yesilniksar

SALDIRI ÇOK OLUNCA!.

Bizler; Anadolu’nun bir köşesinde  52 yıllık Yeşil Niksar gazetesi ve 14 yıllık yayın süresini dolduran Yörenin Sesi Canik gazeteleri yerel bir gazeteyiz.

52 yıllık mazimizin devamı olarak Anadolu’nun güzel bir şehrinde yaşıyor ve yayın hayatımıza devam ediyoruz.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerimizin gazete baskısı dışında ayrıca İnternet sitemiz bulunmaktadır, yıllara dayalı olarak gazete baskısı yapılan işyerimiz saldırıya uğramanın yanında, teknolojinin vermiş olduğu imkanlarla gazetelerimizin www.yesilniksar.com sitemiz sık sık saldırıya uğruyor, son günlerde saygıdeğer okuyucularımızın uyarıları sonucunda yine sitemize çok sayıda saldırı yapılmış, sitemizi ziyaret etmek isteyen okuyucularımız maalesef yapılan siber saldırılar sonucu sitemize giremedikleri şikayetleri bizlere iletmişlerdir.

Ne yapalım?, yıllar içinde terör örgütlerinin saldırısına maruz kalan www.yesilniksar.com adlı internet sitemizin saldırılar karşısında dirençli olabilmesi için bizler için ciddi paralar olan özel önlemler alarak yıllık sitemizin korunması için ödemeler yapmaya başladık, hal böyle olduğu halde son günlerde internet sitemize saldırı yoğun bir şekilde devam etmiştir.

www.yesilniksar.com adlı sitemiz zaman zaman kesintiye uğramasının nedeni koruma amaçlı kendisini kapatma ihtiyacından veya teknik desteklerin yenilenmesinden kaynaklanmaktadır.

Son günlerde sitemize yapılan siber saldırının sayısının binleri bulduğunu görüyoruz, inşallah  site koruması gerekli saldırıları kısa zamanda atlatır, okuyucularımızla buluşmaya devam ederiz.

Bugünkü teknolojik imkanlar kötüye kullanılınca insanların hayatı bile karartılmaya çalışılırken, teknolojiyi kötü amaçları için kullanan şer güçler ve insanlar zarar vermesi kaçınılmaz oluyor.

Anadolu’nun bir köşesinde devleti ve milleti için çalışan gayret eden mücadele yapan biz yerel gazeteye bu kadar saldırı yapılmasının ne anlama geldiğini anlatmaya gerek yoktur sanırım.

Zaman içinde bazı hareketlere insan olarak alışıyoruz, sosyal medyadan yapılan saldırılar o kadar çirkin boyutlara çıkıyor ki bunları anlamak mümkün değil.

İnternet sitemize yapılan saldırının kim  veya kimler tarafından yapılmak istendiğini öğrenebilecekmiyiz, bunu teknolojik imkanlarla araştıracağız.

Bugüne kadar internet sitemize veya sosyal medyadan hakaret ve tehdit içerikli yorumları zaman zaman şikayet etmeye çalıştık, internet sitemizi çökertenlerle de mücadele yaptık, gerekli hukuki süreçlerin başlamasını sağladık, bu konuda cezai süreçlerin sonunda cezaların alındığını biliyoruz, ama yerel gazeteye bu kadar saldırı karşısında artık yorulduk, dilekçe yazmak istemiyoruz.

Şikayet etmek doğal bir hak, ama süreçleri takip etmek çok zor artık mecbur kalmadıkça şikayet etmeyeceğiz, ne yapalım hani derler ya “Hamama giren terler” diye, gazetecinin yereli geneli olmaz, mademki gazeteciyiz, yapılan saldırılara karşı direnç gösterebildikçe gücümüzü koruyacağız, güçsüz kalınca da “şansa” deriz.

Yapılan saldırılara bakınca doğru yolda olduğumuzu görüyoruz, demek ki birilerinin nasırına basıyoruz.

Bir yerel gazete çok sayıda saldırıya uğruyorsa, sürekli tehditler alıyorsa, hakaretlere uğruyorsa, çirkin iftiralara uğruyorsa demek ki kişilere hizmet değil milletimize hizmet yapıyoruz.

Saygıdeğer okuyucularımızın anlayışına sığınarak, elimizde olmayan nedenlerden dolayı karşılaştığımız bu sıkıntıları en kısa zamanda atlatarak birlikte olmaya devam edeceğiz.

Şunu ifade etmek isteriz, bugünkü teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak arzusundayız, lakin sosyal medya denen haberleşe ağları öyle çirkin hale geldi ki, bizler zorunlu olmasak kesinlikle o sistemleri kullanmak istemezdik.

Günümüzün tüm teknolojilerini kullanmak ve halkımıza hizmet sunmaktan asla kaçınmak istemiyoruz, lakin insanlarımıza hizmet yapalım derken  o kadar çirkinliklerle karşılaşıyoruz ki bunu yazmak bile insana zul geliyor.

Gazetemizde doğru haberler yapıyoruz, eleştirel konuların yanında tavsiyelerde bulunuyoruz, bu şehirde güzel hizmetlerin yapılmasını arzu ediyoruz, karşılaştığımız her yetkiliye mutlaka Niksar’ın dertlerini dile getiriyor, insanların iş, aş bulması için gayret ediyoruz, tüm çalışmalarımıza ve gayretlerimize rağmen karşımıza çok çirkin ve kirli görüntüler ve sözler geliyor.

Devletimiz sosyal medyada dönen kirli oyunlara ve görüntülere nasıl tedbir alır bilmeyiz, bunun çok zor olduğunu biliyoruz, bizler hadi diyelim belli bir yaşa geldik, peki çocuklarımız, gençlerimiz hali ne olacak?.

Hadi bizler tüm olumsuzluklara karşı dayanıklıyız, çocuklar ve gençler nasıl olacakta sosyal medyada karşılaştıkları çirkinliklere karşı durabilecekler?.

Tüm olumsuzlukların üstesinden gelecek bir kurum olarak Milli Eğitim bakanlığını görüyoruz, Diyanet İşleri başkanlığını görüyoruz, bizler bunları görürken bu ülkenin yöneticileri de gördükleri manzara karşısında mutlaka gerekli tedbirleri almasını arzu ediyoruz.

Günümüzde bazı tedbirlerin alındığı söylenebilir, çocukların, gençlerin iyi yetişmesi için cezai kuralları tasvip etmiyoruz, yeni neslin en büyük tehlikesi sosyal medyadır, teknolojinin sunduğu imkanları çirkinleştiren kişiler ve gruplardır.

Yazımızın başlığında;  “SALDIRI ÇOK OLUNCA” diye başladık, evet saldırılar çok oluyor bunun nedeni kirli ellerin  çokluğudur, bu kirli eller, kirli parmaklar bizlere olduğu gibi topluma ve çocuklara, gençlere de zarar vermektedir.

Kirli ellere asla fırsat vermeyeceğiz, tüm kahpeliklere, tüm saldırılara, tüm oyunlara rağmen asla pes etmeyeceğiz.

Asla yılmayacağız, pes etmeyeceğiz, yorgunluk var, yılgınlık olmayacaktır.

Günün Sözü: ASLA YILMAYACAĞIZ, PES ETMEYECEĞİZ.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.