yesilniksar

Seçim Mesajları

24 Haziran seçimleri yapıldı, tartışmalar devam ediyor.

24 Haziran seçimleri yapıldı, seçim sonuçlarına göre halkımız her siyasetçiye mesajlarını verdi.

24 Haziran seçimlerini mesajlarını  alan siyasetçi bir sonraki seçimde karşılığını verecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

24 Haziran seçimlerinin siyasetçilere olan mesajlarını gerçekten alan siyasetçiler için bu ülke insanı çok kıymetli oylarını ona göre verecektir.

Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP  ye önemli destek ve mesajlar verdi halkımız, sayın Devlet Bahçeli kendisine verilen mesajı çok iyi okumuş ki, Genel Başkan yardımcısı olan Sefer Aycan’ın gereksiz siyasi değerlendirmesine tepki vererek halkımızın Cumhur İttifakına verdiği mesaja sahip çıkmak adına sayın …Sefer Aycan genel başkan yardımcılığından derhal alması sağlanmış oldu.

Cumhur İttifakının karşılığı ne idi?, “bin yıllık kardeşliğin hayat bulması” olarak bizler öğrendik, bizler sıradan insanlarız, hal böyle olunca siyasetin göbeğinde olan insanlar daha dikkatli olmak zorundalar halkın verdiği mesajı iyi değerlendirmek gerekiyor.

Halkımız 24 Haziran seçimlerinde en önemli mesajlardan bir tanesini de SP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı sayın Temel Karamollaoğlu’na vermiştir; “ey Karamollaoğlu kendini dev aynasında görme, Türk milletinin birlik ve beraberliğine sıkıntı verdin aklını başına al, siyaseten milletin ve devletin geleceği ile oynama hakkını sana vermedik vermiyoruz, sana katil diyenler, madımak oteli katili diyenleri nasıl unutursun, aklını başına al, taş yerinde ağırdır sözünü sana hatırlatıyoruz” dendi!.

Sivas Madımak oteli yangınını unutmak mümkün değil, bu ihaneti ülkemize ve milletimize kim yaptı ise gerçek anlamda cezasını çekmelidir, Madımak olayı insanlığın yüz karasıdır, keşle gerçek katiller bulunsa ve cezasını çekselerdi, yıllar geçmesine rağmen halen fululuk devam ettiğine inananlardanım.

Sivas katliamı döneminde Sivas belediye başkanı sayın Temel Karamollaoğlu idi, Sivas Valisi ise ski Niksar kaymakamı sayın Ahmet Karabilgin idi, ülkemiz koalisyonla yönetildiği bir dönemde başbakan yardımcısı rahmetli Erdal İnönü idi, sayın İnönü ve sayın Karabilgin’in söz konusu tarihlerde telefon görüşmeleri yaptığını gazetelerde okumuş idik, sonuç ne olursa olsun vahim ve vahşice işlenen bir cinayettir.

Eskilere fazla takılmamak gerekiyor, ama bazen de acaba gerçeklerin ortaya çıkması için zamana yolculuk yapmanın doğru olduğunu da düşünüyoruz.

Şu anlamlı mesajı okumak gerekiyor; “Hiçbir sıcak 2 Temmuz Madımak kadar yakıcı ve kavurucu olamaz, unutmadık unutturamayacaklar”, gerçekten ilginç ve acı bir zaman dilimi yaşandı, bu ülkede yalnızca Sivas Madımak  vahşeti yaşanmadı, onlarca vahşet yaşandı yazarak yeniden insanları rahatsız etmek istemiyoruz.

Nerden takıldık Sivas vahşetine?, Sivas eski belediye başkanından dolayı, peki Sivas olaylarında Belediye başkanı suçlanırken dönemin valisinden hiç söz eden yok!, neden bilinmez!…

Kim ne halt karıştırırsa karıştırsın vahşice işlenen bir cinayettir Sivas Madımak olayı.

2 Temmuzun unutulmaması için gerçek faillerin ortaya çıkması sanırım halkımızı yürekleri yanan insanları rahatlatacaktır kısmen de olsa.

2 Temmuz hatırlanınca tabi ki yine sayın Temel Karamollaoğlunu da hatırlayanlar var, sosyal medyada sayın Karamollaoğlu için hiç te şık olmayan ifadeleri kullananları gördük, bunun anlamı şudur, sayın Karamollaoğlu halen belli bir kesim tarafından Sivas olayların sorumlusu olarak biliniyor, bu düşüncenin varlığı bilinmelidir.

Sivas ve Karamollaoğlu ve 24 Haziran seçimlerinde “Millet İttifakı”nın oluşturulması çok şeyler çağrıştırıyor, biz mesajların iyi alınması gerektiğini söylüyoruz.

24 Mart 2014 tarihinde yapılan bir toplantı aklımıza geldi, Hakim ve savcıların yaptığı özel bir toplantıda kimler vardı?, kimler ne konuştu?, bu toplantının ayrıntısını  devletimizin yetkilileri mutlaka biliyordur, bizlerin bildiği bir konuyu devletin kurumlarının bilmemesi söz konusu değildir, Hakim ve savcıların bulunduğu bu toplantının sonuçlarını merak etmiyor değilim!, bakalım bu özel toplantının sonucu ne zaman alınacak?.

Bir başka bilinmeyen ve açıklanmaya ihtiyaç duyulan  konuda MHP ye genel başkan olmak isteyen Meral Akşener’in Milletvekili değilken; “ben Başbakan olacağım” sözleridir, bizler bir sohbetimizde konu açıldığında İP partili bir arkadaşa, bir kişi eski sisteme göre “milletvekili olmadan Başbakan olunamıyor, neden Başbakan olacağım” dedi, diye sorduğumuzda, İP partili arkadaş; “hayır Akşener Başbakan olacağım demedi, başkan  olacağım dedi” diye savunmaya başladı, yanlışı savunan arkadaşa ne desek anlamı yoktur, ama bu konuşmaların mutlaka bir karşılığı olmalıdır.

İP genel başkanı konuşmaları içinde hep ayın 15 ini ifade den konuşmalar yapıyordu, sonradan “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” söylemlerini  ifade etmeye başlamıştı, seçimler öncesinde bu soruların cevaplarını merak ediyorduk, halkımız seçim boyunca bu soruları bizlere sordu, ama soruların muhatabı tabi ki bizler değiliz, seçimler yapıldı bitti artık cevapsız kalan soruların cevapları verilebilinir, karanlıkta kimsenin aklında soru kalmasın mahalli seçimlere daha bir hayli zaman var nasılsa.

Bizler seçim mesajlarını aldık ve okuduk, çok sayıda sorular var, bunların bir kısmının cevaplarını aldık, geri kalanların cevaplarını arıyoruz inşallah kısa zamanda cevapları alırız.

Açıkçası yukarıdaki soruların cevaplarını da bizlerden çok halkımız merak ediyor, bizler bildiklerimizin cevaplarını mutlaka yazacağız, bilmediklerimizin cevapları geldiğinde de mutlaka halkımızı bilgilendireceğiz.

Sahi daha önceki seçimlerden önce Cumhurbaşkanımız için; “Recep Tayyip Erdoğan ülkeden kaçacak” diye yaygara yapanlar vardı, çok şükür sesleri de kesildi nefesleri de konuşmaya yetmiyor, lakin seçim sonrasında yurt dışına kaçacak siyasetçiler olabilir, dikkat!….

Günün Sözü: GÜN OLA HARMAN OLA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.