yesilniksar

Tokat ve Niksar Kazanacaktır.

Tokat Valiliğine atanan sayın Dr. Ozan Balcı ilçe ziyaretlerine başladı.

Tokat Valimiz sayın Dr. Ozan Balcı beyi 17 yıl önce Kaymakamlık yaptığı yıllarda tanışma imkanımız olmuştur, sayın Balcı Akkuş ilçemizde Kaymakamlık görevini yaparken bizlerinde Akkuş ilçemizdeki matbaa şubemizde Akkuş halkına hizmet veriyorduk.

Günler hızla geçiyor tam 17 yıl olmuş tanışalı ve görüşmeyeli de uzun yıllar oldu, sayın Valimizin Tokat’a atandığını öğrenince mutlu olduk, genç ve çalışkan, halkla barışık yapılması gereken hiçbir çalışmayı ötelemeyen özelliğe sahip olduğunu bildiğimiz için; tamam bu sefer Tokat kazanacak, Niksar kalkınacak” diye düşündük.

Vali bey Erbaa ziyaretinden sonra Niksar’a geldi, kendisine karşılamak için Hükümet konağı önünde karşıladık, kurum yetkilileri ile birlikte bizde vali beyi karşıladık, sayın valimiz ile karşılaşmayalı uzun yıllar olmuştu, kendisine “hoş geldin valim” dediğimizde kendisi; “Cemalettin bey hayrola sen buradasın hiç değişmemişsin maşallah” deyince şaşırmadım dersem yanlış olur, uzun yıllara rağmen  vali beyin bizleri unutmaması güzel düşünceler ile bizleri hatırlaması bir insan için çok önemli bir an oluyor, kendisine teşekkür ettik; “Niksar’dayız, Akkuş’taki işyerimizi eleman bulamadığımız için geçen yıl kapattık burada gazetecilik mesleğimize devam ediyoruz” dedik.

İnsanların hayatlarında unutamayacakları pek çok anı vardır ama, özel anlar pek azdır, sanırım bizlerde pek az güzel anlardan bir tanesini yaşadık, sayın Valimiz bugüne kadar çok sayıda şehirde görev yapmış, yüzbinlerce insanlar karşılaşmış ve gün gelip çatmış Tokat Valisi ile güzel memleketimizde göreve başlamış, yıllar geçmesine rağmen dostluğun, arkadaşlığın unutulmadığını bizlere yansıtmış oldu.

Bazen insanları tanıtmak gerekiyordur ama, sayın Valimizi bizlerin tanıtmaya hiç ihtiyacı olmayacaktır, çünkü kendisi yapacağı güzel hizmetler ile kendisini bütün Tokat halkı tanıyacaktır, Tokat halkı ile arasına kimseyi almadan kendisi bizzat halkla bütünleşecek yapılacak her hizmette katkısı olacaktır. Tokat halkı olarak bizler kazandık dersek abartmış olmayacağız, gerçekten de sayın valimiz ile Tokat halkı kalkınacak ileri hamleler yapacaktır.

Tokat valimiz sayın Dr. Ozan Balcı Erbaa ilçemizdeki ziyaretini tamamladıktan sonra Niksar ziyaretine biraz geç gelmiş oldu, kendisini karşılayan herkesle tek tek tokalaşıp tanıştıktan sonra; “arkadaşlar kusura bakmayın biraz geciktim” diyerek kendisini karşılayanlara karşı sorumluluğunu sanki ihmal etmişçesine sözler sarf etmesi, kendisini karşılamak için kısa süreli bekleyen insanlara olan saygısını göstermiş olmadı orada kendisini karşılayan insanlar tarafından ilk izlenim mükemmel hale gelmiş oldu, kısa sohbet ve Kaymakamlığa giriş zamanı için deki sürede orada bulunan insanların üzerinde bırakılan olumlu hava, beraber çalışacağı insanlar için çok önemli olduğunu gördük, sanırım AK Parti iktidarı bir insanı bir yere getirirken her geçen yıl kaliteyi yükseltiyor, Valilerimiz hizmet yaptıkları şehirlerde halk ile buluşuyor, halkla bütünleşiyor, hizmetlerin hızlı ve kalıcı olması için gayret sarf ediyorlar.

Tokat bundan sonraki yıllarda kaybedilen değerlerine  sahip çıkacak ve kaybedilen yıllarını geri alacaktır, Valimiz Tokat için bir şans olmuştur.

Vali beyin Niksar ziyareti önceden planlanmıştı, ilk önce Kaymakamlığı ziyaret edecek Kaymakam vekilimiz Tokat Vali yardımcısı sayın Mehmet Gödekmerdan’ı ziyaret edip çay ikramı yapıldı, burada kısa bir sohbetten sonra, Kaymakam bey Niksar ile ilgili brifing verdi, bizlerde verilen bilgileri dinledik, güzel bir sunum idi, sunumdaki bilgileri ilerleyen dönemde Kaymakam beyden alarak haber içerikli halkımıza sunmak isteriz.

Valimiz sayın Dr. Ozan Balcı’ya sunulan brifing sunuma katılanlar ve bizler tarafından karşılıklı değerlendirme imkanı oldu, özelikle Niksar’ın tarım ve hayvancılık konuları gündeme geldiğinde Vali bey soru cevaplara önem verdi, Tarım konusu gündeme geldiğinde Niksar’daki arazi toplulaştırmalarında meydana gelen aksaklıklar ortaya kondu; “vali bey Niksar’daki Arazi toplulaştırması sağlıklı yürütülmüyor, birleşmesi gereken araziler ayrıştırılıyor, vatandaşlar sürekli itirazlarda bulunuyor, hatta ilerleyen zamanlarda yapılan işlemler mahkemelik olacaktır” dendiğinde Vali bey; devletimiz bu çalışmalar ciddi ödemeler yapıyor parçalanmış arazilerin birleşmesi en önemli nokta, bu konuda “Mehmet bey (Kaymakam vekili) en  kısa zamanda bir toplantı yapalım sıkıntılar ortadan kalksın” diyerek talimat verdi, arazi sahiplerinin karşılaştığı sıkıntılar çözülür ise ve daha da önemlisi arazilerin toplulaştırılması süresinde veya sonrasında bölgede yapılacak sulama kanallarının mutlaka kapalı sistem içinde olması gerektiği ifade edildi, arazilerde artık Vahşi sulamadan vazgeçilmesi mutlaka yapılması istendi.

Tokat Valimiz sayın Dr. Ozan Balcı  Kaymakamlıkta aldığı brifingten sonra Niksar Belediyesini ziyaret etti, belediye ziyaretinde aynı binada olan Halk Kütüpanesini ziyaret eden sayın Balcı Kütüphanede ders çalışan çocuklarla kısa sohbet yaptı, belediyede ziyaretinde çalışmalar ve Niksar ile ilgili sohbet yapıldı, ziyarette belediye başkanı Özdilek Özcan Vali beye günün anısına bir pano hediye etti, belediye ziyaretinden sonra Arasta çarşısındaki esnaflarla sohbet yapıldı vali bey yürüyerek geçtiği güzergahlarda vatandaşların yanına giderek kısa hal hatır sordu halkımız karşısında vali beyi görünce ve kendileri ile ilgilendiğini görünce çok mutlu olduklarını gördük.

Tokat Valimiz Arasta çarşısındaki esnaflarla kısa sohbetleri işyerlerine girerek “hayırlı işler nasılsınız” dileklerini iletmesi vatandaşlarımız tarafından çok olumlu karşılandı, daha sonra Niksar Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti gerçekleşti.

Niksar Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde oda başkanı Mahmut Aybak ve yönetim kurulu üyeleri vali beyi karşıladılar, karşılama sonrasında odada Niksar’ın önemli konuları konuşuldu, konularında başarılı olan iş adamlarımız Vali beye Niksar’da var olan Tarım ve Hayvancılık konularındaki sıkıntıları dile getirdiler.

Niksar Ticaret ve Sanayi Odasındaki görüşmeler çok olumlu geçti, kendi alanlarında başarılı olan iş adamlarımız Tarım ve Hayvancılık konusunda yaşanan sıkıntılar ve çözüm yoları dile getirildi, buradaki sohbetten sonra Niksar Ulu Camii ziyaret edildi.

Tokat Valimiz sayın Dr. Ozan Balcı ulu Camide Cami yetkililerinde bilgi aldı, Akşam Namazını eda ettikten sonra Niksar’ın fatihi Melik Ahmet Danişmend Gazi Hazretlerinin kabrini ziyaret etti, buradaki ziyaretten sonra, Niksar’da şehit ailesi rahmetli Samet Pişkin’in anne ve babasının evine giderek burada bir süre şehit ailesi ile sohbet yaptı okunan Kur’anı kerimden sonra şehidimizin anne ve babasına; “ Şehitlik mertebesinin ne kadar önemli olduğunu sizler biliyorsunuz, bizlerde sizin evladınız olarak her zaman sizlerin yanındayız, başımızın üzerinde yeriniz var” diyerek kendilerine sabırlar diledi, bu ziyaretten sonra, “Unesko Yaşayan  İnsan Hazineleri” ünvanlı Kaval ustası ve yapımcısı Yaşar Güç kardeşimizi ziyaret etti, Yaşar kardeşimizden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı, kendisine başarılar diledi ve sohbetten sonra Vali bey Niksar’dan ayrıldı.

Günün Sözü: DAĞ DAĞA KAVUŞMAZ AMA, İNSAN İNSANA KAVUŞURMUŞ.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.