yesilniksar

ŞEKİLCİ BELEDİYE BAŞKANI İSTEMİYORUZ!.

Niksar Organize Sanayi bölgesi 1999 yılında kuruldu, yani 20 yıllık mazisi olan önemli bir yatırım bölgesi.

1999 yılında kurulan Niksar Organize Sanayi bölgesinde bugün 3 Tekstil fabrikası bulunmaktadır,  bu Teksti Fabrikaları daha önce Niksar’ın muhtelif bölgelerinde hizmet veriyordu, Hükümetin Organize sanayi bölgelerine verdiği çeşitli teşvikler sonrasında işletmeler Organize Sanayi bölgelerine kendi imkanları ile yaptıkları işyerlerinde hizmet vermeye başladı.

Niksar Organize Sanayi bölgesinde bulunan 3 Tekstil fabrikası dışında 1 tanede KV Gıda olarak bilinen bir paketleme işletmesi, 1 adet Yaprak işleme ve Üzüm pekmezi üreten işletme bulunmaktadır, bu işletmeler çok faal değiller inşallah bu işletmelerimiz çalışmaya başladığında bölge daha canlı olacaktır.

Niksar Organize sanayi bölgesinin kuruması çok eski yıllara dayanmasına rağmen halen çözüm bekleyen pek çok sıkıntısı bulunmaktadır, var olan sıkıntıların başında işletmelere içme Suyu sıkıntısı bulunmaktadır, işletmelerin içme suyun sıkıntısının giderilmemesi işletmeleri sıkıntıya sokmaktadır, halen işletmelerin Su sıkıntısını Gürçeşme belediyemiz tarafından arazözlerle taşımalı Su ile karşılanmaktadır.

Niksar Organize Sanayi bölgesinde var olan sıkıntılar içinde Kanalizasyonun DSİ’nin Sulama kanalına bağlı oluşu çok çirkin görüntü vermektedir, yine en büyük sıkıntılar içinde bölgenin temizliği Niksar Belediyesi tarafından yapılması gerekirken temizlik zaman zaman sıkıntı yaratmaktadır, Niksar Belediye başkanı Özdilek Özcan’ın Organize Sanayi bölgesi başkanı olması işlerin sağlıklı olmasını gerektirirken, ne yazık ki hizmetlerin yapılmadığını görüyoruz, yani Özdilek Özcan insanların gözünü boyamak için “Organize sanayi Bölgesi başkanıyım”  demesinin bir anlamı yok, ayrıca bölgeye bir işletme yer talebinde bulunsa yatırımcıya yer gösterilecek alanın olması ise daha vahim bir  sonuçtur.

Niksar Organize Sanayi bölgesinde Mescit ihtiyacı var, Niksar Organize sanayi bölgesinde bayanların çocukları için Kreş ihtiyacı vardır, sanayi bölgesinde bir tane küçük kulübe yapmaya yer yoktur, bu önemli ihtiyaçları karşılayacak yerin olmaması işin başındaki kişinin iş yapmadığını göstermektedir.

Yazımızın başlığında “ŞEKİLCİ BELEDİYE BAŞKANI İSTEMİYORUZ!.” Dedim, bu düşünceyi her Niksarlının tasvip ettiğine inanıyorum artık Niksar kaybeden ligden kurtulmalıdır.

Şimdi şu soruyu bir kez daha sormak gerekir. Belediye başkanı Özdilek Özcan Niksar şehir girişinin bir tarafına kapı girişi yaptı, yaptığı iş halkımız uygun görülmemiştir, kendisine oy veren insanların dahi tepkisini çeken bir işin yapılması doğru olmamıştır, şimdi soruyoruz Niksar belediyesinin çok ciddi borcu vardır, kaynaklar hal vurup harman savrulmuştur, harcanan paralar karşılığında yapılan sağlıklı bir hizmet yapılmamıştır.

Soruyoruz; Niksar şehir kapısı için harcanan para ile Niksar Organize sanayi bölgesine 1 tane çalışan bayanların çocuklarının barınması için Çocuk Kreşi yapılsa idi, sevap kazanılmış olmaz mı idi? bekar bayanlarımız işletmelerde işleri en iyi öğrendikten sonra, tam verim alınacağı zaman bayanlar evleniyor, çocuk sahibi olan bayanlara çocukları olduktan sonra işletmelerin kreşleri olmadığı için verimli oldukları dönemde işletmelerden ayrılıyorlar ve işletmeler iş kaybına uğruyor.

Soruyoruz; Niksar’a kapı girişi yapıp halkın tepkisine çekeceğine, Niksar Organize sanayi bölgesine işletmelerde çalışan insanlar için hiç değilse Cuma Namazlarını kılmak için bir Mescit yapılmış olsa idi daha hayırlı iş ve sevap kazanılmış olmaz mı idi?

Niksar belediyesinin milyonları nereye harcandı? pek bilen yok, harcanan paralar milyonlarca lira ama elde olan bir işletme yok! Var dedikleri yeni İş merkezi ile birlikte yapılan işyerlerinin halen Elektrikleri yok! Oto Park olarak yapılan alanlar da Elbise satıcılarına tahsis edildi, bir kısmında yine pazarcılar var, yani yapılan hizmetler sağlıklı değil, reklamlara dayalı, göz boyamalı işler yapılınca işler sıkıntılı oluyor.

Niksar belediyesi tarafından daha öncede yazdım, Oto galericiler Sitesi olarak yapılan pankartlar asılarak insanların gözünün boyanması sağlanan işyerleri tam bir komedi, Oto Galericiler Sitesi yapıldı Oto galericiler yapılan hizmete uygun olmadığı için  işletme sahipleri ne kiraya tutan oldu nede satın alan oldu, bundan sonra ya poşet satanlar veya çekirdek satıcıları buradan işyeri kiralayan olursa işyerleri dolacaktır belli olmaz belki de Kereste satanlar kiralarsa şaşmamak gerekir.

Bir şehri seven belediye başkanını Niksar seçemediği sürece asla Niksar sıkıntılardan kurtulamayacaktır.

İşte yaşanan sıkıntılar her şeyi açık ve net ifade ediyoruz, kendisinin “İnşaat Mühendisiyim” diyerek öğünen bir insan, yapılan inşaatları sağlıklı yapamaz ise başka bir söze gerek var mıdır? bizler sıradan insanlarız, normal hayatımızı yaşıyoruz ama Niksar sevdalısıyız, Niksar’ı aşık olduğumuz için Niksar’a zarar verilsin istemiyoruz, biz kaybedelim yeter ki Niksar kazansın.

Niksar Belediye Başkanının İnşaat Mühendisi olmasına gerek yoktur, Niksar sevdalısı olması yapılan hizmetleri anlamlı kılar, bizler kimsenin eğitimi ile ilgili bir tartışma da yapmak istemiyoruz, var olan gerçekleri ifade ediyoruz.

Bizler gibi insanlar bile bugün yapılan Oto Galericiler Sitesinin yanlış yapı olduğunu bu yapılan işyerlerinin Oto Galericilere uygun olmadığını ortada yapılan blok işyerlerinin yapılmaması gerektiğini yazarken, söylerken İnşaat Mühendisi olan bir kişinin daha proje üzerinde bu hatayı görmesi gerekirdi, bu neyin göstergesidir? kendisinin İnşaat Mühendisi olarak insanları susturmaya çalışan bir kişinin çaresizliğini gösterir.

Çok açık ve net ifade ediyoruz, Niksar’da kime sorulursa sorulsun Oto Galericiler Sitesinin bir inşaat faciası olduğunu söyler!.

Bir İnşaat Mühendisi inşaat konusunda her yaptığı işte bir inşaat faciası yaşatıyorsa bu şehrin 5 yılının nasıl harcandığının bir göstergesi olsa gerek!.

Biz Belediye başkan adaylarının Niksar sevdalısı olmasını istiyoruz. Halen belediye başkanı olan Özdilek Özcan Niksar’ın en güzel 5 yılını heba etmiştir yazık oldu,  daha önceki belediye başkanı Duran Yadigar’a Niksar’ın 5 yılını gezip tozarak boşa gitmesini sağladı asla onun hangi parti olursa olsun aday olmasını istemiyoruz, bizler doğru tespitleri yapıyoruz, taktir siyasetçilerindir, şayet siyasetçiler hatada ısrar ederler ise o zaman bizler halkımıza müracaat ederiz, halk gerekeni en iyi şekilde sandıkta verecektir.

Günün Sözü: ŞEKİLCİ BELEDİYE BAŞKANI İSTEMİYORUZ!…

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.