yesilniksar

TOKAT KALKINMA HAMLESİNİ BAŞLATACAKTIR!.

Tokat istikrarlı yönetimlerle kalkınma hamlesine başlayacaktır.

Tokat son yılların en doğru en sağlıklı yöneticilerine sahip olmuştur, inşallah istikrarlı yöneticilerin ve siyasetçilerin sayesinde Tokat geri kalmışlık zincirini kıracaktır.

Tokat’ta uzun yıllardır bugünkü kadar hiçbir dönemde güçlü kadrolara sahip olmamıştır, inşallah bu dönemde başlayacak Tokat kalkınma hamlesi gelecek yıllara umut olacak, tokat artık göç veren il ve ilçeler değil,  göç alan ve ülke genelinde istikrarlı bir ekonomiye sahip olur.

Tokat uzun yıllardan beri hasret kaldığı siyasi istikrara bu dönem kavuştuğuna inanıyoruz, AK Parti iktidarı Milletvekillerimiz uyumlu çalışmaları ile dikkat çekiyor.

AK Parti Tokat Milletvekilimiz sayın Özlem Zengin AK Parti Grup başkan vekili olarak parti içinde çok güçlü bir yapıya sahiptir, yine değerli milletvekilimiz sayın Yusuf Beyazıt ve sayın Mustafa Aslan uyumlu bir çalışma ile halkın dikkatini çekiyor, sağlanan uyum sayesinde AK Parti iktidarından Tokat’ta bugüne kadar alamadığı hizmetleri alacaktır, yine MHP Tokat Milletvekili sayın Yücel Bulut iktidar milletvekilleri ile sağlanan uyum ve hoşgörü sayesinde Tokat’a gelmesi ve yapılması gereken hizmetleri hep birlikte gelmesini sağlayacaklardır. CHP Tokat Milletvekili sayın kadim Durmaz da yine Tokat’a gelecek yatırımlarda katkı sağlayacaktır.

Hani derler ya; Un var, yağ var, Şeker var, Süt var, aşçılarda iş başında olunca inşallah Tokat bu eldeki malzeme ile güzel bir Helva yapılacak ve halka sunulacaktır.

Tokat uzun yıllar ilk defa  sağlıklı bir siyasi yapıya kavuşurken, hizmetlerin sağlıklı olması bakımından bürokrasi dede istikrarı ve başarıyı yakalayan güçlü bir bürokrat yapısına kavuşmuştur.

Tokat’a yeni atanan valimiz sayın Dr. Ozan Balcı Tokat için bir şanstır, inşallah Vali beyin yeni proje hamlelerine siyasetçilerimiz destek verecek tokat kalkınmaya başlayacaktır.

Tokat siyasetçisi güçlüdür, en tepedeki bürokrasi yönetimi güçlü hale geliştir, GOO Üniversitesine seçilen yeni rektörümüz sayın Bünyamin şahin ve çalışma arkadaşlarının Tokat sevdalısı oluşu, Tokat’ta bütün kurumların uyumlu çalışmasına öncülük yapacaktır.

Tokat’a artık mazeret üretecek hiçbir kurum kalmamıştır, sağlanan siyasi, bürokrat ve Bilim insanlarının oluşturduğu güçlü kadro Tokat halkı ile uyumlu bir şekilde emin adımlarla ilerleyecektir.

Tokat halkı 24 Haziran seçimlerinde Cumhur ittifakına destek verdi güçlü bir kadronun oluşmasını sağladı, inşallah siyasetçilerimiz 2019 seçimlerinde Belediye başkanlarını da çalışkan yetenekli, halk ile bütünleşen başkanlarla çalışma ekibini tam oluşturacaktır.

Tokat bu dönemde kalkınmasını sağlayamaz ise, bundan sonraki yıllarda hiç kimsenin dertlenmeye sızlanmaya hakkı olmayacaktır.

Tokat halkı olarak artık ileri hedefleri belirlemek istiyoruz, bizler Tokat gerçeklerini ortaya koyarak bu güçlü kadroya katkı sağlamaya çalışacağız.

Tokat halkı yakaladığı bu istikrarlı kadronun kıymetini bilecek, Tokat’ın kalkınmasında bilimsel çalışmalar ile daha güçlü ekonomiye sahip olacaktır.

Tokat artık mazeret üreten değil, çalışan, üreten ve dış dünyaya satış yapan bir şehir ve bölge olacaktır.

Tokat’ın kalkınması Tarım ve Hayvancılık alanlarında olacaktır, Tarım ve Hayvancılığı sağlıklı yaparken tarıma ve hayvancılığa dayalı sanayisini daha güçlü hale getirip güçlü ekonomiye kavuşacaktır.

Tokat’ın tarım ev hayvancılık alanında ileri hamleler yapabilmesi için GOP Üniversitesi büyük bir şanstır. GOP Üniversitesi bilimsel çalışmalarını halka yansıtarak doğru, kaliteli sağlıklı Tarım ve Hayvancılık çalışmaları yapacaktır.

Tokat bölgesi tarıma dayalı üretimlerin yapılabilecek ender Topraklara sahiptir.

Tokat Tarıma elverişli en mükemmel Topraklara sahiptir, Su kaynakları çok olmamakla birlikte kendisine yetecek noktadadır, ancak ilerleyen yıllarda dünyada ve ülkemizde var olan Küresel ısınmaya paralel olarak eldeki Su kaynaklarını sağlıklı kullanmasını bilmeli artık Vahşi Sulamadan en kısa zamanda vazgeçmelidir, Vahşi Sulamanın en verimli Topraklara zarar vermesi artık engellenmelidir.

Tokat bölgesindeki arazilerin artık daha fazla kirlenmeden, Suları daha fazla kirletilmeden en kısa zamanda tedbirleri almalı gelecek yıllarda en verimli Su ve Topraklara sahip bir bölge olarak çok üreterek ülke ekonomisine de katkı sağlamalıdır.

Tokat bölgesi 250 metreden 1000 metreye kadarki doğal toprak yapısına sahip oluşu bölgede hem hayvancılığa hem de Tarıma en uygun bölgedir.

Tokat ve ilçeleri iyi yönetildiğinde Tarımda ve Hayvancılıkta başaramayacağı hiçbir ürün yoktur.

Niksar ve Erbaa Ovaları 250 metre ile 350 metre seviyede oluşu Tarımda erken üretim için en uygun iklim yapısına sahiptir.

Tokat ve bölgesi hayvancılık konusunda da önemli çalışmalar ev sahipliği yapmaya başlamıştır, Niksar’da açık besi çiftliğini kuran Bereket Döner bölgede bir ilki başararak bölgenin Hayvancılık konusunda ileri hamleler yapacağının en önemli göstergesidir.

Tokat’ın en büyük eksikliği her konuda çok konuşur, çok program yapar ama yapılan çalışmalar bir türlü hayat bulmaz idi, inşallah Tokat valimiz sayın Ozan Balcının öncülüğünde konuşan Tokat değil, üreten Tokat’a kavuşmuş olacağız.

Dedik ya, Tokat bir türlü Helva yemeği beceremedi, her şey Tokat’a var, var olan değerlerin kıymeti bilinemedi, tek bir dönem yani 4-5 yıllık kısa çalışma süresinde Tokat yakın zaman içinde hem yurt içinde, hem de yurt dışına tarım ve Hayvancılık konusunda satış yapan ciddi bölgeler arasına girecektir, istikrarlı çalışmak, sağlıklı düşünerek, doğru kararları doğru şekilde uygulamak isteyen yetkililere ve bilim insanlarının öncülüğünde ekonomik zirveyi yakalamak artık bir  hayal değildir.

Tokat hasret kaldığı her alandaki güçlü çalışma ve yöneticilerine kavuşmuştur, zaman çalışmak ve üretme zamanıdır.

Dün yapılan yanlışları tartışmanın kimseye faydası yoktur, dün yapılan yanlışlardan ders alarak sağlam, sağlıklı ve istikrarlı büyümeye hazırız.

Günün Sözü: TOKAT GELECEGE IŞIK TUTACAK GÜÇLÜ KADROYA SAHİPTİR.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.