yesilniksar

SEÇİM TOTO OYNAMAK!.

Yerel seçimlere hızla yaklaşıyoruz.

Niksar’da yerel seçimlerde belediye başkanlığı aday adaylığı için AK Partide müracaatlar 16 kasım 2018 günü son buluyor, bugün itibaren aday adaylığı için sürpriz isim Sadullah Karataş.

Daha öncede ifade ettik Niksar Belediye Başkanlığı aday adaylığı için çok sayıda isim müracaatı yok, bugüne kadar aday adaylığı müracaatının yeterli olmaması sanırım “yerli ve milli” düşüncenin Niksar’da bu seçimde gündemde olmasıdır.

Niksar belediye başkanlığı için insanlarımız; “Yerli ve Milli olsun” düşüncesini ortaya koyuyor, Niksar’da yaşayan, Niksar’ın dertlerini bilen, Niksar’ın dertleri ile haşır neşir olan insanın belediye başkanı olmasını istiyor.

Bizler halkın taleplerini ortaya koyuyoruz, halkımızın isteklerini yazmak boynumuzun borcudur, yoksa Niksar’lıyım diyen herkes aday adaylığına müracaat yapabilir.

Niksar’da farklı düşünceler hakimdir, geçtiğimiz günlerde birileri “İskesürlü İstemiyoruz” demişti bu düşünceler doğrultusunda bizlerde, “insanlar arasında ayrım yapılmamalı, herkes aday adayı olabilir, olmalıdır” dedik bizi bu tarafsız düşüncemize bile bir başka düşünceye sahip insanlarımızdan bile itiraz geldi; Niksar’da en büyük yatırımlar Mesudiyelilerindir” dendi, bizlerin bu düşüncelere itiraz etmesi mümkün değil ki, Niksar’da yaşayan her insan Niksar’lıdır.

Bizler, birilerinin Niksar’da ikamet etmesinin yeterli olduğunu ve hiç kimsenin bir başkası ötekileştirme hakkının olmadığını ifade ediyoruz, kendilerini ötekileştirildiğini düşünen bir başka insanlar, kendileri konuşurken başkalarını ötekileştiriyor, bunlar yanlıştır hatalıdır.

Aslında zaman buldukça şartlar oluştukça herkes kendi fikrini özgürce söyleyebilmelidir.

İNSANLAR KONUŞA KONUŞA, HAYVANLAR KOKLAŞA KOKLAŞA ANLAŞIR” sözü burada hayat bulalı ki, bu şehirde insanlar medeni bir şekilde yaşamasını bilsin.

İnsanları ötekileştirerek hiç bir şey kazanamayacaktır, birileri karşısındaki insanları ötekileştirerek kişisel çıkar elde etmek için bir başkasını ötekileştirmeye gayreti içinde oluyorlar.

Niksar tarihten gelen sorumluluğu ve de yapısı bulunmaktadır, binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip Niksar sürekli göç alan bir şehirdir, Niksar tarihi ve bulunduğu konumdan dolayı sürekli kendisini yenileyerek hayatını sürdürmüştür, Niksar’da yaşayan her insan Niksar’lıdır.

Seçimler yaklaşırken bazı insanlar kişisel çıkarları için ortaya çıkacaklar, gereksiz sözlerle gerginlik yaratarak bir yerlere gelmeye çalışacaktır, bunlara asla fırsat vermemek gerekir.

Bir arkadaşımız seçimlerle ilgili duygularını paylaşınca, yazıya gelen yorum çok dikkatimizi çekti;  “Niksar hepimizin cümlesi ne çok şey anlatıyor değilmi,  Niksarın kaderini satanlar utansın. Yaptıkları kapıdan giderler inşallah.” diyor, bu sözün üzerinde çok durmak gerekiyor, seçimler yaklaşırken partilerin yetkilileri bu seçimde çok dikkatli ve özenli olmalılar, u seçim diğer seçimlerden farklı olmalı, Niksar kapatılan kabuğunu kırarak hamleler yapmalıdır.

İlginç; “Yaptıkları kapıdan giderler inşallah.” Sözü bizleri çok düşündürdü, bir şehrin belediye başkanı o kadar çok insanın kalbini, şevkini kırmış ki, “Yaptıkları kapıdan giderler inşallah”, diyerek temennilerde bulunan binlerce insan ortaya çıkıyor.

Her zaman söylemeye çalışıyoruz, “gün bugün”, bugün yani partilerin Belediye Başkan adayları belli olana kadar mücadele yapılmalı, bu şehri ayağa kaldıracak adayların her partide yer alması sağlanmalıdır.

Gün bugündür. Niksar’da belediye başkanı olacak insanımızın Niksar’ı ve Niksar’lıyı sevmesi gerekir!.

İlginç değil mi?, bir şehre belediye başkanı seçiyoruz, seçilecek kişinin Niksar’ı ve Niksar’da yaşayan insanları sevmeli” diyoruz.

Niksar’ı sevmeyen, Niksar’da yaşayan insanları sevmeyen, saygı duymayan belediye başkanı ile yönetilmek çok acı bir şey olmalı.

Seçimlere giderken iyi bir insan, iyi bir ekip, sağlıklı bir düşünceye sahip belediye başkanı olsun istiyoruz.

Artık bizler gazeteci olarak seçilmiş belediye başkanının hatalarını görmek, yaptıkları hataların düzeltilmesi için uğraşmak istemiyoruz, bu şehrin belediye başkanı gerçekten ŞEHRÜL Emin insan olmalıdır.

Bir şehrin belediye başkanı hak ve adaletli olmalıdır, kişisel çıkarlarını asla ön plana getirmemelidir, hak ve adaletli, insanca hizmetler yapmalıdır.

Niksar’lı çok şey istemiyor, bu şehirde huzur, mutluluk istiyor, insanca yaşamak istiyor, çoluk çocuğunun geleceğinden endişe duyulan bir şehir olsun istemiyor.

İnsanca yaşamak, huzurlu bir şehirde yaşamak her Niksar’lının hakkıdır.

“Ya göründüğü gibi ol, yada yaşadığın gibi görün”, bu sözler Niksar’lının hasret kaldığı bir yaşam tarzıdır, senin yanına gelip “canım cicim” diyen sonra dışarı çıkınca bir sürü dedikodu ve iftiralara maruz kalınan bir yönetim istemiyor.

Niksar’a Niksar’ı seven, Niksar’lıyı seven bir belediye başkanı ve güçlü bir Belediye Meclisi seçilir ise bu şehrin geri kalmışlığı bir sene içinde kısmen ortadan kalkar, ikinci yıl herkesin dikkatini çekecek şekilde bu şehirde her şeyin mükemmel şekilde devam edeceğini görür.

Niksar Cenabı Allah’ın verdiği mükemmel bir şehirdir, şehir iyi yönetilmediği için insanlar mutsuzdur, geleceğinden endişelidir.

Niksar iyi yönetilmediği için yatırım yapanlar tereddüt içindedir, yarınlarından emin değildir.

Bu şehir iyi yönetilmiş olsa Organize sanayi bölgesi Erbaa ilçemizden de, Reşadiye ilçemizden de önce kurulmuştu, bugün gelinen noktaya bakınca Niksar Organize sanayi bölgesinde 3 tane Tekstil işletmesi bulunmaktadır, bu işletmeler daha önce şehrimizin çeşitli bölgelerinde faaliyetlerini devam ettiriyorlardı, Hükümetin Organize sanayi bölgelerine verdiği teşviklerden dolayı işletmeler şartlarını zorlayarak Niksar Organze sanayi bölgesine taşındılar.

Niksar Organize Sanayi bölgesinde bulunan işletmeler  halen sıkıntıları giderilmedi. Organize sanayisinde bulunan işletmelerin içme suyu ve kullanma suyu sıkıntısı devam ediyor, kanalizasyonları halen tarlaların sulamasının yapıldı Sulama kanalına akıtılıyor.

Niksar Organize sanayisinde bulunan işletmeler içme suyu sıkıntılarını gidermek için firmalar olarak çözüm üretmeye çalışırken, Organize sanayi bölgesi başkanı olduğunu söyleyen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaşanan sıkıntıları görmemezlikten gelerek, sanki Organize Sanayisinde her şey mükemmelmiş gibi, her yatırımcıyı kendisi getirmiş gibi reklam panolarında yanlış ifadeler kullanarak insanları yanıltmak istiyor, yazık!…

Niksar iyi yönetilmiyor, yönetecek bir belediye başkanı ve ekibine ihtiyaç vardır.

Günün Sözü: SEÇİM TOTO OYNAMAYA GEREK YOKTUR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.