yesilniksar

SEÇİM BİTTİ GEÇİM BAŞLADI.

Çok şükür seçim bitti geçimler başladı.

2018 yılında yapılan seçimler son buldu, artık 2019 seçimlerine kadar insanlar hayat standartlarını yükseltmek için mücadele yapmaya başladı.

Seçim genel anlamda bitti, bazı siyasi partilerde seçimler daha yeni başlamış oldu.

2019 yılında yine önemli seçimler var, seçimlerin önemi yerel yöneticilerin seçilmesidir.

Yerel yönetimler bizler için genel yönetim kadar önemlidir, genel yönetimlerin kontrolünü yapan çok sayıda kurum, kuruluş ve kişiler var, yerel yönetimlere gelince iş değişiyor.

Bizler yerel yönetimleri çok önemsiyoruz, iyi ve istikrarlı yöneticilerin seçilmesini istiyoruz veya bekliyoruz.

2019 seçimlerine bir hayli zaman varken biraz geçim işleri ile meşgul olalım, işin içine ekonomi girince “it dayısını tanımıyor” diye söz var ya, bu söz birden hayat buluyor!.

Seçimler ve geçimler insanlara önemli hayat dersi veriyor.

Seçimlerde karşılaştığınız insanların hal ve tavırları önemli, hele birde geçim konusunda yaşanan süreçleri iyi görünce insan hayatın gerçeklerini daha iyi anlıyor.

Bugün sıradan konulara giriyoruz, tabi ki hayatın gerçeklerini de ortaya koymuş oluyoruz.

24 Haziran seçimleri yapıldı, her şey tam rayına oturmadı ama, çok şükür her şey tıkır tıkır işliyor, dişlilerin arasına bazen çakıl taşları giriyor, dişlileri kırmaya çalışsa da dikkati olunca sıkıntılar atlatılıyor.

Seçimlerle birlikte yapılması gereken çok işler olduğuna inanıyoruz, özellikle Anadolu basını içler acısı noktaya gelmeye başladı, Anadolu basınının yükü çok fazla şartları her geçen gün ağırlaşıyor, bakalım biz Anadolu basını ne zamana kadar dayanma gücüne sahip olacağız!.

Gerçekten Anadolu basının sıkıntıları arşı alayı geçmeye başladı, ülkemizde artık gazete kağıdı “kara borsaya” düşmeye başladı, bu konuları değerli milletvekillerimize aktaracağız ve onlardan çözüm bulmalarını isteyeceğiz.

Ülkemizde Anadolu basını olmasa genel basın bu ülkeyi kaos sürükler istisnalar hariç tabi ki, Hükümetleri yıkıp, yapan basın kuruluşlarını hiç unutmadık!.

Ülkemizde gazete kağıdı “kara borsaya” düşürülmek isteniyorsa bunun altında yatan deneleri iyi araştırmak gerekir.

Anadolu basınının önemli parçası olan Tokat basını ülkemiz için önemlidir, fedakarlık yapan, cefakarca çalışan Tokat basınının sıkıntıları mutlak giderilmelidir.

Dedik ya;  seçim bitti artık geçim işleri başladı, sayın vekillerimiz görevlerini üstlendi, artık dertler dinlenmeli, halkın sıkıntılarına çözümler bulunmalıdır.

Hep şu söylenir; Terzi kendi yamasını yapamaz,, Berber kendi traşını yapamazmış,  gazetecilerde sanırım  böyle, her kesimin her insanın dertlerini yazıyoruz çözüm bulmaya çalışıyoruz, lakin bugüne kadar hiçbir basın mensubu; “GAZETE KAGIDI KARA BORSAYAMI DÜŞÜRÜLMEK İSTENİYOR” diye yazdığını görmedik!.

Anadolu basını kendi dertlerine çare bulmadan başkalarının dertleri ile uğraşmamalıdır, gün kurtarmak için yapılan her fedakarlık Anadolu basınının bitmesini sağlar.

Tokat Milletvekillerimize dertlerimizi anlatacağız inşallah kısa zamanda çözüm bulurlar kısmen de olsa biz basın mensupları rahat bir nefes alırız.

15 Temmuz ihanet girişiminde biz Anadolu basın mensuplarının fedakarlıkları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bilinmektedir, bizler gazeteler olarak ilk hamlemiz www.yesilniksar.com adlı internet sitesinden gerçekleştirilmek istenen ihanete çok büyük tepki verdik devletimizi ve milletimizi bölmek isteyen hainlerin karşısında olduğumuzu saat 22-23 civarında yazılı olarak beyan ettik, sonrası malum halen bu ihanet şebekesi ile amansız mücadelemizi veriyoruz.

Hiç kimse biz Anadolu basın mensuplarını göz ardı etmemelidir, biz basın mensupları ne kadar güçlü olur isek devlet ve millet yararına hizmetlerimize devam ederiz, mesele para pul meselesi değil tabi ki, şartların her geçen gün ağırlaştırılmak istenmesi bizleri üzüyor.

Hükümetimiz bizlere yardımcı olmasa dahi bizler yine bu önemli görevi yapacağız lakin dertlere çözüm bulanlar, pek çok dertle boğuşması doğru değildir.

Tokat ve ilçelerinde yayın hayatlarına devam eden basın mensuplarının dertlerine çözüm bulmak için mutlaka ilçede yayın yapan basın mensuplarının dertleri dinlenmelidir.

Anadolu basını can çekişirken siyasetçilerden yardım talep etmek doğal hakkımızdır, işin doğrusunu söylemek gerekirse her geçen yıl Anadolu basını kıskaca alınıyor, birileri kendini farklı yerlerde görerek hareket etmeye çalışıyor.

Anadolu basını demek devletin bütün kurumlarına destek vermek demektir, Anadolu basınından asla ihanet eden kişiler çıkmaz, kişi ve kurumları eleştiren olur ama asla içimizden hain çıkmaz.

Dedik ya “seçim bitti geçim başladı” diye, geçim mücadelesi başladı inşallah huzurlu bir hayatın içinde devam edeceğiz.

Bir haftadır yoğun bir tempo içindeyiz, işyerimize kattığımız yeni baskı makinası ile hizmete devam ediyoruz, teknik olarak biraz daha ileri boyuttayız.

Yeşil Niksar gazetesini  15 günde bir kez renkli bası olarak okuyucularımıza sunacağız, inşallah Yörenin Sesi Canik gazetesini de ayda bir kez renkli baskı olarak sunacağız, baskı sistemini bilenler bilir artık matbaalar zaten Ofset baskı sistemi ile çalışıyor, diğer dizgi sistemi tarihe kavuştu.

Gazetecilik zor meslek dolayısı ile matbaacılık daha da zorlaşmaya başladı aslında zor olan şey çalışan personel bulamamaktır.

Hükümetimiz mutlaka çalışma barışını sağlamalıdır, ülkemizde ne yazık ki çalışma barışı sıkıntılıdır, bu konuda sıkıntıları yazmaya çalışacağız.

Günün Sözü: DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN OVARLAR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.