yesilniksar

SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN!.

Seçimler yaklaşırken, saman altından Su yürütmeyi sevenler, boy vermeye başladılar.

2019 mahalli seçimlere 6 aylık zaman kaldı, bu ayın ilk haftasını  yemek üzereyiz, kalır 5 ay.

2019 mahalli seçimleri her şehir için önemli, Niksar için daha önemli. Niksar ya köy olmaya namzet bir yerleşim yeri olacak veya kendi ismine layık geçmiş yıllardaki cazibesine kavuşacaktır.

Niksar Belediye başkanlığı ne emeklilerin istirahat alanı, neden 5 yılını saltanat sürülecek bir kurum değildir.

Niksar belediyesi tarihin derinliklerinde sorumluluk üstlenen, bulunduğu şehri ve bölgeyi kalkındıran, insanlığa hizmet eden bir kurudur.

Birileri yine emeklilik yıllarını saltanat yılları olarak geçirmek isteyebilir, bu düşüncede olan insanları bizler elimizin tersi ile bir kenara yiteceğiz; “sen git bundan sonraki yılların Kelkit Irmağı kenarında Balık tut” diyeceğiz, bu sözü belli bir kesim demeyecek, Niksar’da yaşayan, Niksar’ı seven, Niksar aşığı insanlar, çoluk çocuğunun geleceğini sağla temeller üzerinde oturmasını düşünen, geçmiş yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da Niksar’ın her insana umut taşıyan bir şehir olmasını  isteyen herkes yapmalıdır.

Mahalli seçimler yaklaşırken birileri ellerini ovuşturmaya başlar, birilerinin önüne bir iki yalamak için kemik atıldığında sağa sola hırlayarak, şehirde yaşayan insanları tedirgin etmeye başlasalar da, kemik yalayıcılara bu şehri teslim etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Bu mahalli seçimlerde insanlarımız daha dikkatli olacağını görüyoruz, şehrimizi 5 yıllığına emanet edeceğimiz belediye başkanı gerçekten bu şehrin “Şehrül Emin” insanı olacak, beraber çalışacağı Belediye Meclisi üyeleri de, yaşadığı şehri iyi tanıyan, gerektiğinde işinden ve gücünden fedakarlık yapıp şehrin kalkınmasına, şehirde yaşayan her insanın mutlu ve huzurlu olması için alışma kabiliyetine sahip insanlar olacaktır.

Niksar’ın “Şehrül Emini”  kendisine  tahsis edilen, Şehrül Eminin anahtarının bulunduğu Belediye Hizmet binasından yönetecek, halktan kaçmayan, her kademedeki insanı gönül rahatlığı ile makamında karşılayan, insanlara kin ve nefret duyguları ile yaklaşmayan bir şekilde yönetecektir.

Niksar’ın talihsizliği içinde yönetime talip olan kişi ve  kişiler Niksar sevdalısı insanlar olmalıdır, Şehrül Emin insan hem yönetimini ele aldığı şehre aşık olmalı, hem de insanları sevmeli, kalbi kara, beyni küçük, insanlara tepeden bakarak, dış görünüşünü sahte, yapmacık rol model şekilde olmamalıdır.

Niksar Cenabı Allah’ın insanlara sunduğu en güzel şehirlerden bir tanesidir,  Cennet sanki Niksar’ın ya altında veya üstünde gibidir, bu Cennet vatanın kıymetini bilen bir yönetimin Niksar’ı yönetmesi Niksar’da yaşayan gerçek Niksar sevdalılarının ortak düşüncesidir.

Bir şehirde 4 mevsim yaşanıyorsa, bazen 4 mevsimin aynı gün yaşandığı bir şehirde yaşıyorsanız, o şehir Cennet köşelerinden bir köşe olduğunu asla unutmayınız.

2019 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimler Niksar için hayati önem taşıyan seçimdir, yapılacak olan seçim sonrasında Niksar ya büyük bir köy olma yolunda hızla ilerleyecek veya seçimlerden 1 yıl sonra Niksar eski cazibesine kavuşan şehir olduğunu herkes çok açık ve net görecektir.

Niksar tarihi sorumluluğu olan, medeniyetler şehridir, dedikodularla, yalan yanlış, süslü sözlerle, şunları yaptım yalanları ile yönetilemeyen, yönetilmeyen bir şehirdir.

Niksar adeta bir KOR Ateş misalidir, Kor Ateşin üzerinde oluşan Küller mutlaka güçlü bir nefes ile uçması sağlanmalı, meydana gelen Kor Ateş gücü ile şehir yeniden kendi canlılığına ulaşmalıdır.

4 Mevsimin yaşandığı şehir doğal olarak canlıdır, üzerine sinen Küller üflendiğinde kendi içinde yaşayan insanlara da, çevresinde yaşayan insanlara yen bir hayat sunacak güce sahiptir, külleri üfleyecek  Niksar sevdalısı bir delikanlıya ve Niksar aşığı ekibe ihtiyacı vardır.

Şehrül Emin, o şehrin en emin insanı, en güvenilir insanı.

Şehrül Emin; en tepe yönetici ile de samimi ve dürüst olmalı, geçinmekte zorlanan, kendi halinde yaşam mücadelesi veren insanlarla da samimi ve dost olmalı.

Şehrül Emin insan; insanlar arasında ayrım yapmayan, adil, samimi, Allah’tan korkarak adil hizmet yapan, kişisel çıkarları için devletin ve milletin malını çalan veya çalmak isteyenlerle sınırsız mücadele yapan, gerektiğinde kendisine sunulan makam aracından inip halkın içinde dolaşan, halk ile dertleşen, halkın dertlerini kendisine dert edinen insandır.

Seçimler öncesinde ve partilerin adayları belli olana kadar, doğru aday ve doğru ekibin oluşması için önerilerimizi sıralayacağız, sonrası parti yönetimlerinin taktiri ve seçimler başladıktan sonradaki taktir hakkı da halkımızın olacaktır.

Bu şehrin vebalinin altında  kalmamak için bizler insanlık görevimizi yapacağız, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde hareket ederek elimizden geldiğince doğru aday ve doğru ekibin oluşmasına katkı sağlayacağız, birileri kişisel çıkarlarını öne alıp; “ben ne dersem o olur” diyerek bu şehri gazinolardan, pavyonlardan, içki masalarından, şu tarikat, bu cemaat sarmalına dolanmış birilerini seçmek için halkın önüne getirenler olursa da onlarla sonuna kadar mücadele yapmak bizlerin boynunun borcu olacaktır.

Şehrül Emin olan insanın, içi de dışı da aynı olmalı, samimi, içten, insan ve şehir sevdalısı olmalı, kişisel çıkarları için şehrin geleceğini karartan ihanet düşüncesinde olmamalıdır.

Seçimler yaklaşırken, partilerin çalışmaları da hız kazandığını görüyoruz, bizlerde çalışma yapan  her siyasi parti temsilcilerine düşüncelerimizi ifade ediyoruz.

Bizler düşüncelerimizi ifade ederken, bu düşüncelerin Niksar halkının ortak düşüncesi olduğunu da bir kez daha ifade etmek isteriz.

Bizler bu şehrin ortak sesiyiz, ortak nefesiyiz.

Bu şehirde gerçekleşen her güzellikten mutluluk duyarız, her olumsuzluktan en çok etkilenen insan olarak bu şehrin artık bu şehre ihanet ve kötülük yapan insanların elinde olmamasını istiyoruz.

Bu şehirde her renkten insan yaşıyor, yaşamaya da devam ediyor, yaşamaya da devam etmesi için, dürüst, ilkeli, Allah korkusunu içinde ve kalbinde yaşayan, yaşarken de insanlara örnek olan insan olsun istiyoruz.

Her insan hata adayıdır, yapılan hatayı görünce anlayınca, anlatıldığında hatasından dönmenin “bir fazilet” olduğunu bilen insanın ve insanların olmasını istiyoruz.

Her gün, her insanın bedduasını alan değil duasını alan, gariplere, kimsesizlere sahip çıkan, onlarda aynı asayı paylaşmaktan mutlu olan bir Şehrül Emin  insanın Niksar’a layık olacağını düşünüyoruz ve de savunuyoruz.

Günün Sözü: ŞEHRÜL EMİN, GÜVENİLİR İNSAN, SAYGI DUYULAN İNSAN OLMALI.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.