Ne oldu, dünden başka, hatta öncekinden başka ne değişti?

Peşinen ifade delim, Tokat Milletvekilimiz sayın Özlem Zengin’e sosyal medyadan yapılan çirkin sözlü saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Ne yapalım gülerek mi kınama yapalım?.

Sosyal medyanın çirkinliği konusunda bu satırlardan bizlerde çok defa yazılar yazdık, “insanlar Sosyal medya aracılığı ile karalanıyor, kirletiliyor, küçük düşürülüyor, yuvaların yıkılmasına neden oluyor” dedik, bugün çirkinliğe tepki verenler keşke notlar yazdığımızda yazdığımız güzel düşünceler beğeni alabilse idi!.

Sosyal medya artık hayatın vazgeçilmezleri arasında, bu grubun sağlıklı çalışması insanlara çok faydalı, lakin sağlıksız konuma geldiğinde insanların hayatını karartacak her hainlik gerçekleşiyor.

Sosyal medyada hakarette sınır tanınmıyor.

Sosyal medyanın belli disiplin altına alınası için Cumhur İttifakı partilerinin mücadelesini hatırlıyoruz, yine her şeyde “hayırcı” olan muhalefet partileri, Sosyal medyanın disiplin altına alınması içinde “hayırcı” olmuşlar idi, bugün gelinen noktada muhalefet partileri yine “hayırcılar” içinde mi? bilmiyoruz.

Sosyal medya başı boş olunca ülkenin en tepesindeki Cumhurbaşkanımıza hiç utanmadan hakareti serbest bıraktı, bizlere yapılan hakaret ve kahpeliği yazmaya gerek var mı?.

Bir ülkede Cumhurbaşkanımıza utanmadan ahlaksızca söz söyleyenler, bizler gibi sıradan insanlara hiç acır mı?

Sosyal medyanın disiplin altına alınması şart idi, sanırım çıkartılan kanunlar etkili olmalı ki, eskisi kadar hakaretler yapılmıyor, tabi ki kimin hakaret yaptığına da bağlı.

Şunu ifade etmek isterim. Sosyal medyada hakaret eden insancıkların eğitim seviyesinin düşük olduğunu kimse söylemesin, Özlem hanıma hakaret eden şayet doğru ise bir Avukat!.

Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkan vekili kıymetli hemşerimize çirkin hakaretleri yapan bir hukukçu, yani Avukat olduğuna göre, hakaret yapanları temize çıkartmak için kimse bir girişimde bulunasın.

Hakaret yapan kim? Avukat, hakarete uğrayan kim?, Avukat ve Siyasetçi!..

Demek oluyor ki bu ülkede okumuş cahillerden çektiğimizi, dağdaki Çoban diyerek sözde okumuşların küçük gördüğü çoban bizler için daha kıymetlidir, çünkü dağda koyun otlayan çobanımız şehirde okumuş  ve yaşayan daha dürüst ve beyefendidir, çoban dır ama asla hakareti savuna aracı olarak kullanmaz, insanlara saygıda kusur işlemez!.

Sosyal medyada hakaret edenlerin eğitim seviyesine bakınca en az lise mezunu ve çoğunluğu Üniversite mezunu, bu ne demek oluyor?, okumuş olanlar, okumamış insanlardan daha cahil ve tehlikelidir.

Bizlerde çok hakarete uğradık, iftiralara kurban edildik, bizler sıkıntı yaşarken, bazı makam sahipleri etrafına konuşurken ağzından salyaların aktığını biliyoruz, bugün ağzı salya akıtanlar makam ve mevkii sahibi olduğu için sayın Özlem Zengin yanında yer alarak güzel sözler ve methiyeler düzdüklerini görüyoruz.

Hani derler ya; “AKILSIZ DOSTUN OLACAĞINA, AKILLI DÜŞMANIN OLSUN”  denir.

Hiçbir insan kendisine düşmanlık yapılsın istemez tabi ki ama, burada akıllı insan ile akılsız arasındaki önemli farkı anlatmak için söylenen bir sözdür, bugün dost gibi yanında yer alanlar, yarın küçük menfaatleri için insanı nasıl sattıklarını anlamak için önemli bir ayrıntıdır.

Aklıma bazen şu sözler geliyor; “İĞNEYİ KENDİNE, ÇUVALDIZI KARŞINDAKİNA BATIR”.

BU ATA SÖZLERİ İŞ OLSUN DİYE SÖYLENEN SÖZLER DEĞİL.

Bugün gündeme değerli hemşerimiz Özlem hanım geldi, geçmişte başka Milletvekilimiz için çok çirkin sözler sarf edildi, hem de anlı şanlı kişi olarak toplum tarafından gösterilen, gösterilmek istenen kişiler.

Cumhurbaşkanımıza yapılan hakareti sıradan insanlar mı yapıyor?, siyasetin göbeğindeki insanlar bile sosyal medyada sınır tanımadan hakaret edince ipin ucu kaçıyor.

Sosyal medya darbesini yiyen insanlar arasındayız, yıllarca şahsıma yapılan hakaretleri adliyeye verdiğim dilekçeler sonunda sildirememiştim, yine bir dilekçe verdikten sonra tamamen  silindi derken, yine kenarda köşede aynı hakaretlerin devam ettiğini görüyoruz.

Sosyal medyada yapılan hakaretlerin kaç kişi tarafından okunduğunu tespit edebilen var mı?.

Sosyal medyada atılan iftiraların nasıl bir güce sahip olduğunu bilen var mı?

Kontrolsüz güç, her zaman herkes için tehlikedir.

Sosyal medya gerçekten kontrol edilmesi çok zor bir alan, söylediğin, konuştuğun her söz dikkat etmek gerekir.

Tokat Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkan vekili Özlem hanım siyasette önemli konumda, her konuştuğu gündem oluşturuyor, bu nedenle konuşurken sanırım biraz daha dikkatli olmalıdır, kendisi uzun yıllar Hukukun içinde yoğrulmuş, siyasetin uç noktalarına gelmiş önemli bir insanımızdır, hemşerimiz komşumuz, kardeşimizdir.

Bazen öz güven insanlara hata yaptırabiliyor, Özlem hanım terör örgütlerine yönelik sözler sarf ederken, sözlerinin çarpıtılacağını hesap etmeden, terör örgütleri yandaşlarının organize ettiği, Ceza evlerinde yapan bayanların hamile kalarak bilerek Ceza Evlerinde çocuk doğurduklarına yönelik eleştirisi başka hiçbir tarafa çekilmeyecek şekilde söylenmiş olabilir ama, karşı taraf sürekli devlet sorumluluğu taşıyan insanların açıklarını bularak kendilerine kalkan ettiklerini asla unutmama gerekir.

Evet; Özlem hanım haklı terör örgütleri ile ilgili yapılan araştırmada, örgütler nasıl ki kandırdıkları gençleri dağa çıkartıp terörist yapabiliyorlarsa, örgütler kendi kontrollerindeki bayanları da yine yanlışa sevk etmeleri kaçınılmazdır, dolayısı ile bir şekilde Ceza Evine düşen bayanlar gerçek eşleri veya hülle evlilik sonunda evli oldukları kişilerle ilişki sonrasında çocukları Ceza Evinde doğması da kaçınılmazdır, Ceza Evlerinde eşleri ile beraber olma hakkını kim verdi?, sanırım AK Parti bu imkanı sundu, o zaman karşı tarafın saldırı yapacağını hesap ederek konuşmakta fayda var!.

Ne demişler?; ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR.

Bu ülkede her iyi niyetli yapılan kanunlar ve katkılar, çoğu zaman insanlara KURŞUN olarak döndüğünü unutmamak gerekir.

BUNDAN SONRA HERKES DİKKATLİ OLMALI, ADİCE SUÇLAMALAR MAKAM SAHİPLERİ TARAFINDAN DİKKATE ALINMAMALI, ÇÜNKÜ; İFTİRALAR  MEYDANDA YAYDAN ÇIKMIŞ OK GİBİDİR, KİME İSABET EDECEĞİ BELLİ OLMUYOR.

Günün Sözü: İFTİRA İNSANLI DIŞI BİR HAREKETTİR, YAPANLARA LANET OSUN.