yesilniksar

ŞAM ŞEYTANLARI!.

“Şam Şeytanı gibi adam, her taşın altından çıkıyor” sözleri halk arasında sıkça söylenir hele birde seçimler yaklaşınca işler daha da sıklaşır.

Şam şeytanının sözcük anlamı; “Şam şeytanı, cin fikirli kişilere söylenen isimdir. Sözlük anlamı; her taşın altından çıkan, hinlikler peşinde koşan sevimli yaratık” demekmiş, sözcük anlamının son ifadesi “sevimli yaratık” olmasa daha güzel olacaktır ama, bizler gerçeği inkar edemeyiz, bazı insanlar “Şam şeytanı gibi her taşın altından çıkıyor.

Bazı insanlar Şam şeytanı gibi her taşın altından çıkıyor, bazı insanlar şeytanda ileri sanki hamleler yapmak için gayret sarf ediyor.

“Şeytan, “azgınlıkta, şer ve kötülükte fevkalade bir yükselişle kendi sınıf ve benzerlerinin dışına çıkmış kötü, inatçı manasında bir cin ismidir ki, gerek insandan, gerek hayvandan, (yılan gibi görünen yaratıklardan) ve gerekse diğer gizli mahluklardan ruhi ilişkisi bulunan kötülere söylenir, bu sözler baz insanlar için söylenmiş hayat bulmuş sözlerdir.

Günümüzde Şam şeytanı gibi kişiler çok, şeytanlaşmış kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla, hele bu şehirde.

Şam şeytanı, her taşın altından ne zaman çıkacağı belli olmayan, her renge bürünen, her insanın kafasını karıştırmak için yaşamayı seven kişiler.

Bazı Şam şeytanları seçimler başlaması ile yeniden hayat bulmaya başladılar, cin gibiler görünmezlik zırhına bürünmeye çalışarak her rengin yanına, her siyasetçinin peşine takılmaya başladılar bile.

Şeytan kılıklılar her zaman insanların yanında var olanlar, onlar hiçbir zaman meydanlardan kopmayan canlılardır, Allah şeytanlardan ve şeytan kılıklılardan bizleri korusun. (amin)

Seçimler yaklaştıkça daha çok siyasetten konuşacağız öyle gözüküyor, sanırım doğrusu da bu olsa gerek.

Öyle ya mademki seçimler yaklaşıyor, bizler doğru insanları bulup doğru tercihlerin yapılmasına katkı sağlayacağız, doğru kararlar doğru zamanda alınır, zamanı geçirince doğru kararlar almaya çalışsanız da nafiledir.

Her seçimin önemli olduğuna inanıyoruz, bazı seçimler ülke halkı için çok önemlidir, bazı seçimlerde yaşadığımız şehirler için önemlidir.

2018 yılı Haziran ayında yapılan seçimler ülkemiz için hayati önem taşıyordu, teni bir yönetim sistemine geçmek gerekiyordu halkımız tercihini yeni yönetim sisteminden dolayı kullandı güzelde oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi ile yönetiliyoruz, eskiden Cumhurbaşkanından sonra Başbakan vardı, bugün devletimizi yöneten Cumhurbaşkanı var, biz insanların hayatında bir değişiklik oldu mu?, hayat aynen devam ediyor, Cumhurbaşkanımız maşallah görevi başında eskiden olduğu gibi çalışmalarına gece gündüz devam ediyor,  Bakanlık sayısı 16 sayısına düştü orada da yeni hamleler yeni canlılıklar oluyor.

Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde bir kaşık suda fırtınalar kopartmaya çalışan ana muhalefet partileri, seçimle birlikte koltuklarına yayılarak oturdular, seçildikleri için keyifleri yerinde, hani derler ya “”Öküz Öldü Ortaklıkta bitti” diye, seçimler bitti, anasıda, babası da koltuklarına oturdu, halk yapılacak hizmetleri bekliyor.

Mahalli seçimler yaklaştıkça Şam şeytanlarına meydanlar yaratılıyor.

2014 seçimleri bir kısır çekişme uğruna şehrin geleceği ile oynandı, kişisel hırslar ve çıkarlar bu şehrin geleceği ile oynanmasına neden oldu, Şam şeytanları 2014 seçimlerinde önemli rol oynadı, yapılan tercihlerle şehrimizin geriye gitmesine neden olundu, inşallah bu seçimlerde Şam Şeytanı gibi hangi taşın altından çıkacağı belli olmayan canlılar, bu seçimde partilerin çalışma alanındaki taşların arasına  sızmazlar.

Bizleri ülke genelindeki seçimler kısmen ilgilendiriyor, bizi  daha çok Niksar seçimi ilgilendiriyor, kısmen Tokat, İstanbul seçimi bizleri daha ok heyecanlandırıyor, Ankara’yı yabana atmamak gerekir.

Yanlış bir şey söylemedim sanırım, bizlerin hayatı Niksar’da geçiyor, bu şehri yönetecek Şehrül Emin insan gerçekten bu isme yakışan isim olmalıdır, şehrin en emin insanı, şehirde sevilen insan, kişisel hırsları ve çıkarları için şehrin belediyesini borç batağına batırmayacak insan!…

Şehrül Emin’i adaylar belli olana kadar yazmaya çalışacağız, inşallah bu şehre layık bir Şehrül Emin’in seçilmesine vesile oluruz.

Niksar şehrine gerçekten ŞEHRÜL EMİN insan seçmek mecburiyetindeyiz, aksi taktirde bu şehrin geleceği büyük KÖY olacaktır.

Şehrül-Emin olmak… Şehri ve içinde yaşayanları emanet bilmek, bu emanete ihanet etmemek…

Şehrül-Emin olmak… Bir şehrin güvenilen idarecisi olmak…

İdare ederken; Hazreti Ömer gibi adil, Hazreti Ebu Bekir gibi sadık, Hazreti Ali gibi vefalı ve yiğit olmak…

Şehrül-Emin olmak… Bir şehrin halkına hizmet ederken hakka, hakka hizmet ederken halka hizmet ettiğini bilen olmak…

Şehrül-Emin olmak… Sevilmek, sayılmak, hissedilmektir…

Hissetmektir.

Şehrül-Emin olmak… Hak pişirmek, hak dağıtmak, hak gözetmektir…

Şehrül-Emin olmak… Şehirden emin olan, kendinden emin olunandır…

Gerçekten de bir şehrin Şehrül Emin’ini seçmek o şehre hayat vermektir o şehirde yaşayan insanlara huzur ve mutluluk vermektir.

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde Şam şeytanlarından fırsat bulur da, şehrimize ŞEHRÜL Emin insanın seçilmesini sağlayabilir isek, dünyanın en mutlu ve huzurlu insanı olacağız, ömrümüz olur ise yapılacak seçimden sonra 5 yıl huzurlu bir hayat süreceğiz.

Bir şehir güzel yönetecek, gerçekten ŞEHRÜL Emin insanı seçemeyince, biz gazetecilerin sıkıntılı süreçleri başlıyor, halkımızın memnun olmaması biz gazetecilere yansıyor, halkın şikayetlerini yazmamak için uzun zaman çaba harcıyoruz, sonuçta halkımızın baskısına dayanamayıp şikayetleri yazmaya başlıyoruz, sonrası malum, Belediye başkanı ile gazeteci kavgası başlıyor, kaybeden şehirde yaşayan insanlar oluyor, Şam şeytanları taşlar arasından çıkıyor, olmaması gereken sıkıntıların üzerine Uçak benzini dökerek ateşin kor haline gelmesini sağlıyorlar, ortaya Kor Ateş çıkınca sönmesi de kolay olmuyor.

Şehirde seçilecek olan kişiler çok önemli, bir şehirde gerçek anlamda huzurun sağlanması isteniyorsa iş başlamadan işi sağlam tutmak gerekiyor.

İşin başında iş sağlam olmayınca, kopan ipleri tekrardan bağlamak  mümkün olmuyor.

Gün bugündür. Bugün ve belediye başkanı, belediye meclisi ve İl genel meclisi üye seçiminde işin başında Şehrül Emin insanların seçilmesi için mücadele yapmak gerekiyor, gün bugündür, yarın geç olabilir.

Günün Sözü: ŞAM ŞEYTANLARINA FIRSAT VERME ALLAHIM.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.