Dünyayı yakıp yıkan Korona Virüs tedbirleri Niksar’da alınmaya devam ediyor.

Niksar Kaymakamı sayın  İlhami Doğan başkanlığında yapılan toplantıda çok önemli kararlar alınıyor.

Ülke genelinde alınan tedbirlerle birlikte Niksar Kaymakamlığı, Niksar da yaşayıp başka şehirlere veya yerleşim yerlerine gitmek isteyen 65 yaş üstü insanları sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra ellerine izin kağıdı verilerek yollarda sıkıntı yaşanmaması sağlanıyor.

65 yaş üstü insanların günlük ihtiyaçlarının karşılanması için Niksar’da 17 araçla 2 şer li görevliler tarafından oluşturulan çalışma grupları sabah saat 09-17 arası tam ekip çalışması ve saat 17-24 arası 2 şerli iki grup nöbetçi olarak görev yapıyor.

Niksar Kaymakamlığının almış olduğu tedbirler içinde Niksar  dışından Otobüslerle Niksar’a gelen yolcular araçlardan inince yine Polis memurları araçtan inen yolcuları Ateş Ölçer ile ateşlerini ölçerek herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi sağlanıyor.

Yine Niksar Kaymakamlığı Niksar’daki bankalar ile görüşerek bankalarından para çekmek isteyen insanlar için para ödemelerini Vefa Sosyal Hizmet grubu vasıtası ile vatandaşın evine kadar götürerek paralarını teslim etmeye başladı.

Niksar kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek grubu Niksar’a gelen yolcular dışında Niksar dışına giden Otobüs yolcuları içinde Ateş Ölçer cihazı ile vatandaşlarımızı kontrol ederek sıkıntı yaşanmamasına özen gösteriyor.

Korona Virüs  belası her insanı strese sokmaya devam ediyor.

Alınan çok sıkı denetimlere rağmen zaman içinde bazı vatandaşlarımız caddelere çıktığında Polis ve Zabıta ekipleri vatandaşların yanına giderek kendilerini uyarıyor gerektiğinde araçlarına alarak vatandaşları evlerine kadar bırakıyor.

Ülke olarak zorlu bir sınavdan geçiyoruz, inşallah en az sıkıntı ile ülke olarak rahat günlere ulaşacağız.

Son 1 haftadır Sağlık çalışanlarının zorlukları karşısında onlara moral desteği vermek için halk olarak saat 21 de balkonlara çıkarak alkışlarla onlara moral desteği veriliyor, sağlık çalışanları yanında Güvenlik Kuvvetlerimize de aynı şekilde; “SOKAĞA ÇIKMA BALKONA ÇIK, SAĞLIKÇILARA VE GÜVENLİK KUVVETLERİMİZE DESTEK VER”  sloganları Niksar’da hayat bulmaya devam ediyor.

Yine Niksar Kaymakamı sayın İlhami Doğan başkanlığında yapılan toplantıda halkın sağlıklı Bilgi alması için basın yayın kuruluşları, Sosyal medya ile birlikte Camilerde Yatsı Namazını müteakiben Camilerden halkın uyması gereken uyarıcı, bilgilendirici anonslar yapılıyor, bunlar önemli çalışmalardır.

Halkımız kendi sağlığını düşünüyorsa kesinlikle devlet yetkililerinin tavsiyelerine ve uyarılarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Allah Devletimize Zeval Vermesin, dünyayı sömürerek bütün ekonomik imkanlarını ellerinden alan koskoca ülkeler Korona Virüs karşısında çaresiz kalırken, ülkemiz en güzel hizmeti halkımıza sunmaya devam ediyor.

ABD, İngiltere, Almanya veya başka ülkeler Korona Virüs teşhisi için halkını kontrol etmeyip, sıradan hasta gibi muayene yaptığı için halktan yüklü miktarlara paralar alarak vatandaşı canından bezdirdiklerini yabancı vatandaşların sezlenişlerinden anlıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz Allah’a şükürler olsun bugüne kadar halkımızdan 25 kuruş dahi talep etmediği gibi hastalanmasa da halkımızı muayene yaparak hastalı belirtisi olanların hemen tedavisine başlıyor.

Devletimiz bütün imkanlarını seferber ederken bazı TV lerde ve Sosyal paylaşım sitelerinde Devletimizi, Hükümetimizi karalamak isteyenleri görünce “Allah belalarını versin” demekten başka söz bulamıyoruz.

Dünyayı sömüren İngiltere Kraliyeti ve devleti bile çaresizlik içinde kıvranırken, Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak Çin de meydana gelen ilk Virüs salgını sonrasında Çin de yaşayan bazı vatandaşlarımızı ülkemize getirmek üzere havalanan Uçak ile devletimiz Çin devletine sağlık malzemeleri yardımında bulunmuştur.

Çin devleti ülkelerinde meydana gelen Virüs salgını ile ciddi mücadeleye başlamış, önemli neticeler alarak Korona Virüs teşhisini kısa zamanda ortaya çıkartan Kit ürünün üretmiş ve ülkemize 2 milyon Kit parası karşılığında alınmıştır.

Bazı insanlar böyle sıkıntılı günde dahi rahat durmayıp ülkemize ihanet etmeye devam ediyorlar.

Dünya Virüs ile mücadele ederken, ülkemizde bazı cahiller, aptallar Devletimiz ve hükümetimiz ile mücadele yaparak insanlar üzerinde olumsuzluk yaratmaya devam ediyorlar.

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR sözü tamda bu günler için söylenmiş sanki.

Ülkemiz musibetin ortadan kalkması için var gücü ile mücadele ederken, birileri nedense rahmetli Atatürk’ü bile Çin’de meydana gelen bir virüs konusunda bile onun ismini kullanarak gereksiz polemikler yaratmaktadırlar.

Birileri şunu diyor; “Çin devleti Türkiye’ye 2 milyon tanı kiti gönderdi ücreti sorulduğunda parasını Atatürk ödedi” şeklinde aslı olmayan gereksiz tartışmalar yaratarak yine Devletimizi ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde propoğanda yapmaya başladılar.

Kim ne derse desin, birileri hoplasa da zıplasa da Türkiye Cumhuriyetinin Devlet Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu Cumhurbaşkanıdır, ona saygı duyuyoruz, ruhuna her zaman dua okuyoruz, bizler birileri gibi kirli emellerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü asla yıpranmasına müsaade etmeyeceğiz.

Çin devletine 1940 yılında ülkemiz tarafından gönderildiği söylenen aşılar o dönemin Cumhurbaşkanı rahmetli ismet İnönü’nün Cumhurbaşkanlığı döneminde gönderilmiştir, Çin devletine rahmetli İsmet İnönü döneminde gönderilen aşılar neden Atatürk’ün ismi kullanılarak o gün için methiyeler yapılırken, bugün devlet yetkililerimiz kötülenmek isteniyor?,  bu düzmeceleri yapanlar bu ülkenin her zaman kötülüğünü yapmak isteyenlerdir.

Günün Sözü: GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR.