Cemalettin Bilgin

ŞER CEPHESİ!

Belediye Başkanlığı seçimleri yaklaşırken Niksar’da şer cepheleri iş başında!.

Nedendir bilinmez birileri oyun üstüne oyun kurmaya başlamış!

Niksar’da siyaset erken ısınmaya başladı.

Daha önce birkaç defa GÖRMEK VE BAKMAK arasındaki farkı yazmaya çalışmış idik, bugünde sağdan soldan konuya değinmeye çalışıyoruz.

Niksar’da ilginç yapılaşmaları görüyoruz.

En çarpıcı kulis alanları; bir tanesi YAHUDİ Cemaati, bir tanesi ŞEYTAN Üçgeni, bir tanesi BATAN MALIN kaptıcıları!, bir taneside LEŞ KARGALARI  grupları oluşmuş! Bu alandan nasıl koparta yaparız? peşinde!.

Birileri ne olduğu bilinmeyen anket peşindeler.

Henüz partilerin veya Belediye Başkanlığını düşünen insanların aday adaylıkları belli değilken, insanların bilgisi dışında aday isimleri yazıp anket yapma iddiasındalar!

Niksar’da ŞER Cephesi erken çalışmaya başlamış, Leş kargaları gibi çıkar peşinde!.

Daha öncede ifade ettim, bizler bu güzel şehre hizmet edecek belediye başkanı ve ekibinin oluşmasını isteriz, aday adaylıkları için çokta erken olmasada, henüz Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu bizlere söylemedikleri müddetçe kimsenin ismini Belediye başkan aday adayı olarak yazmama kararındayız.

Değişik şekillerde bazı kişi veya grupları kendi düşünceleri doğrultusunda anket çalışması yaptıklarını görüyoruz, ismi geçen bazı insanlara  “adaymısın?  varmı böyle bir düşüncen?” diye sorduğumuzda; hayır öyle bir düşüncem yok, ismimi yazmışlar haberimde yok” diyor, ama birileri ortalığı karıştırmak, bulanık suda Balık tutmak istediklerini görüyoruz!.

Niksar’ın kaderi 2-3 şer odaklı kişilerin eline düştü ise, eyvah ki eyvah!

Niksar 3-5 kişinin şer düşünceleri içinde kaderi tayin edilemez!.

Her insanın aday olma hakkı vardır, aday adayı olurlar ama son karar siyasi parti yetkililerinindir.

Çok sayıda insanın ismini yazarak, Belediye başkan aday adaylığı düşünmeyen insanların ismini yazarak yıpratmak doğru değildir.

Niksar merkez veya beldelerde aday adayı olmak isteyen bazı arkadaşlarımız fikirlerini bizlere ilettiklerinde, bu düşüncelerini haber yapmaya çalıştık, bundan sonrada haber yapmaya devam edeceğiz.

Bizlere bugüne kadar Niksar Belediye Başkanlığı için aday aday olduğunu söyleyen ve hatta “ben adayım” diyen eski belediye başkanı sayın İdris Şahin var, mevcut belediye başkanı Özdilek bey gazetemizi ziyarete geldiğinde kendisine; “seçimler yaklaşıyor adayısınız?” diye sorduğumda; hayır aday değilim, genel merkezimiz aday olmamı ister ise düşünmem gerekir” demiş idi.

Bir başka başkan aday adayı olarak, gazetemizi ziyaret eden Gökçeli Belediye başkanı Mustafa Koyuncu kardeşimizle sohbet yaparken; başkanım Niksar  Belediye başkanlığında isminiz geçiyor bu konuda düşünceniz nedir? diye sorduğumda; “abi evet etrafımdan eş dost arkadaş Niksar belediye başkanlığı için aday olmamı istiyorlar bu konuda bir düşünce içinde olmamıştım ama sıkça soruldu, sizde soruyorsunuz, bunu çevre ve partili yetkililerimizle görüşmem gerekir bakalı nasipse” dedi.

Niksar Belediye Bakanlığı için aday adayı olmak isteyenler samimi konuşmaları bunlar, bizler bu konuda düşüncelerimizi yazarken bizlere de çok soru soruluyor, bu seçimde sen adaylığını neden koymuyorsun, memleketin her sıkıntısı ile uğraşan sizsiniz” dediklerinde bu anlamlı ve insanı mutlu eden sözlere şu karşılığı veriyorum; biz Unu eledik Eleği Duvara astık, artık bizler bu işleri gençlere bıraktık, oğlum Serhat Bilgin önceki dönemde MHP Milletvekili aday oldu güzel bir seçim sürecini yaşadı, artık siyaset onların alanı alanıdır” diyerek cevap vermekten mutluyum.

Tabi ki bu cevabı verdiğimizde, soru tekrar geliyor; Serhat Bilgin Belediye başkanlığı için adayımı?” sorusu geliyor, bizlerde; “Serhat Makina Yüksek Mühendisi olarak Doktorasını bitirdi, bana sorulan soruyu kendisine sordum, bana verdiği cevap; “baba henüz zaman erken, bu şehri seviyoruz, memleketimiz için elimizi değil vücudumuzu taşın altına koyarız, MHP de siyasete gire nedenim kişisel makam sahibi olmak değil, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne hizmet yapmaktı,  görev verildiğinde görevimizi layıkı ile yaptık, nöbeti kader arkadaşlarımız ve büyüklerimize teslim ettik, bundan sonra görev verilir ise görevden kaçmayız” dedi yani zamanı geldiğinde görev den kaçmayacağını ifade etti.

Biz bunları neden yazıyoruz?,

Bu şehrin hizmete ihtiyacı var, hizmet yapmak isteyenlerin düşüncelerini de yazmak bizlerin boynunun borcudur.

Bizleri çok sayıda ziyaret eden eş, dost, hısım, akraba, arkadaş oluyor, bunlarla konuşurken bir siyasi çalışma içinde olanlar “bende varım” dediğinde onu haber yapmaktan asla geri durmayız.

Bu şehirde yaşayan, bu şehre sevdalı her insan Belediye başkanlığı için aday olabilir, aday adayı olunur, sonra karar parti yetkililerine kalır, parti yetkililerinin verdiği karar halka sunulur, son kararı halkımız verir.

Bugüne kadar bu çizgimizi bozmadık, bundan sonrada aynı düşünceler doğrultusunda hareket edeceğiz.

Niksar’da ŞER cephesi hareketlenmişken, inşallah kurmak istedikleri tuzaklar tutmayacaktır.

İlkesiz, çıkarcı kişilerin elinde oyuncak olmak kimseye fayda sağlamayacaktır.

Biz dünü konuşarak yol almayacağız, yarınlara umutla girmek istiyoruz.

Umutlu olmak, umutla yaşamak güzel bir yaşam tarzıdır.

Bugüne kadar umutlarımızı yitirmedik, bundan sonrada yitirmeyeceğiz.

İnsanın umutlarının kesildiği zamanda, yeni umutların, yeni heyecanların ortaya çıktığını görürüz.

Niksar güzel bir şehir, Niksar’ı tanımayanlar, tanımaktan uzak olanlar, bir kez olsun Niksar gerçeğini anlayabilseler!.

22 Eylül 2023 Cuma günü Niksar’ın 940. Yılı Kutlama programı var idi, emeği geçenlere halkımız adına teşekkür ediyorum.

Bizler Niksar’da yaşıyoruz ama, daha öğrenmemiz gereken çok önemli konular var!.

Günün Sözü; İT İZİNİN AT İZİNE KARIŞTIĞI GÜNLER YAŞANMASIN.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.