yesilniksar

Sevda Doğan Karakaş; SUSMA SUSTURMA TACİZCİYİ ARAMIZDA DOLAŞTIRMA

              Ülkemizin kanayan en çirkin en çok utandığım yarası çocuk istismarı tecavüz ve kadına şiddet . Yıllardır Kanuni düzenleme yapılmayan her defasında olayın tekrar yaşanması ile gündeme taşınan sonrasında unutulan İslami sayılan ülkem için büyük bir ayıp utanılası durum. Evet gün geçmiyor ki bir kadın cinayeti, tecavüz, çocuk cinayeti, çocuk istismarı olmayan bir günümüz yok. ülkemizde bu durum meclis tasarısı ile hukuki yaptırım gücü ile ve halkımızı bu konuda daha gür çıkan bir sesle birlik içinde görmedikçe de sesleri hep kısık kalacak mağdur insanların.

                Peki ama nasıl bu kadar normalleştirildi ne ara alıştırıldık ölmeye tecavüz kurbanı olmaya.. Ayaklar altına cennet serilmiş kadınlar size Allah’ın emanetidir diyen bir peygamberin ümmeti olarak ne ara bu kadar soysuzlaştık nefsimizin kölesi olduk.

                Öz annesine tecavüz edenler, üvey kızına tecavüz edenler, bebeklere tecavüz edenler, öz kızına, bacısına tecavüz edenler ,yeğenine tecavüz edenler, üvey kızıyla kaçanlar…daha sayayım mı midem bulandı artık…

 Kimse bunun haklı bir tarafını savunmasın ülkece ahlaki dururumuz hiç iyi değil. Herkes her şekilde yaşayabilir özgür diye diye özendirici magazin programları hamile kalıp evlenen ünlüler ,ev arkadaşıyız evlenmeyi düşünmüyoruz diyenler, evliyken çoklu ilişkiler heyecanlar derken ne ar kaldı,ne namus, ne İslam ne Kur’an ne iman…

             Daha bugün Müge Anlı nın programında kadın 25 yaşında yani yirmi beş yıla iki çocuk bir eş dört sevgili beşinci ise hem eniştesi kocasının da abisi aynı zamanda neresinden tutsak elimizde kalacak bir tablo . Sonuç iki erkek kardeş cinayetten hapiste iki çocuk ortada.. Daha yirmi beşinde bir kadın, mahvolmuş bir hayat.

            Ülkece bir silkelenmek gerekiyor .İdam şart vatana ihanet edenlerin , özellikle çocuk tecavüzcülerinin , içimizde dolaşmasını istemiyoruz.

             Buradan yetkili mercilere haykırmak istiyorum bunlar sadece gün yüzüne çıkanlar peki susanlar ,korkanlar bir ömür işkenceye maruz kalanlar hayatları mahvolanlar…Bu konu bu kadar küçük değil bence.. Evlerinde aile bireylerinden tecavüze uğrayan binlerce çocuk var yıllar öncesinden yıllar sonra ya devam eden bitsin artık bu kabus, bitsin bu iğrençlik…

            Halk olarak topluca yürüyüşlere birliğe özellikle kadınlarımızın , annelerimizin sesinin daha gür çıkması adına sokaklara inmeye davet ediyorum..Biz susarsak bize dokunmayan yılan bin yaşasın dersek korkarım bir gün size veya çocuğunuza torununuza sıra gelecek..

            Korkma ,susma , susturma suçlu mağdurlar değil, asıl suçlular aramızda .. Dilerim yazımı okuduğunda eşin ,kızın, bacın gözünün önüne gelir. İnsanlık öldü çoktan Şimdi sesini yükselterek bağırma zamanı..

 Başınız sağ olsun ey insanlık…

Onlar yaşarken öldü siz yaşayın..

Sevda Doğan Karakaş

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.