yesilniksar

SİYASİ TERCİHLER HİZMETİN ÖNÜNDE OLUNCA!

Siyasi partiler yerel seçim startı verince şehirlerde, kasabalarda heyecan başladı.

Yerel seçimlerin en heyecanlı kısmı şehirde ve kasabalarda seçilecek olan belediye başkanlıklarıdır.

Niksar ve kasabalarında belediye başkanlıklarına yoğun ilgi olurken, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelikleri için yeterli ilgilin olmadığını görüyoruz.

Niksar’da Niksar Belediye Başkanlığı adaylığı heyecanı son günlerde zirve yapmaya başladı.

Niksar’da son günlerdeki belediye başkanlığı adaylığı için AK parti, MHP, CHP de hareket gözüküyor, başka partilerden aday çıkar mı? henüz belli değil, İP si aday çıkartacağı söyleniyor.

Niksar’da belediye başkan adaylarının kim olacağı merakla bekleniyor, Ak Partiye 6 aday adayı müracaat ettiğini görüyoruz, MHP ye resmi müracaat yok, CHP ye de resmi bir müracaatın olmadığını görüyoruz, İP den aday çıkabilir deniyor henüz ortaya çıkmış adaylar gözükmüyor.

Son günlerin en popiler partisi AK Parti.

AK Parti Niksar ilçe başkanlığına belediye başkanlığı için 6 aday aday müracaat etmiş bulunuyor, bazı aday adayı arkadaşlar ilçe başkanlığına sessiz sedasız adaylık müracaatlarını yaptılar, aday adayları içinde Sadullah Karataş kardeşimiz ise aday adaylığını kalabalık bir arkadaş grubu eşliğinde gerçekleştirdi.

AK Parti den belediye başkanı olacak kişi heyecanla bekleniyor, mevcut belediye başkanı Özdilek Özcan’ın halk tarafından ilgi gösterilmediği, halkın pek çok kesiminden tepki alan tavırları sonunda AK Parti yeni bir aday ile seçimlere gideceği kesin gözü ile bakılıyor.

AK Parti Niksar teşkilatı yeni bir aday ile 2019 seçimlerine gideceği kesin gözü ile bakılınca AK Partiden kim aday olacak?, sorusu heyecan yaratmaya başladı.

AK Parti  kendi içinden adayını çıkartacaktır, 6 kişinin aday adaylık müracaatı yapılınca genel merkez 6 aday adayı içinden seçimi kazanacak bir kişi ile yola çıkmayı planlıyor, Niksar’da seçim kazanacak iki parti bulunuyor, AK Parti ve MHP, diğer iki partinin seçim kazanması çok zor, şayet CHP ve İP birlikte hareket ederler ise, AK Parti ve MHP adaylarını seçim kazanacak halkın taktirini kazanmış adaylar çıkartamazlar ise CHP ve İP in birleşmesi sonucu seçimleri Niksar’da ilk defa kazanma şansını yakalar.

AK Partili yetkililer şu süreci gözden kaçırıyorlar. AK Parti 2009  seçimlerine giderken Mahmudiye Köyü Niksar’ın bir mahallesi idi, Mahmudiye köyündeki oylar blok olarak her zaman AK partiye gelmiştir yani 700 oy her zaman AK Partinin olmuştur, ancak AK Parti yöneticileri kendisini seçimde kazandıran Mahmudiye köyünü kendi belediye başkanları sayesinde kaybetmiştir  Mahmudiye köyü artık bir köy olarak seçimlerde oy kullanıyor.

AK Partiden Niksar belediye başkanı seçilen Özdilek Özcan AK Partiye oy veren Mahmudiye köyüne sahip çıkmamış, köy halkı  tepki olarak Niksar mahallesi olmaktan referandumla çıkmıştır, Mahmudiye köyü Niksar’dan mahalle olarak çıkmasına rağmen halen oyların %90 ı AK Partiye blok olarak gitmektedir, belediye başkanı Özdilek Özcan AK Partiye blok olarak giden oyları kaldırıp atmış, ama CHP ye blok olarak gelen Boğazbaşı köyünü ve Haydarbey köyünü Niksar mahallesi yaparak CHP nin Niksar’da belediye başkanlığı seçimlerinde favori olmasını sağlamıştır, Boğazbaşı köyü (mahalle) Haydarbey köyü (mahalle) sinin bundan sonra yerel seçimlerde Boğazbaşı köyü olarak CHP ye 353 oy vermiş AK Partiye 2 oy verilmiştir, Haydarbey köyü son seçimlerde CHP ye 223 oy vermiş, AK Partiye 24 oy vermiştir, yani Niksar’da belediye başkanlığı seçimlerini etkileyecek önemli bir oy değişimi vardır.

Niksar’da Mahmudiye köyü  yerel seçimlerde AK Partiye blok oy vermiş rakibi MHP ye fark atması sağlanmıştır, 24 Haziran seçimlerinde Mahmudiye köyü AK Partiye 580 oy vermiş CHP ye 3 oy vermiştir, MHP ye 62 oy vererek MHP destek sağlamıştır, bu yerel seçimde ise iş tersine dönmüş,  CHP ye Boğazbaşı köyü ve Haydarbey köyünden (mahalle) 672 oy almış, AK Parti ise bu mahallelerden (köyden) 26 oy almıştır, yani AK Parti AK Partili belediye başkanı Özdilek Özcan sayesinde Niksar merkezde 1400 civarında oy kaybına uğramıştır.

Niksar’da CHP bu seçime kadar hiç alternatif olmamışken artık CHP Niksar’da seçim kazanacak alternatif partidir, şu mazereti kimsenin üretmesine gerek yok; “efendim biz Mahmudiye köyünü de alacaktık onlar istemedi” diye, tamamda Boğazbaşı köyü halkıda çok isek li değildir, ama insanlar ikna edildi ve Niksar mahallesi oldu.

AK Parti iktidarı 2014 mahalli seçimlerinden sonra Boğazbaşı köyümüze mahallesine çok destek verdi, ciddi yatırımlar yaptı, içme suyu problemi yaşayan köy İl genel meclisi üyelerinin desteği ile sıkıntılar kısa zamanda çözüldü, Niksar şehir merkezine bağlandıktan sonra belediye çok önemli hizmetler yaptı, ama 24 Haziran seçimlerinde AK Partiye 3 oy MHP ye 2 oy çıkmıştır.

Şu sözler önemlidir. Sanatçılar sahnede alkışların çokluğu ile kalırlar, siyasetçide siyasi sahnede aldıkları oyla yollarına devam ederler, bu düşünceden hareket edince Boğazbaşı mahallemize yapılan çok hizmet karşılığında insanlarımız siyasi tercihini hizmetten yana değil, siyasi düşüncelerden dolayı yapmışlardır, keşke Boğazbaşındaki arkadaşlarımız bir kez olsun yapılan hizmete karşı oy vermiş olsalardı.

Biz siyasetçi değiliz, bizler yaşanan süreçleri analiz yapıyoruz, yapılan hataları ortaya koyuyoruz kimseye de iftira atmıyoruz, insanlar siyasi tercihini hizmetten yana kullanmış olsa siyasetçiler yaptıkları hizmetleri daha mutlu ve huzurlu yaparlar, aksi taktirde futbol takımı tutar gibi siyasi partileri tercih ederler.

2019 YEREL SEÇİMLERİ İLGİNÇ HALE GELİYOR, BAKALI YAPILACAK OLAN SEÇİMDE BİZLERİN TESPİTLERİ NASIL BİR SONUCA ÇIKACAK.

Niksar’da artık 3 partide favoriler içindedir, AK Parti, MHP ve artık CHP de belediye başkanı seçecek noktaya geliştir, seçimler yaklaştıkça adaylar belli olduktan sonra daha net bilgiler vereceğiz.

Siyaset asla hata kabul etmiyor, seçimler 5 yılda bir yapılıyor, sandıktan sonuçlar çıktıktan sonra, “ah vah” demenin bir anlamı kalmıyor.

Günün Sözü: SİYASET HATA KABUL ETMİYOR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.