Cemalettin Bilgin

SONSUZ TEŞEKKÜRLER

SAYGIDEĞER DOSTLAR VE ARKADAŞLAR.

28 Mayıs 2022 günü oğlumuz Serhat Bilgin’in ömür boyu mutlu olacağı evlilik gününü hep birlikte yaşadık.

Evladımız Serhat Bilgin’in evlilik gününde bizleri yalnız bırakmayan, kısa,  uzun yollardan gelerek bizlerin en güzel  gününde yanımızda olan, dost, arkadaş ve akrabalara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Güzel anlar paylaştıkça anlam kazanıyor.

Güzellikleri paylaşarak daha anlamlı kılmak, birlik ve beraberlik içinde  hayat sürmek Müslüman Türk milletinin en önemli özeliklerinden birisidir.

Güzel ve anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan, bizzat evimize, işyerimize gelerek günümüzü kutlayan, destek veren ve geldiklerinde; “yapacağımız bir şey varmı?, gece gündüz her zaman yanınızdayız” diyerek manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlara, akrabalara, arkadaşlara bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

İnsan en mutlu olduğun anda ve en sıkıntılı anında etrafındaki dostları ile birlikte olunca zorlukları aşıyor, zorluklar kolaylaşıyor, insan tüm yorgunluklarını atmış oluyor.

Güzellikler ve mutluluklar paylaştıkça anlam kazanıyor.

Bizlerde mutlu günümüzü, dostlarımız, arkadaşlarız ve akrabalarımızla paylaşmak üzere çıktık yola.

Yola çıkmadan mutlu günümüzde aksaklık olmaması için, hata yapmamak için pek ok şeyi ayrıntısına kadar düşünmüş olsak da, yolda hataları görerek çözmeye çalışmış olsak da, mutluluğun zirvesine çıkarken, etrafımızdaki, gönlümüzdeki candan dostları, arkadaşları, akrabaları yoğun tempodan dolayı ihmal etmiş olduğumuzu anladık.

Gerçekten mutluluklar ve acılar, paylaştıkça anlam kazanıyor.

Her paylaşılan mutluluk, Kar topu gibi büyüyor, tepeler ve dağları oluşturuyor.

Siz dostlarımızla, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla paylaştığımız mutluluğun ne kadar büyük ve anlamlı olduğunu, yaşadığımız anlamlı günde anlamış oluyoruz.

Mutluluklar paylaştıkça çoğalır sözlerinin zirve yaptığı güzel günümüzde yüzlerce, binlerce dost ev arkadaşımız bizleri yalnız bırakmadı, telefon açarak duygu ve düşüncelerini paylaştı, mesajlar yazarak, anlamlı günümüzde bizlerin yanında olduklarını ifade ettiler, düğün günümüze bizzat iştirak ederek mutluluğumuza destek verdiler, bizleri mutlu günümüzde yalnız bırakmayan tüm dostlara, arkadaşlara, akrabalara teşekkür ederken, kımızı Seda ile oğlumuz Serhat’ın Nikah şahitliğini yapan MHP Tokat Milletvekili Avukat sayın Yücel Bulut’a, Prof. Dr. Sayın Oğuz Şener, sayın Özlem Koçyiğit Yılmaz’a ve yiğenim MEHMET Bilgin’e teşekkür ediyorum.

Daha önce “BİLGİN AİLESİNDEN TEŞEKKÜR” başlıklı yazımızda hiçbir isim yazmadık, burada da yine isim yazmamaya gayret ettim ama, Nikah şahitlerinin sayısı 4 tane olunca isim yazmak gerektiğine inandım.

Taktir edersiniz ki, bir güzelliği paylaşırken hata yapmamak gerekir.

Bizler mutluluğumuzu siz dostlarımız, arkadaşlarımız ve akrabalarımızla paylaşırken, mutluluğumuza gölge düşecek her şeyden uzak kalmaya özen gösterdik.

Düğünümüze, çok uzaklardan gelende, çok yakından gelende bizler için hep kıymetli oldu.

Anlamlı ve güzel günümüzde, bizleri yalnız bırakmayan makam sahibi olmayanda vardı, makam sahibi olanda vardı.

Her misafirimizi başımızın tacı olarak gördük, karşıladık ve ağırlamaya gayret ettik.

Yoğun kalabalıkta hata yapmış olabiliriz, bilmeden, istemeden ihmalkarlık yaptığımız hatalarda olabilir, bilmeden, elde olmayan nedenlerden dolayı hatamız oldu ise herkesten af diliyor, özür diliyoruz.

Mutlu günümüzün her anı bizler için kıymetlidir.

Uzak diyarlardan, yakın yerlerden gelen, bizlere manevi destek vermek için yanımızda olan her misafirimiz, bizlerin her anına destek veren insanlarımız, mesaj gönderen, telefon açanlar, Çiçek gönderenlerden bir kez daha Allah razı olsun.

 

Mutlu günümüzde, hata yapmadan, kusur işlemeden sonuca gitmek çok isterdik, ancak bunun mümkün olmadığını, düğünümüz bittikten sonra anladık.

Ne kadar özen gösterirsek gösterelim, davetiye vermeyi ihmal ettiğimiz, haber vermeyi unuttuğumuz pek çok değerli insanlarımızın olduğunu gördük.

Düğün sonrasında gelen telefonlar ve karşılaştığımız değerli insanların haklı sitemini içimizde yaşadık, mutlu olmak için gayret ederken, küçük kusurlardan dolayı dostlarımızı ihmal etmenin burukluğunu yaşadık.

Günümüz teknolojisi ile her kese ulaşmak tabiki mümkündür, ancak bizler davetimizi bizzat düğün davetiyesi ile yapmanın anlamlı ve önemli olduğunu düşünerek, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, akrabalarımıza ulaşmak istedik ama bunun çok zor olduğunu düğün sonunda anladık.

Dedik ya mutluluklar paylaştıkça anlam kazanır, gerçektende böyle imiş.

İnsan en mutlu anında, en sıkıntılı zamanında sırtını dayayacak insanları arıyor, bizlerde böyle yaptık.

Ve hatta şu sözler bizlerin mutluluğuna mutluluk kattı; düğününün olduğunu öğrendim, davetiye gelmedi ama ben bu anı paylaşmak için geldim, dostlar unutulmaz ise daha da anlamlı olur” sözleri bizler için çok kıymetli olurken, kusurumuzdan dolayı da burukluk yaşadık.

Hiçbir insanımızdan davetiye esirgememiz söz konusu değildir, mesleğimiz gereği binlerce davetiye basarak sevdiklerimize ulaştırmak boynumuzun borcu idi, böyle yapmaya özen gösterdik, amma lakin düğün anında ve sonrasında gördük ki, çok kıymetli insanlarımızı ihmal etmişiz.

Davetiye göndermek, mutlu anımızı hatırlatmak görevimiz idi, sanırım bunu tam anlamı ile yapamadık.

Elden gelen bu kadar diyerek nokta koyalım.

Bizleri en mutlu günümüzde ve en üzüntülü ve acı günümüzde yalnız bırakmayan tüm, eş, dost, arkadaş ve akrabalarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Allah herkesten razı olsun.

Tekrardan ifade edeyim, hatamız kusurumuz oldu ise affola.

Herkese ailem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Günün Sözü; “Ey meleklerim, bu gün kulumun ihtiyaçlarını yerine getirin, çünkü onun ısrarcı duaları kaderime galip geldi.”  Ya Rabbi, bize bu çağrıyı nasip et. AMİN.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.