Evet; birileri ne derse desin Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücü bir kez daha ortaya çıkmıştır, G 20 zirvesine Türk devletinin ve devlet başkanın gücü damgasını vurmuştur.

G 20 liderler  zirvesinde Türkiye’nin kararlı tutumu netleşmiş ABD başkanı sayın Trump Türkiye’nin haklı olduğunu kabul eden açıklamalarda bulunmuştur.

ABD başkanı; “Türkiye bizden Patriyot savunma sistemini talep etmiş talebe bizler “hayır” demişiz, bu nedenle Türkiye kendini savunacak sistemi almak durumda kalmıştır, Türkiye gibi bir ülkeye adil davranmamız gerekir” diyerek önemli mesajlar vermiştir.

ABD başkanı sayın Trump’un vermiş olduğu mesajlar, bölgede meydana gelen olayların sağlıklı hale gelmesi için Türkiye’yi gözden çıkartamayacağı ortaya çıkmıştır.

Türkiye’nin ne kadar güçlü olduğunu G 20 liderler zirvesinde bir kez daha gördük.

Türkiye’nin  S 400 ler konusunda kararlı duruşu, alınan savunma silahlarından vazgeçilmeyeceği anlaşıldığında ABD başkanı satın Tramp konuşması içinde; “Türkiye halkıdır, ABD yönetiminden (Obamayı katsederek) Türkiye Patroit savunma sistemini talep etmiş, ama yönetim satışa onay vermemiştir, Türkiye kendi savunma sistemini haklı olarak kurmak zorundadır, Türkiye’yi anlayışla karşılıyoruz” şeklindeki açıklaması sanırım G 20 liderler zirvesinin en önemli konuları içinde yer almıştır.

Türkiye artık F 35 ler konusunda da sıkıntı yaşamayacağı görülüyor, 4 adet  F 35 savaş uçağının teslim edildiği, sözleri gelecek bakımından önemli görülüyor.

Japonya’daki G 20 liderler zirvesinden sonra dünyada nasıl bir gelişme olacak? tam bilemiyoruz ama, zirveden Türkiye’nin güçlü çıktığını ifade etmek isteriz, bizler bunları yazarken birileri çıkıp “hangi tavizleri verildi de bunlar yapılıyor?” diyeceklerdir, onlar zaten bu ülkeyi ve milleti sevenler olarak görmüyoruz, sanki karşısındaki devletler “muz Cumhuriyeti” senin her dediğin istediğin gibi yapacakmış!, havası oluşturulmaya çalışılıyor!.

Çok şükür Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’la ne kadar gurur duysak azdır, Allah kendisinden razı olsun, sağlıklı bir ömrü versin, bugünlere gelmek, kendi savunma sanayiini kurmak, terörle mücadele yapan silahları yapıp, terör örgütlerini yurt içinde ve dışında etkisi hale getirmek öyle kolay değil.

Ülkemizde bir kesim insan, “kendilerini vatansever, ülkücü, milliyetçi ve Atatürkçü görenler sayın Cumhurbaşkanımızı 24 saat kötüleyerek ve çirkin sözler sarf ederek her yaptığını kötüleyerek hayatlarını sürdürmelerinin hiçbir anlamı yok, kim ne derse desin, Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ebedi bir yolculukta sağlam temeller üzerinde yürümesi için yoğun gayret sarf ediyor, Allah kendisinden razı olsun.

Bazı insanlar kendilerine verilen 10 koyunu güdüp evine geri götürmekten acizken, klavye başına geçip ahkam kesenler asla başarılı olamayacaklardır.

Sahi ABD, Türkiye’nin S 400 savunma silahlarını almasından neden rahatsızlık duyuyor?, Türkiye bir NATO ülkesi olduğuna göre NATO ülkelerinden ülkemize bir saldırı gelmeyeceğine göre, ABD nin endişesi neden?.

Bizler devletin derin meselelerini bilemeyiz, ama bir vatandaş olarak devletim ve milletimin menfaatlerini görmek ve mücadele yapmak zorundayız.

Hani sıkça söylüyoruz; “kötü komşu ev sahibini hacet sahibi yaparmış” bizde öyleyiz. Kötü komşular başta ABD, Almanya, İsrail bizleri hacet sahibi yapıyorlar, her yaptıkları ambargo sonucu ülkemiz yeni silahlar ve savunma araçlarının yapılmasını sağlıyorlar.

Ülkemiz terörle mücadele yaparken İsrail’den alınan insansız hava araçlarının parası verilmiş, araç arıza yaptıktan sonra tamir ücreti de ödendiği halde İsrail bizlere insansız hava araçlarını vermekten vazgeçince, ülkemizdeki  özel teşebbüs hızlı bir çalışmaya girdi ve insansız hava araçlarını yaptı, bugün dünyanın en gelişmiş insansız hava araçlarına sahibiz, gözleme işini yapanlar dışında silahlı hava araçları ile her bölgeye kısa zamanda ulaşılıyor, insan zayiatı verilmeden operasyonlardan çok güzel sonuçlar alınıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Emniyet teşkilatının kullandığı pek çok saldırı ve savunma araç ve gereçleri artık ülkemiz tarafından üretiliyor bizde bu yapılan çalışmalardan gururu duyuyoruz.

İnsansız hava araçları, İhalar, Sihalar artık ülkemizin her alanda kendisini savunacak güçlü bir ülke olarak  kendi varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Dünyada en sıkıntılı bölge ülkemiz bölgesidir, hem terör örgütlerinin yoğunluğu , hem de bölgemizdeki Suriye’de yaşanan savaş, bir başka ülkelere sıçramaması için ülkemiz ciddi çalışmalar içindedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatımız, dünden daha güçlüdür, yerli ve milli silahları kullanarak geleceğe ışık saçmaktadır.

Ülkemiz S 400 leri aldığında, sözde ABD ye karşı olduklarını bildiğimiz hiç bir kişi ve kuruluştan ABD yi kötüleyecek, onlara; “sana ne be kardeşim burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kendisini savunacak, kendisine saldırı yapıldığında kendisini savunacak, güce sahip olmalı” diyen olmadı, bunlara hasret iken birde İP genel başkanı Akşener, “S 400 ler sarayı korumak için alındı” saçma sözleri ile herkesi kendisine güldürdü.

Siyasette kural şudur; güçlü iktidarı, güçlü muhalefet yaratır, bizim ülkemizde muhalefet güçlü olmayıp saçma sapan sözlerle ülkenin ve milletin menfaatlerini karalayınca  zafiyetler meydana geliyor.

Ülkemle gurur duyuyoruz, sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz, ne Mutlu Türküm diyene.

Günün Sözü: GÜÇLÜ İKTİDAR, GÜÇLÜ MUHALEFETLE OLUR.