yesilniksar

TÜRKİYE KAZANDI

24 Haziran seçimleri yapıldı, seçim sonuçları sonunda Türk Milleti kazandı.

Seçim süresi uzun mu?, kısa mı? bilmiyoruz, kimine göre kısa süre, kimine göre normal sürede yapılan seçimlerin galibi Türk milleti ve Türkiye olmuştur.

Bir önceki yazımda; “BU SEVGİ TÜKENMEZ” demiştik, bu sözümüzü aziz Türk milleti bir kez daha teyit etti.

Bir başka söz daha söylemiştik. “Cenabı Allah Türk Milletini seviyor, Türk Milleti de Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor” demiştik, bu sözümüzde hayat buldu.

Türk milleti büyüklüğünü bir kez daha gösterdi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğüne sahip çıktı, iki siyasi parti lideri olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeliye sahip çıktı.

24 Haziran tarihinde yapılan seçim bir başka seçim idi, Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmak isteyenlerle, devletine sahip çıkmak isteyenlerin bir anlamda savaşı idi, çok şükür ki galip gelen Türk milleti oldu.

24 Haziran seçimleri üzerine artık yazılar yazılacak, kitaplar basılacak, hatta destanlar yazılacaktır.

24 Haziran seçimleri algı operasyonlarının olduğu bir seçim idi, siyaseten en çok saldırıya uğrayan siyasi parti MHP idi, MHP nin seçim barajını geçemeyeceğini ve seçim barajını geçemeyeceği iddiası ile sürekli MHP ye saldırı oldu, halkın kafası sürekli karıştırıldı, MHP nin alternatifi olarak İP gösterildi, allandı pullandı sürekli Meral Akşener, sayın Devlet Bahçelinin alternatifi gösterildi, çok şükür ki MHP ye ihanet edenler başarılı olamadı!.

Seçimlerin galibi Türk milletidir, bu kesin bir sonuçtur, Türk milleti siyaseten de sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve sayın Devlet Bahçeliyi destekleyerek Cumhur İttifakına devam dedi.

Şu gerçeği ifade etmek ve ortaya koymak gerekir, MHP Cumhur İttifakının oluşmasından sonra MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin düşüncelerine hayat veren çalışmalar yatı, Cumhur İttifakının imarları olan AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı savundu, hem de öyle bir savunduk ki, seçilmesini istediğimiz Milletvekillerini bir tarafa bırakıp Cumhur İttifakının ne anlama geldiğini ve MHP nin Cumhurbaşkanı adayının sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu dakikalarca anlattık, Milletvekili arkadaşlarımız anlattıkça sayın Cumhurbaşkanımızın mutlaka seçilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Çok şükür Cumhurbaşkanımız seçildi ve ülke kaostan kurtuldu, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli yaptığı TV konuşmalarında ve meydan konuşmalarında; “sayın Cumhurbaşkanı bu ülkeyi 16 yıldır yönetiyor, yeni bir sistemin ülkemizde hakim olması  ve sağlıklı uygulanması için bizlerin adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, inşallah sayın Erdoğan yeni devlet yönetim sisteminin Cumhurbaşkanı seçilecek ve ülkemiz sağlıklı bir şekilde yönetilmeye devam edecektir” diyerek konuşmalarını yaptı, bir siyasi parti liderinin bir başka siyasi parti liderini savunarak Cumhurbaşkanı olmasını istemesi kolay görülecek bir siyasi olgunluk değildir.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli gerçekten büyük devlet adamıdır, hiçbir nefsi mücadele yapmadan ülke menfaatlerini korumak adına siyaseten kaybetmeyi bile göze almıştır.

MHP üzerinden sürekli algı operasyonları yaparak MHP yi suçlayarak siyaset yapanlar Türk milletinin vermiş olduğu dersten inşallah nasiplerine düşeni alırlar.

Dedik ya seçimin galibi Türk milletidir, seçim sonuçlarından her siyasetçi nasiplerine düşenleri almalıdır, gün dediğin nedir ki, yıllar birde bakmışsınız ki hızla gelip geçmiş.

Bugün çok mutluyuz, ülkemiz bir kaosun içine sokulmasına milletimiz izin vermedi, tabi ki siyasetçilerde ince ince mesajlar verdi.

Seçimler öncesinde çok şeyler yazdık, önemli tespitlerimizi ortaya koyduk, Cumhur İttifakının kazanacağını defalarca ifade ettik, seçimler ilk başladığında Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasında bir sıkıntı olmayacağını ama AK Partide Milletvekili seçimlerinde sıkıntı yaşayacağını ifade ettik, bu tespitlerimiz hayat buldu, halkımız siyasetçilere bu konuda da önemli mesajlar verdi.

Kısa zaman süren seçimlerde hep güzellikler yaşadık, çok şükür her siyasi parti milletvekili adayı seçim çalışmalarında karşılaştıklarında bir birleri ile selamlaştılar, hal hatır sordular, başarılar dilediler, ama bir siyasi parti varki ne garipse sürekli seçmenler üzerinden algı yaparak, seçmenlerin bir birine düşmesi için tahriklerde bulundular, bu parti İP dir, İP ciler seçim atmosferini germek için gayret ettiklerini hatta olay çıkartmak istediklerini işin başından sonuna kadar gördük.

Niksar’da  seçim günü sandıkları milletvekili adayımız sayın Serhat Bilgin ile ziyaret ederken İP temsilcileri sürekli gerginlik yaratmak istediklerini gördük, her partiden sandık temsilcisi adayımıza “hoş geldiniz” dedi, İP temsilcileri suratlarını astı!.

Türkiye kazandı ve bizler kazandık çok şükür bugünleri gösteren yaradanımıza.

Niksar’lı seçmenlerimize, köy, kasaba, ilçe ve ilimiz seçmenlerine sonsuz teşekkür ediyoruz, ufak tefek olumsuzluklar dışında çok şükür hiçbir sıkıntıyı bölgemizde yaşamadık, seçmenlerin sağ duyusu insanları tahrik edenlere kulak vermediler.

Tokat seçmeni vefalı, ülkemiz insanı yine feraset sahibi olduğunu gösterdi, “İSTİKRAR” dedi ve ekledi; “DEVAM” diyerek dosta güven, düşmanlara korku saldı.

Bu hikaye burada bitmeyecek tabi ki, devletimiz kendisini yeniledi, yeni ufukların açılmasına vesile oldu, seçim öncesi hesap vermesi gerekenlerin hesap defterleri yeniden açılacak, milletimize ve devletimize ihanet edenler hesap verecektir.

MHP gerçekten en zor seçimini yapmış oldu. MHP üzerinden makam ve mevkii sahibi olanlar, MHP sayesinde hayatlarını mükemmel hale getirenler ne yazıkki hiçbir partinin uğramadığı şekilde saldırıya uğradı iftiralara uğradı, tüm saldırılara rağmen MHP ülke istikrarında bende varım dedi.

MHP nin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş çürümeye yüz tutmuş bir eski siyasetçi olan eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan; “MHP baraj geçsin Tandoğan meydanında anırmazsam şerefsizim” diyerek yaptığı TV konuşmasında bile MHP ye algı operasyonu yaptı, Okuyan’ın Tandoğan meydanında ne zaman anıracağını bekliyoruz.

Seçimin galibi Türk milleti ve devletimizdir, milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Günün Sözü:  yeni bir yönetimle

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.