Dünyanın hiçbir ülkesinde terörist’te özgürlük olmaz!.

Yazmamak için kendimizi geri çekmeye çalışıyoruz amma lakin, CHP genel başkanının açıklamalarını duydukça hem üzülüyor, hem de tarihe not düşmek için çalışıyoruz.

Sahi şunu sormak isteriz.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu zaman zaman uzaya falan mı çıkıyor?.

Öyle ya; uzayda değil de bu ülkede sürekli yaşamış olsa, PKK terör örgütünün bu ülkeye ne kadar kötülük yaptığını, Kürt çocuklarını kundakta iken nasıl katlettiklerini bilmesi gerekir.

Ayrıca yaygaranın çok olduğu ülkemizde Kürtler adına konuşma hakkını kendilerinde görenler, Kürtler adına konuşarak hak aramaktan bahsedince AK Parti Hükümeti Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı özgürlüklerinin kapısını açtılar ve “Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her topluluk Türk milletinin ayrılmaz parçasıdır, Türkiye de yaşayan her insan aynı eşit şartlara sahiptir” dedi ve bir büyük riske girdi.

AÇILIM Süreci!…

Açılım süreci gerçektende siyasetçi için çok büyük sıkıntı ve tehlike olmasına rağmen Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Açılış sürecini başlattı, Güneydoğu bölgesinde yaşansın veya yaşanmasın hangi sıkıntılar var ise bunun çözümü için çalışma başlattı bunun adına da “açılım süreci” dedi.

Bugün bile Açılım sürecini anlamamış, anlamayan çok sayıda insan vardır, bu sürecin ne kadar zor ama kıymetli olduğunu bilen siyasetçiler,bu sözleri küçültücü hale getirerek Hükümeti yıkmaya yıpratmaya, hatta ihanetle suçlamaya çalıştılar!….

Açılım süreci halen tartışılırken şu kısa sözü ifade etmek isterim.

Açılım süreci daha önceki yıllarda, yaşanmış veya yaşanmamışta olsa, var olduğu ifade edilen sıkıntıların giderilmesi Güneydoğu bölgesindeki halkın PKK terör örgütünün elinden kurtarmak çalışmasıdır.

Evet; yanlış anlamadınız, sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı açılım süreci Kürk kardeşlerimizi PKK terör örgütünün elinden alma sürecidir.

Güneydoğuda zaman zaman yaşanan hak ihlallerinin var olduğunu biliyoruz.

Kürt kardeşlerimiz zaman içinde Kürtçe konuşamaz, Kürtçe yazamaz, Kürtçe türkü, şarkı söyleyemez noktaya geldiğini, konuşmak isteyenlerinde bölgedeki bazı yetkililer tarafından zamanla sıkıntıya soktukları herkezçe malum idi.

Daha öncede ifade etmeye çalıştım.

Açılım süreci Türk milletinin ayrılmaz bütünlüğü için başlatılan bir süreçtir ve Kürk halkını terör örgütü PKK’ nın elinden kurtarma çalışmasıdır, hal böyle olduğu halde ne yazık ki, açılım sürecinden dolayı Hükümet yani  sayın Recep Tayyip Erdoğan riske girerken, PKK terör örgütü bu süreçten faydalanarak bölgedeki Kürt insanlarımızı kendisine daha çok bağlayıcı propaganda yapmıştır!….

Halen açılım süreci tartışılırken, bu sürecin ne kadar önemli ve bölge için kıymetli olduğu, ama bu süreci başlatan sayın Cumhurbaşkanımız için ne kadar tehlikeli süreç olduğunu ifade etmek isterim.

Net ifade ediyorum, bu süreci halen anlayamayan ve savunma şansı olmayan AK Parti kadroları ile bizler seçimlere katılıyoruz!…..

Bugün halen CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu; “ülkemizde  Kürt sorunu vardır” diyerek PKK terör örgütü sevicilerini savunuyorsa, artık sıradan vatandaşın ne diyeceğini tahmin etmek bile istemeyiz!…

Ülkemizde Kürt problemi yoktur.

Ülkemizde terör örgütü meselesi vardır, inşallah bu meselede kısa zamanda çözülecektir.

Bugün terör meselesini CHP genel başkanı “Kürt sorunu” olarak ifade ederek Yasin Börü ve 37 kişinin katledilmesine neden olan Selahattin Demirtaş’a özgürlük istiyorsa, gerçekten bu ülkenin çekeceği daha çok çile olduğunu ifade etmek isterim.

CHP genel başkanı terör sevicisi ve Yasin Börü ve 37 kişinin katili veya azmettiricisi olarak yargılanma süreci başlayan bir zalime özgürlük isterken, Yasin Börün’ün ve 37 insanımızın özgürce yaşama hakkı için neden bir çift güzel söz söylenmiyor?.

Ülkemizde serbestçe siyaset yapan ve her istediğini söyleyen Selahattin Demirtaş her konuşmasında PKK terör örgütünü savunurken, o günde bugünde Selahattin Demirtaş’a, “yeter kardeşim artık şu  PKK terör örgütüne terör örgütü de bu ülkede serbestçe ve sağlıklı siyaset yapalım” demiş olsa idi, terör boyutu ülkemizde bu kadar uzun boylu yaşama şansı olmayacaktı.

Hiçbir ülkede “terör sevicilerine, terör destekçilerine” özgürlük vermez.

Açılım sürecinin en can alıcı tarafı sayın Cumhurbaşkanımız şunu düşünmüş olmalı ki; “bandıran zehiri de olsa bu açılım sürecini başlatacağım” derken, terör örgütünün Güneydoğu bölgesindeki yalan propagandasının yalan olduğunu ortaya koymaya çalıştığını düşünüyorum.

Çünkü; açılım sürecinde sözde Kürtlerin haklarını savunduğunu iddia ederek eline silah alıp dağlara çıktığını iddia eden terör örgütü sevicileri ve teröristlere şu mesaj verilmiştir; tamam peki siz mademki Kürt halkının haklarını savunduğunuz için silah alıp dağlara çıktınız, elinizdeki silahları bırakın, gelin Türk adaletine teslim olun, sizlerin ifadeleri alınıp normal aile hayatınıza dönün,şehirlerde, kasabalarda, köylerde insanca yaşayın, işte size fırsat” diyerek başlatılan açılım süreci ne yazık ki dünde, bugünde, yarında Kürt halkının haklarını savunmak için değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak için silahlı eylemler yaptığı bir kez daha ortaya çıkmış ve terör örgütü PKK kahpece “hendek eylemlerini başlatmıştır.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Demirtaş neden içeride?” diye… sorduğu sorunun cevabı,  Yasin Börü ve 37 kişi neden mezarda peki? Diye sorulan sorunun cevabı olarak ortaya çıkmaktadır.

Terör sevici Demirtaş her zaman şunları dile getirmekten çekinmemiştir; “PKK ‘yı silahlı bir halk hareketi olarak görüyoruz” 1990 itibaren hiçbir partimiz PKK’ yı terör örgütü olarak görmedi.  (Selahattin Demirtaş) diyor.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu sözleri duymadı ise mutlaka uzayda yaşadığı zamanlara isabet etmiştir, ülkemizde yaşamış ve gerçek anlamda Devlet adamı gibi düşünerek sözlerini söylemiş olsa; Demirtaş neden içeride?” diye bir soruyu sormaması gerekir!….

Son söz; ey aziz dostlar, saygıdeğer arkadaşlar; Doğru işleri her zaman karalama, yalan ve iftirayla engellemek isteyenler olacak. Kimin maşası ve nerenin piyonu olduğu belli olmayan alçaklara aldırma! Hak bildiğin yolda eğilmeden, bükülmeden dostdoğru yürümeye devam et…

Günün Sözü; HİÇ BİR ÜLKE TERÖRİSTTE ÖZGÜRLÜK TANIMAZ!….