Cemalettin Bilgin

TÜRK MİLLETİNİN HAYALLERİ!…

TÜRK MİLLETİNİN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN DEVLET ADAMINA RECEP TAYYİP ERDOĞAN DENİR.

Türk milletinin en büyük hayalleri içinde AYASOFYANIN CAMİ olarak ibadete açılması. İstanbul’un fatihi, Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin sözlerinin hayat bulmasıdır.

Türk Milletinin hayalleri içinde çok önemli konular var tabi ki.

Türk Milletinin; HÜR VE BAĞIMSIZ olması.

YURTTA SULH, CİHANDA SULH İLKESİNİN HAYAT BULMASI İÇİN, KENDİ YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA VE SALDIRI SİLAHLARININ ÜRETİLMESİ.

Yunanistan’a şu veya bu şekilde teslim edilen Adaların geri alınması,

Kıbrıs adasını işgal eden Rumların elinden geri alınması veya iki toplumun birlikte insanca yaşaması.

YERLİ VE MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİNİN KUURLMASI VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÜRETİM YAPAN ÜRÜNLERİN TÜRK MİLLETİNİN EMRİNE VERİLMESİ.

AZARBAYCAN’IN KARABAĞ bölgesinin Ermeni zulmünden kurtulması, Azarbaycan halkının Hür ve bağımsız olarak yaşamaya devam etmesi.

MAVİ VATAN OLAN DENİZLERDEKİ TÜRK MİLLETİNİN HAKLARININ KORUNASI, İŞGAL EDİLMEK İSTENEN MAVİ VATAN TOPRAKLARININ İŞGAL EDİLMEMESİ İÇİN MÜCADELE EDİLMESİ.

TÜRKİYEDE YAŞAYAN HER MİLLETİN, ÖZELLİKLE KÜRTLERİN HÜR VE ÖZGÜR OLARAK KENDİ DİLLERİNİ, LEHÇELERİNİ KONUŞMALARI VE İSTEDİKLERİ GİBİ HÜR YAŞAMALARI.

KIBRIS’A KAPALI OLAN MARAŞ BÖLGESİNİN AÇILMASI TEM TÜRK MİLLETİNE, HEMDE RUM MİLLETİNE HİZMET EDECEK ŞEKİLDE HİZMETLERİN YAPILMASI İÇİN SERBEST BÖLGE OLMASI.

TÜRK MİLLETİNİ BÖLMEK VE PARÇALAMAK İSTEYEN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE YAPIP, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN YOK OLMASINI SAĞLAMAK.

TÜRKİYEDE VAR OLAN, YER ALTI ZENGİNLİKLERİNİN ORTAYA ÇIKARTILMASI, HÜR VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE OLMAK İÇİN ENERJİ KAYNAKLARININ EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILMASINI SAĞLAMAK.

ÜLKEMİZİ KAN GÖLÜNE ÇEVİRMEK İSTEYEN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN VARLIĞININ DÜNYA DEVLETLERİ TARAFINDAN GÖRÜLMESİ VE TÜRKİYEYE KARŞI TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLEYEN ÜLKELERİNHAİNLİKTEN VAZGEÇMELERİ.

DÜNYADAKİ TÜRK VE MÜSÜMAN MİLLETLERİN ÖZGÜRCE, İNSANCA YAŞAMALARI, ONLARLA BİRLİKTE DÜNYA  İNSANLIĞIAN HİZMET ETMEKTİR.

Yukarıdaki düşünceleri çoğaltmak mümkündür tabi ki.

Bugün muhalefet partileri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştirirken, Türk milletinin hayallerini gerçekleşmesinde en önemli etkenlerden bir tanesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ile hayallerin gerçekleştiğini unutsa da, Türk Milleti kendi hayallerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı asla unutmuyor, hayalleri gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan’ı seçiyor ve ona sahipte çıkıyor.

Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemini kabul edemeyenler, Türk milletinin hayallerinin gerçekleşmesini istemeyenlerdir!……

Hani birileri diyor ya. “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kaldıracağız, Parlamenter Sistemin gelmesini sağlayacağız” diyenler Türk milletinin HÜR ve BAĞIMSIZ olmasını istemeyenlerdir.

Yani Türk Milletinin MANDA YÖNETİMİ ile yönetilmesini isteyenlerdir.

Ülkemizde sosyal medya yokken yapılamayan ALGI  operasyonları, bugün inançlı insanların inançlarının yok olmasını sağlayan ALGI operasyonları ile inandıkları davaların gerçekleştiğini göremeyenler var!…

İnsanlarımız; “AYASOFYA CAMİ OLARAK İBADEYE AÇILSIN” diyerek binlerce kilometreye giderek mitinglere katılan vatan sever insanlar, bugün Ayasofya İbadete açıldığını kabul edemeyip, kendi inançlarını inkar eder hale geldiler!.

Türk milletinin hayallerini gerçekleştiren Devlet ve siyaset adamına RECEP TAYYİP ERDOĞAN denir.

Ve yine Türk Milletinin hayallerini gerçeğe dönüşmesi için Hükümete destek veren Devlet ve siyaset adamına DEVLET BAHÇELİ denir.

İşin aslı şudur.

MHP yi ele geçirip ülkemizi sıkıntılı süreçlerin yaşanması için zemin hazırlamak isteyenler, MHP yi ele geçiremediler, hayalleri suya düşmüş Türkiye rahat nefes almış oldu.

Türk milletinin hayallerini taşıdıklarını sanan bir kısım arkadaş ve dostlar halen ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkında değiller!…

Bir kısır  siyasi çekişme ve inat uğruna ülkemizin kazanımlarını görmemezlikten geliyorlar, ısrarla inatla hata yapmaya devam ediyorlar.

Ülkemizin kazanımlarını görmeyip kısır siyasi çekişmelerle günlerini dolduranlar, ayrıca yanlışları doğru gibi anlatıp hem kendilerin, hem de etrafını yanıltmaya çalışanlar, yarın “tüh be hata yapmışız, nasıl bu hataları göremedik” diyecekler amma inşallah iş işten kaçmamış olur!.

Unutmayın Hükümetlerde devamlılık esastır, bundan önceki hükümetler, devletler arasında imzaladıkları anlaşmalardan sorumludur, daha önce yapılan özelleştirme çalışmalarından dolayı taahhütte bulunan hükümetin imzasına yeni kurulan hükümet uymakla yükümlüdür, bu düşünceden hareketler, önceki hükümetler döneminde yapılması istenen özelleştirmeler bu hükümet döneminde yerine getirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir.

Türk Milletinin hayalleri bir kurumun özelleşmesi ile son bulmaz.

Türk milletinin hayalleri, HÜR VE BAĞIMSIZ olmak için kendi Yerli ve Milli savunma sanayi ürünleri üretmekle mümkün olduğunu asla unutmamak gerekir.

Türk milletinin hayalleri artık gerçekleşmeye emin adımlarla devam ediyor.

Savunma sanayisinde ülkemizin  ileri hamleler yapması, dünya ülkelerinin ilgisini çeken Savunma sanayi araçlarının ülkemizde Yerli ve Milli olarak üretilmesi, ülkemizin huzurlu ve mutlu geleceği için çok kıymetlidir.

Hür ve Bağımsız olmak, dünya devletlerinin ülkemize olan yakın ve samimi ilişkiler içinde olmasını gerektirir.

YURTTE SULH, CİHANDA SULH’un olması için yine Yerli ve Milli savunma araçlarının elde edilmesi ile mümkündür.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İspanyada gerçekleşen NATO liderler zirvesi Türk milletinin mutlu ve huzurlu geleceği bakımından çok kıymetlidir.

Türkiye artık eski Türkiye değildir, eski Türkiye özlemi çekenler boşuna hayal kurmasınlar, Türk milleti kimin kendisine hizmet ettiğini ve edeceğini gayet iyi bilmektedir.

Günün Sözü: Allâh her imtihanın sonuna bir mükâfat gizlemiştir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.