yesilniksar

SEÇİMDE ÇOK ŞEYLER KAZANDIK!.

24 Haziran seçimleri çok şükür tamamlandı, güzel bir seçim sonunda normal hayatımız devam ediyor.

24 Haziran seçimlerinde farklı duygular yaşadık, on binlerce insan ile konuşma, tanışma imkanı bulduk, seçim süresince ve seçim gecesinde yaşadığımız heyecanı, olayları, anlatmak mümkün olsa da anlata bilsek.

24 Haziran seçimleri ülkemiz ve milletimiz için çok hayati önemi var idi, bizler içinde önemli idi çünkü oğlumuz Serhat Bilgin Milliyetçi Hareket Partisinden Tokat Milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştı.

Şunu hemen ifade etmek isterim, bir evladın bir babaya vereceği en güzel armağanı bizler aldık, ailece çok mutlu olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Bir evlat anne ve babaya, aileye çok şeyler verebilir, bir evladın ailesine vereceği en büyük armağan, şeref ve haysiyetin doruk noktasına çıkmış bir güzelliği yaşatmasıdır.

Bizler anne Hamide ve baba Cemalettin ve abla Sema Bilgin  olarak evladımızla bir siyasi çalışma yapmaktan onur duyduğumuzu ifade ederken, seçim öncesinde bizlerin evladı olan Serhat Bilgin’in artık ülkemin dürüst, ilkeli, seviyeli bir siyasetçi olarak toplumun olduğunu gördük.

Bizler seçim süresi başladıktan sona erene kadar evladımızla el ele kol kola seçim çalışmalarına katılırken binlerce insanın; “Serhat bizim evladımızdır, artık Serhat Bilgin bu ülkenin dürüst ve ilkeli siyaset yapan evladıdır” diyerek bizlerden daha çok halkın oğlumuza sahip çıktığını görmek bizleri her daim mutlu etti, bu mutluluğu yaşarken aracımda, işyerimizde tek kaldığımda mutluluk gözyaşlarımız tutamadığımı ifade etmek isterim.

Sakın ha, “erkekler ağlamaz” demeyin, seçimin yasaklarının başlayacağı ve son seçim çalışmalarının olduğu Cumartesi günü şehir içinde konvoy yaparken ki duygusallığımız yeniden ortaya çıkınca  insanların içinde göz yaşlarıma hakim olamayıp ağlamak zorunda kaldığımı ifade etmek isterim.

Sanırım mutluluk göz yaşları farklı duyguların yaşandığı anlar oluyor.

24 Haziran akşamı Milletvekili adaylarının Tokat İl merkezinde MHP il başkanlığında olması kaçınılmazdır, seçim çalışmalarını MHP Tokat İl başkanlığında takip ettik, MHP olarak Tokat’tan mutlaka 1 milletvekili çıkartacağımızı biliyorduk, çünkü halkımızın seçim çalışmalarında partimize ve milletvekili adaylarımıza gösterdikleri yakınlığı görünce “1 ve artı bir milletvekili çıkartabiliriz” diye de düşünmeden edemedik.

Duygu dolu düşünceler içinde seçim sonuçları belli olmaya başladığında MHP il başkanlığında heyecan doruklara çıkmaya başladı, sanırım en çok saldırıya maruz kalan parti MHP, en büyük algı operasyonu MHP ye yapılmıştı, MHP nin sırtından makam ve mevkii sahibi olanlar partiyi terk etmeleri yanında çok ağır iftiralar yapıyorlar seçmen üzerinde sürekli baskı kurarak MHP yi bitirmeye çalışıyorlardı!.

Seçim süresince MHP çalışanları olarak işimiz çok zor idi, teşkilatlarda yeni yapılanma başlamış, karşımıza hiçbir zaman MHP nin alternatifi olması mümkün olmayan bir partiyi çıkartmışlar, karşımıza çıkartılan parti su oluğu gibi para harcıyor seçim reklamları arşı alayı geçiyordu, yani en büyük operasyon MHP ye yapılmak istendi, çok büyük saldırıya maruz kalan MHP 24 Haziran seçimlerinde mutlaka başarılı olması gerekiyordu.

Karma karışık duygular yaşarken, sandıklar açılıyor, MHP 1 Milletvekili garantilediğini anlayınca il başkanlığındaki duygu dolu anları yaşamaya başlamıştık, MHP İl kadın kolları başkanımız  sayın Ayşegül Bayçu Yamanoğlu hanımefendinin göz yaşları bir gerçeğin ifadesi olmuştu, ilerleyen zamanda MHP Milletvekili adayımız  sayın Yücel Bulut Milletvekili açıklamasını yaparken göz yaşlarını tutamayıp zaman zaman iyi bir hatip konuşmacı olmasına rağmen konuşamaması yine bir gerçeğin dışa vuruluşudur.

24 Haziran seçimlerine başlarken karşılaştığımız sıkıntıları seçim sonuçları açıklanana kadar yaşadık, her seçimin bir galibi veya mağlubu olabilir ama MHP olarak bizlerin mağlup olması asla söz konusu olmaması gerekirdi.

Seçimleri en sağlık sürdürmeye gayret ettik, karşımızda çok engeller var idi, engelleri aşmak, aşarken de kimseyi kırmamak gerekiyordu, dengeleri kurarken yapılacak bir hata, farklı hale gelebilirdi, dikkatli ve özenli olduk, süreci sağlıklı götürdük, çok şükür istediğimiz sonucu tam olarak alamasak da hedefe 1 milletvekilimizi kazanarak ulaşmış olduk.

Seçimlerde çok şeyler kazandığımıza inanıyoruz, her şeyden önce dürüst bir siyaset yaptık, binlerce dost kazandık, Milletvekili adayımız Serhat Bilgin ilk defa siyaset sahnesinde yer almıştı, böyle olmasına rağmen hayat tarzından hiç ödün vermeden sade, temiz ve onurlu bir seçim sürecini tamamlamış oldu.

24  Haziran seçimleri doğru ve yanlışları ile sağlıklı ve huzurlu geçti, yapılması gereken çalışmaları en sağlıklı hale getirerek yürütmeye çalıştık, nerede hata yaptık, nerde nasıl çalışma yapılacak her şeyi en ince ayrıntısına kadar takip ettik.

Seçim süreçlerini yönetmek gerçekten çok zor, eldeki imkanlar en sağlıklı şekilde değerlendirildiğinde önemli hamleler yapılıyor, çoğu zaman karşılaştığımız olumsuzlukları, olumlu hale getirmek bile mümkün oldu.

Seçimlerde arka plan çok önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk, ön planda çalışan insanlarla, karargahta yönlendirme çalışması uyumlu olduğunda başarılamayacak bir çalışmanın olmadığını görmüş olduk.

Seçim çalışmaların da, çok dost kazandık, insanların sıcak ve samimiyetlerini seçim sahasında görmek mümkün oluyor, bazen etrafınızda sizi yanıltan, çalışıyormuş gibi yapıp, çalışmalarınızı sekteye sokmaya çalışanları bile rahatlıkla görmek mümkün.

MHP seçimlerin galibi olan bir parti olarak Türk siyasetine bir kez daha mührünü vurmuştur.

24 Haziran seçimlerini daha çok yazmaya devam edeceğiz, hiç kimseyi kırmadan incitmeden ama gerçekleri de ortaya koymak bir insanlık görevi olarak görüyoruz.

Daha öncede ifade ettim, oğlumuz Serhat Bilgin’in MHP den Milletvekili adayı olduğunda zaten seçimi kazanış idik, seçimler tamamlandığında gerçekten Milletvekili olarak TBMM de bir koltuğa otura şansı olmadı ama insanların gönlüne girdiğini görmek en büyük kazan olduğunu ifade etmek isteriz.

Günün Sözü: ALTIN ÇAMURA DÜŞMEKLE BOZULMAZ.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.