamlarının çalınmasını istiyor?

Bölgemizde savaş tamtamlarının çalınmasını sağlayan ABD ve AB ülkeleri, ülkemizin Rusya ve Ukrayna ile olan samimi bağlarının kopmasını sağlamak istiyor!…

Türkiye’nin Rusya ile sıkıntı yaşaması başta ABD, İngiltere ve AB ülkelerinin işine yarayacağı için sürekli Ukrayna-Rusya çalışmasını körüklemeye devam ediyorlar.

Türkiye, dünden daha bağımsız bir ülkedir, yarınlarda daha güçlü ve Hür ve bağımsız olmak için olağan üstü çalışmalar yapmaktadır, bu çalışmalar bu düşünceler başta ABD nin işine gelmemektedir.

Türkiye, artık ABD nin sömürge ülkesi olmaktan uzaklaşmaya başlamıştır.

Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti her ülke ile yaptığı anlaşmalarda ve “kazan kazan” ilkesinden hareket ederek, yoluna devam etmek istiyor.

Dünyada hiçbir ülkenin, sömürgeci ülkeler tarafından daha fazla sömürülmesini istemiyor, insanlık alemi insanca yaşaması için mücadele diyor, çalışmalar yapıyor.

Rusya-Ukrayna gerginliği devam ettiği sürece, hatta savaş tamtamları çalmaya devam ettiği müddetçe ülkemiz ile Ukranya  ve Rusya ile aramızı açmaya çalışıyorlar.

Ülkemizin ilişkileri hem Rusya ile hemde Ukrayna ile kazan kazan ilkesinden hareket ediliyor, her iki ülke ile ilişkiler güzel gidince devlet ve millet olarak kazançlı çıkıyoruz.

Bizim ABD ile ve AB ülkeleri ile de bir derdimiz yoktur, biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Hür ve Bağımsız olarak yolumuza devam edeceğiz.

Ülkemizin Hür ve Bağımsız olarak yoluna devam etmemesi için bölgemizde bugüne kadar çok oyunlar oynandı, halen oynanmaya devam ediliyor.

Dedikya; Ukrayna ve Rusya gerginliğinin  en önemli nedeni ABD ve AB ülkeleri.

Bizleri köşeye sıkıştırmak istiyorlar.

Bölgede olası bir Savaş  kıpırtıları olsa, NATO ülkeleri ve ABD ülkemizi Ukrayna tarafında kalmasını isteyecektir çünkü NATO ülkesi olarak onlarla birlikte hareket etmek zorundayız, o zaman Rusya’yı karşımıza alacağız.

NATO ülkelerinin olası bir çıkartması yanında Türkiye olarak olmaz isek bu kez Ukrayna’yı üzmüş olacağız onlarla ilişkilerimiz bozulması sağlanacak.

Görüldüğü gibi Rusya-Ukrayna olası bir müdahalede bizim ülkemiz her halükarda sıkıntılı süreç yaşayacaktır, çünkü ABD binlerce kilometreden Uçak gönderecek ortalığı karıştıracak aynen Suriye’de yaptıkları gibi, kabak ülkemizin başında kırılacak!.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan güçlü bir devlet adamı, bizlerin bile düşündüğü senaryoların daha fazlasını sayın Cumhurbaşkanımız düşündüğü için, ilk önce Rusya Devlet Başkanı sayın Putin’i ülkemize davet etti, inşallah sayın Putin ülkemizi ziyaretlerinde, anlaşmazlıklar kısa zamanda çözülmese de, savaş meselesi ortadan kalkacaktır, mutlaka orta yol bulunacaktır.

Net ifade ediyoruz.

Olası bir Rus-Ukrayna çatışmasında en çok zararı ülkemizin görmesi için ortalık karıştırılıyor, inşallah sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bu çirkin oyunda bozulacaktır.

Günün Sözü: Allah’ım, ben duamı sana emanet ettim, emanetim sendedir. Senin takdirin her ne ise, artık bilirim ki o senin “Ol” emrindedir

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.