Cemalettin Bilgin

SAKIN HA, KÜÇÜMSEMEYİN!

Ünlü Ozan ne demişti?          “benim sadık dostum Kara Topraktır”

Anlayanlar için; “Her canlı ölümü tadacaktır, dönüşünüz banadır” Cenabı Allah doğan her canlının bir sonu olduğunu, Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sav)  efendimiz ile birlikte biz Müslümanlarla birlikte her insana tebliğ edilmiştir.

İnsanlar farklı farklı yaratılmıştır.

Doğru ve yanlışları  birlikte yaşayacağız ve yanlıştan kaçıp, doğru olanı tercih edeceğiz.

Her insanı farklı yaşam tarzı vardır, bizlerde bize verilen rolün gereği iş yerimizi sabah erken saatlerde açarız, akşam geç saatlerde kapatırız.

Gün içerisinde işyerimize çok sayıda eş dost, hısım akrabalarımız gelir ve gelenler içinde, kimisine göre deli, kimisine göre gariban, kimisine göre Veli olan insanlarımız bizleri ziyaret ederler.

Her insanımıza, misafirimize nasıl insani şekilde davranıyor, hizmet ediyor, ikramda bulunuyor isek, gariban dostlarımıza da ikramda bulunuyor onlara saygı duyuyoruz!

Ve diyoruz ki; “her sağlıklı insan bir engelli adayıdır” şu an çok sağlıklı olabiliriz ama, bir iki dakikalık sürede bir engelli olmamız an meselesi olabilir, şu veya bu nedenle, Allah kimseyi sıkıntıya sokmasın demekte görevimizdir.

Cuma günü sabah saatlerinde dostlarımız, erken saatlerde iş yerimize geldi, Mustık geldi sokak hayvanları için koyduğumuz Su kabını doldurdu, Adem kardeşim geldi siyasetin hareketli olduğunun farkında olarak ilginç sözler sarf etti; Millet İttifakını oluşturan CHP ve İyi parti genel başkanları için söylediği şu sözler çarpıcı idi, “Atatürk Baston ile gelse, bunları Denize atar” dedi!!!

Bu sözlere birileri gülüp geçebilir ama, bu dostlarımın sözleri bizler için değerlidir.

Hani bazı çapsızlar şunu söyledi; “dağdaki çoban ile benim oyum bir olamaz” şeklindeki sözlere en güzel cevabı Dağda Çobanlık yapmış Adem kardeşim söyledi!

Dağda çobanlık yapan insanlarımız ve gariban kardeşlerimiz, kıçını başını açan, yüzlerinde bir batmak boya ile dolaşanlardan daha samimi ve vatan sever!!!

Dağda çobanlık yapmış, kendi halinde Niksar sokaklarında dolaşan, siyasi parti başkanlarının geldiğinde mutlaka onları dinlemek için Tokat’a, Sivas’a, Samsun’a veya Niksar’a herhangi bir siyasetçi toplantı yaptığında onları dinlemeye giden bu garibanların sözlerini asla yabana atmamak gerekir.

Dağdaki çoban olarak küçümsenen Adem kardeşimin söylediği şu kocaman sözlerin ne kadar gerçek olduğunu kim nasıl inkar edebilir? “Atatürk Baston ile gelse, bunları Denize atar”!!!

Atatürk’ün kurtuluş savaşın daYunanlı Rumları  Denize döktüğü bilen birisi olmalı ki, yukarıdaki kocaman sözleri Adem kardeşim Cuma sabahı bizlere bu sözleri sarf etti!.

Peki sabah ziyaretçilerim içinde yine gariban kendi halinde Ali kardeşim geldi, Çay ikram ettik ve Alini şu sözleri dikkat çekici idi; “ben adaylığımı koyacağım beni desteklermisin?” dedi. Bende; “Ali nereye adaylık koyacaksın sana destek vereceğim afişleri ben yapacağım” dediğimde, mutlu oldu hoşuna gitti; “ben milletvekilliğine aday olacağım AK Partiden” dedi!!!

Her sözde bir gerçeklik payı vardır, bu gariban kardeşlerimle sohbet yaptım, sonraki zamanda Yalçın kardeşim geldi, derken sayılar çoğaldı hepsinin gönlünü hoş ettik ve işyerinden ayrılıp gittiler!.

Benim dostlarımız sakın küçümsemeyin, onlarla sohbet yapmak, hainlerle aynı şehirde yaşamaktan güzeldir, anlamlıdır, huzur vericidir!.

Siyaset ilginç noktalara gelmeye başladı!

İnsan gözüken bazı canlılar şeytandan daha kötü olmuş!.

Siyaset bir meslek değildir, siyaset insan yönetmek için bir araçtır.

İnsanları yöneten her sistem dürüstçe yapılmalıdır.

İnsan olmak, insana değer vermek çok önemlidir.

Siyasetçi; “ne odum değil, ne olacağım” demelidir.

Siyasetçiyi kendisine kalkan yapanlar her zaman kaybetmeye mahkumdur.

Ebedi olan tek şey Ahirettir.

Bu dünyaya imtihan için geldik, dersimize iyi çalışır, sağlıklı bir sınavdan geçersek ebedi istirahat ğahımızda daha mutlu oluruz.

Son günlerde bazı insan kılıklı gözükenler, siyasi sürecin başlaması ile birlikte tuhaf hale geldiklerini görüyoruz!.

Bazı insancıklar öyle şımarıklık yapmaya başladıki; “Hükümet istifa” diyen muhalif tayfaya bir iki sözümüz vardır. Seçimlerin yapılacağı tarih kesinleşti 14 Mayıs 2023 günü Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapılmış olacak. Yani  2 ay sonra seçim var, “hükümet niye istifa” etsin! Dediğinizde öyle bir şey olmayacağına göre neden insanların kafasını karıştırmaya çalışıyorsunuz?

11 ilde on binlerce konut yıkılmış, yüz bünlerce insan başını sokacak sağlıklı yuva ararken, bazı ahlaksızlar; Hükümet istifa edemesinin bir karşılığı yoktur.

Seçimler 14 Mayıs günü yapılacak,  gücünüz yetiyorsa seçimle gönderin. Ama yok “biz kaybedeceğimizi anladık, hile hurda peşindeyiz” diyorsanız bu işler öyle hileyle hurdayla olmuyor! Sandık  14 Mayıs’ta geliyor hadi göreyim sizi!!!.

Seçimler Demokrasinin bir kuralıdır.

Seçimlere saygılı olmak gerekir.

Seçimle iş başına gelenler, seçimle giderler.

Seçimler 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak, şu an itibaren seçimlere iki Cumhurbaşkanı adayının gireceği görülüyor, ancak sayının artması da söz konusudur.

Seçimlerin yapılması bir haktır, aynı zamanda Türk halkının vereceği oyla birlikte, kendisine verilen hakkı kullandığında daha mutlu olacaktır.

Nasılki mevsilerin değişmesi mümkün, her değişen mevsimin farklı güzelliği var ise, seçimlerin yapılıyor olması da ayrı bir güzelliktir.

Günün Sözü; Musibetler misafirdir. Evde sabır görmez ise yatıya kalır.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.