yesilniksar

TIRNAKLARINIZI SÜRTÜŞTÜRÜN!.

Seçimler yaklaşırken siyaset ısınmaya başladı.

Seçimler yaklaşırken MHP lideri sayın Devlet Bahçeliden sürpriz bir açıklama geldi; “Dik başlıyız, tok bakışlıyız, Bozkurt duruşluyuz. Özümüz birdir, sözümüz doğrudur. Yalan nedir bilmeyiz, aldatma nedir tanımayız, ya olduğumuz gibi görünürüz, ya da göründüğümüz gibi oluruz. Çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz” dedi ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmasını dikkatlice dinledim, sayın Bahçelinin tepkisi bazı AK Partili yetkililere yönelikti, sayın Bahçelinin konuşması 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerini yakından ilgilendiren bir konuşma olarak güne damgasını vurdu.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli konuşmasında 24 Haziran tarihinde yapılan genel seçimlerde seçim beyannamesinde yer alan çeşitli konuları kapsayan maddelerle ilgili idi, özellikle af konusu üzerinde durdu, MHP olarak verdiği af teklifi hakkında kesin ifadeler kullandı.

MHP genel başkanı sayın Devlet bahçelinin genel seçimlerde seçim beyannamesinde yer alan maddelerin hayata geçme isteği yanlış anlamalara neden olmuş, kısmı af olarak ifade edilen kanun teklifi halen TBMM de beklemektedir.

MHP lideri sayın Devlet Bahçeliden sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan konuştu; “Bize göre milletimizin en büyük en etkili andı İstiklal Marşı’dır. İstiklal Marşı’ndan başka bir ant tanımıyoruz, tanımayacağız.” dedi, bu konuşasından sonra Çarşamba günü Danıştay ile ilgili düşüncelerini paylaştı,  Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleşen, “150. Yılında Şûra-yı Devlet’ten Danıştaya” Uluslararası Sempozyumunda Cumhurbaşkanımız kürsüye çıktığında Danıştay üyelerinin karşısında, şunları ifade etti;  “Beş yılda ant ile ilgili karar veriyor Danıştay. 2013’ten 2018’e kadar neredeydiniz? şimdi mi aklınıza geldi? izin alacaksak. O zaman ben bu makamda durmayayım, çekeyim gideyim’ dedi.

Cumhurbaşkanı konuşmasında çok açık net ifadeler kullandı, kuvvetler ayrılığına sahip kurumlar bir biri ile ahenkli çalışması gerektiğini, yapılan hataların mutlaka söylenmesi gerekli olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi henüz tam olarak rayına oturmamasının sıkıntıları yaşanıyor, ayrıca kurumlar arası uyum halen tam olarak kurulmamış gözüküyor, inşallah kurumlar uyum içinde hareket ederek ülkenin sağlıklı büyümesine destek sağlarlar.

Sayın Devlet Bahçeli 2019 yerel seçimlerine MHP olarak kendi şartları içinde gireceğini ifade ettikten sonra, AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan da grup toplantısında yaptığı konuşmada, MHP genel başkanının yerel seçime parti olarak tek başına gireceği düşüncesine saygı duyduğunu ifade eden açıklamada bulundu, bu açıklamadan sonra birileri Tırnaklarını sürtmeye başladı, sayın Bahçeli ile sayın Erdoğan’ın kavga edeceğini düşünerek nerde ise pıtık çalıp oynayacaklardı.

Birileri Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan ile sayın bahçelinin kavga edip CUMHUR İTTİFAKININ bozulacağını düşünürken, Devlet beyden kısa zaman içinde açıklama geldi; “Cumhur İttifakı devam edecek” sözleri tırnaklarını sürtmeye başlayıp iki tarafın kavgasını bekleyenler avuçlarını yalamaya başladı.

AK Parti ve MHP genel başkanları “ülke meseleleri konusunda asla sıkıntı yok” derlerken, CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu yurt içinde olduğu gibi, yurt dışında da sıkıntılı beyanlarda bulunmaya devam etti.

Kemal Bey  Londra’da BBC’ye konuşmuş ve “Türkiye’de yerli ya da yabancı sermayenin güvencesi yok” demiş, biz  burada hangi ülkeden yatırımcı bulabiliriz diye çırpınırken, yaptığına bakın. Daha önce de Focus dergisine böyle demişti!.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları kendisine asla bir katkı sağlamayacaktır.

Şunu anlamakta güçlük çekiyoruz. AK Partiye alternatif iktidar adayı parti hangisi?, seçim sonuçlarına bakınca CHP dir, peki oldu ya AK Parti çok hata yaptı halkımızda AK Partinin hatasını affetmeyip CHP ye bir kez de olsa “buyur iktidar senin” derse, CHP genel başkanı sayın Kılıçdaoğlu’na birileri; Türkiyede can güvenliği yok demiştin, yatırımcının güvenliği yok demiştin, açıklama yaparmısın?” derse, Kılıçdaoğlu nasıl bir cevap verecek?.

“Dilim Nedir senden çektiğim” sözü önemli bir söz.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu dilinin cezasını çok çekiyor, bir türlü diline sahip çıkmıyor, siyasi geleceği her zaman tehlikeye düşüyor, bir siyaset adamı sürekli içerde ve dışarda ülkesini kötülememelidir, biz yapılan hatayı ortaya koyuyoruz.

Salı günü yaşanan siyasi hareketlilik insanlarımızı heyecanlandır, art niyetli insanları da farklı kulvarlara taşıdı, ama nafile AK Parti ve MHP genel başkanları siyaset yaparlar ama, memlekete ve millet yararı olduğunda siyaseti bir kenara iterler.

MHP genel başkanı sayın Bahçeli; “Parti olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. İşin tadı kaçtığından zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır” diyerek yapılacak olan seçimlere nokta koydu ve devamla;  “Öyle zengin, öylesine geniş, öylesine büyük bir aileyiz ki, doğudan batıya, kuzeyden güneye, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne tek nefes, tek dil, tek bilek, tek yüreğiz. Biz Türk milletiyiz” dedi, bu anlamlı sözler ülkemizdeki siyasi sahneyi hareketlendirmiş olsa da, sayın Bahçeli sonradan bir acıkama yaptı; Cumhur İttifakı devam edecek” demesi her iki parti sevdalısı insanları mutlu etti.

Günümüzde  yaşadığımız süreçleri dikkate aldığımızda şu tür insanlardan uzak kalmak gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Uzak durulması gereken 4 insan:

  1. Menfaatini her şeyin önünde tutan
  2. Vefasız olan
  3. insanların kavgasını izleyen
  4. Sözünde durmayan insandan.

Son günlerde yaşanan süreçlere bakınca “Menfaatini her şeyin önünde tutan” ların sayısının artmış olduğunu gördük, menfaatleri için milletin çırpınmasını seyretmekten utanmayanların olduğuna şahit olduk.

Yine son günlerde kişisel çıkarları için; “Vefasız olan” olan kişileri gördük.

Ve yine; insanların sıkıntı yaşamasından zevk alan, toplumun kavga etmesini bekleyenleri gördük.

Tabi ki; “Sözünde durmayan insandan”  bu ülkenin çok sıkıntılar çektiğine yine şahit olduk.

Günün Sözü: DİLİM NEDİR SENDEN ÇEKTİĞİM.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.