Cemalettin Bilgin

TERÖRLE MÜCADELE!.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadelede önemli noktaya geldi, artık ülkemizde terör ilk sırada yer almayacaktır.

Ülkelerin en sıkıntılı dönemleri “terörle” mücadeledir.

Savaşlar, terörle yapılan mücadeleden daha kolaydır.

Ülkemizi 40 yıldır kan gölüne çevirmeye çalışan PKK terör örgütü artık son çırpınışlarını yapıyor.

Aslında ABD ve bazı AB ülkeleri terör örgütlerini desteklememiş olsalardı, PKK terör örgütü bugüne kadar bitmiş olur idi, amma lakin sözde STRATEJİK ortak gözüken ABD PKK terör örgütü ve yan örgütleri desteklediği için ülkemiz terörle mücadeleye devam ediyor.

Dünyada ülkemiz için en tehlikeli ülkelerin başında ABD gelmektedir.

ABD kandan beslenmeye devam etmektedir.

ABD nin hayat tarzı kandan beslenmeyi kendisine meslek seçmesidir!.

ABD kendi ülkesinde bile kan dökülmesinden rahatsızlık duymayan, gelir kaynaklarını ve varlığını canlıları yok etmek üzerine kurduğu devletini, kendi ülkesindeki masum insanların katledilmesinden bile faydalanarak hayatına devam ediyor!.

ABD de zaman zaman  okullarda ve işyerlerine, sosyal tesislere saldıranlar “terör” yaratmıyormu?

ABD kendi kurduğu kan gölünde bir gün inşallah tamamen boğulacak, dünyadaki bütün insanlık o zaman rahat nefes alacaktır.

Ülkelerin en sıkıntılı mücadelesi terörle mücadeledir, tabiki bu ABD için geçerli değildir zaten kendisi terör devleti konumundadır.

ABD bütün ülkeleri kendi egemenliğine almak için her fırsatı kullanmaktadır.

Halan devam eden, Rusya-Ukrayna savaşının çıkmasının tek nedeni ABD nin Ukrayna Cumhurbaşkanını kandırarak, savaşın başlamasına neden olmuştur.

Rusya- Ukrayna savaşında haklı taraf varmıdır?

Rusya-Ukrayna savaşı ülkemizi yakından ilgilendirmektedir, dolayısıyla halkımız konuya yakın ilgi göstermektedir ve konuşmalar içinde insanlarımız; “Rusya-Ukrayna savaşında Rusya haklıdır” diyerek önemli bir noktaya parmak bastıklarını görüyoruz.

Evet; Rusya-Ukrayna savaşında haklı taraf Rusya’dır bizlerin düşüncesi bu noktadadır amma, Rusya’yı haklı kılmak, Ukrayna halkının ölmesini savunmak anlamına gelmez.

Ukrayna devleti hür ve bağımsız bir devlet iken, yapılan son seçimlerde Ukrayna Cumhurbaşkanı nerede ise ABD nin bir eyaleti gibi davranmakta, Ukrayna Cumhurbaşkanı ABD nin içindeki bir Eyalet Valisinden daha çok ABD Cumhurbaşkanına bağlı ve sadık konumdadır!…..

ABD nin elindeki en büyük kozu, Dünya Ticaretinin en kilit ürünü Dolar olması, devamında NATO’nun yine kendi kontrolünde olması, Birleşmiş Milletlerin yine kendi egemenliğinde yoluna devam etmesi, velhasıl dünyada kurulmuş olan bütün kurumların kontrolü ABD nin elinde olması dünyandın huzurunun kaçmasına neden olmaktadır.

ABD sözde terörle mücadele yaptığını iddia ediyor.

Ülkelerin bağlı bulunduğu, bağlı olmadığı zaman ticaretini yapamayacağını, hatta yeni bir teknolojiyi yapmış olsa bile dünyaya satabilecek imkanı olmadığı bir dünyada yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan; “DÜNYA 5 DEN BÜYÜKTÜR” sözleri iş olsun diye söylenen sözler değildir.

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Hür ve Bağımsız olması için yaptığı her hamlede karşısına çıkan ABD yi bildiği için önemli düşüncelerini halkımızla zaman zaman paylaşmaktadır ve bu nedenle ABD nin hinliğini bildiği için DÜNYA 5 DEN BÜYÜKTÜR sözlerini söyleyerek hem halkımızın dikkatini çekmeye çalışırken, diğer taraftan dünya milletlerine de mesaj vermektedir!.

ABD nin bir “terör devleti” olduğunu tarihe ot düşerek yazarken, ülkemizde terörle mücadelede gelinen noktaya bakalım.

Ülkemizde artık terörle mücadele konusunda bir sıkıntı yoktur.

Hükümetinin oluşturduğu terörle mücadele sistemi en sağlıklı, en mükemmel mücadele sistemidir.

Ülkemizde terörün bitmesi için artık profesyonel yöntemler kullanılmaktadır.

Ülkemizde geliştirilen Savunma Sanayi araçları, terörle mücadelede zirve yapan önemli araç ve gereçlerdir.

Dünyada en zor mücadele “terörle mücadeledir” sözleri gerçektir.

Ülkeleri savaşlar sıkıntıya sokabilir ama, “terör” eylemleri her insanı canından bezdiren en tehlikeli süreçlerdir.

Dünyada ülkeleri istila etek için en kolay yolun terör eylemleri çıkartarak sonuca gidilmesi planları ülkemiz üzerinde oynanan oyunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir.

Ülkemiz 40 yıldır terörle mücadele derken, sözde müttefik ülkeleri devletimizin terörle mücadelesinde kullanması gereken silahları, malzemeleri vermemek için büyük gayret sarf ettiklerini görmemek için aptal olmak gerekir.

Sözde müttefik ABD ve çeşitli konularda  müttefik olduğumuz başta Almanya ve bazı AB ülkeleri veya NATO üyesi ülkeleri parasını verip aldığımız silahların “terörle mücadelede kullanamazsınız” diyerek Hür ve Bağımsız olmamız gereken bir ülke olarak paramızla aldığımız silahların kullanmasını kabul etmemektedirler ve yeni silahların verilmemesi içinde çeşitli bahaneler uydurduklarını hep birlikte görüyoruz.

Aslında ülkemizdeki en büyük sıkıntı veya zafiyet, Hükümetin terörle mücadelesinde aldığı tedbirlerin muhalefet partileri tarafından desteklenmemesidir!….

Ülkemizdeki muhalefet partileri de, aynen ABD gibi hareket etmektedir!.

Muhalefet partileri  iktidara gelmek isterken,  aynı zamanda terörle mücadelede hükümete destek vermemeleri düşündürücü ve manidardır!.

Bir ülke terörle mücadelede başarı sağlamak isterse kesinlikle bütün kurum ve kuruluşları ile aynı düşüncede olmalı ve terör örgütlerine asla taviz vermemelidir. Bizler bu düşünceyi ifade ederken muhalefet partilerinin “terör örgütlerini destekliyor” demiyoruz, lakin hükümet kadar muhalefet partileri de mücadele yapmak için sorumlu olduğunu ifade etmek isteriz.

Aslında ülkemizin 40 yıllık terörle mücadelesini ayrıntıları ile yazmak gerekir!. Bunu yazabilirmiyim? biraz zor ama, zaman zaman konuya değinmek,  halkımızın konuya olan duyarlılığını yaşatmak için önemli olduğunu düşünüyoruz.

Günün Sözü; “SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ”

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.