Cemalettin Bilgin

REKLAMLAR!…

2023 seçimlerine giderken bir kişi resim pozları vererek seçim mi kazanılır?

Uzun zamandır dile getirmeye çalışıyoruz.

Bir iki kare resim çekinerek, pozlar paylaşılarak 2023 seçimleri kazanılmayacaktır.

Birlerinin sırtına basarak koltuk sahibi olanlar, kendilerinde bir hüner görmesin. Seçimler mevcut seçmenlere yeni seçmenler ekleyerek kazanılır!.

Gün ve saat, zaman göstermeden, bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz.

Bizler;  “Unu eledik eleği duvara astık” bizlerin yapacağı iş, gençlerin önünü açmak,şayet onlara rehberlik edebilir isek ne mutlu.

Bir siyasi kaygımız ve kavgamızda yoktur, derdimiz milletimizin dertleri ile dertlenmek, hataların ortadan kalkması için gayret sarf etmektir.

Herkes 2023 seçimlerinin önemli olduğunu söylüyor.

Söz söylemek yetmiyor, sözler eyleme döküldükçe anlam kazanır.

Memlekette şu tabloyu ortadan kaldıramadık, Milletvekilleri veya bazı siyasetçiler bir şehre geldiğinde onunla ne kadar çok resim çekinirse sanki seçim kazanılıyor, sanki seçmenlerin gönülleri alınıyor!.

Artık kişisel reklamlardan vazgeçilmeli, sahadaki gerçeklerle birlikte seçimlere gidilmelidir.

Genel başkanların; “SAHAYA İNİN, HALKLA BULUŞUN VE HATTA HALKIN İÇİNDE HER SEÇMENLE  BİRLİKTE BARIŞIK OLUN VE YENİ SEÇMENLERİ KAZANARAK SEÇİMLERE KATKI SAĞLAYIN” düşüncesi sahaya ne kadar yansıyor?

Seçim çalışmalarındaki en önemli görüntü birkaç kişi ile çekilen resimlerin paylaşılması, konuşmacıların daha çok reklamlar bazında paylaşım yapılması, asla seçimlerin kazanılması için bir etken bir çalışma değildir.

Seçim çalışmalarında ciddiyet gerektirir.

Seçim çalışmalarını ciddiye almayanların akıbetleri belidir.

Seçimleri kaybedenler, neden ve nasıl seçim kaybettiklerini ortaya koymalı.

Seçimi kazananlarda dürüstçe seçimleri nasıl ve ne şartlarda kazandıklarını iyi tespit etmelidir.

Sanırım en sıkıntılı süreçler başladı.

Şayet birileri seçimleri “çantada keklik” gibi görürse, 2023 Haziran ayında yapılacak seçimlerin sonuçları hüsranla son bulunca, pılını, pırtısını toplayıp gidecek olanların hazırlıklı olduğunu düşünüyorum!…

2023 seçimleri hiç kimse için “ÇANTADA KEKLİK” değildir.

2023 seçimleri CUMHUR İTTİFAKI partileri için bugüne kadar yapılan hizmetlerin ebedi  ve kalıcı olmasını sağlayacak bir seçim olacak.

2023 seçimleri 6+1 partileri içinde genel başkanlıkların tartışılıp tartışılmayacağını sağlayacak seçimler olacaktır.

Aslında seçimlere girerken sağlıklı analiz yapmak gerekir.

Sağlıklı analiz yapmak içinde sağlıklı kafaya ihtiyaç vardır.

Yazdığımız her yazının bir hedefi vardır.

Hedefsiz bir yazımız olmadı, olamazda, önemli olan yazıyı okuyan dost ve arkadaşların okudukları yazıdan ne anladıkları önemlidir!.

2023 seçimlerin KÖRLER SAĞIRLAR BİR BİRİNİ AĞIRLAR” mantığından hareket edilerek seçimlere hazırlandıklarını düşünenler, DİKKAT!, seçimlerde tehlike var” demeleri gerekir.

2023 seçimleri 3+5 dost gönülleme seçimleri değildir!.

2023 seçimleri çok resim çekinerek, çok fazla slogan atılarak seçim kazanma zamanı da değildir.

2023 seçimleri çok şeylere gebedir. Cumhur İttifakı partileri, mensupları, bu partilere gönül verenler, geçmiş dönemdeki seçimlerden daha çok çalışarak gerçek anlamda samimiyetlerinin ölçüleceği seçimler olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her siyasi partinin çalışmasını takip edeceğiz.

Bizler; “UNU ELEDİK, ELEĞİ DUVARA  ASTIK” tabiki ama, bu vatana borcumuzu tamamlayamadık henüz!.

Vatan ve milletimize olan borcumuzu tamamlayabilmek için 2023 seçimlerinde bir insan olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla  yapmak zorundayız, 2023 seçimlerine giderken ne kadar çok aydınlatıcı bilgi verir isek,  seçmenlere ne kadar doğru bilgi vererek seçimlerin sonuçlarını alır isek, o zaman bizler vatan ve milletimize olan borcumuzu ödemiş olacağız.

Pek çok insanın tabiri ile; “bu memleket, 10 kilo Patates ve Soğana” satılmayacak kadar kıymetlidir.

Bu vatan toprakları bizlere emanet edilmiştir, bizler bugün bu vatan topraklarını en sağlıklı bir şekilde bizden sonraki nesillere teslim etmekle yükümlüyüz!

Bu ülkede, bu şehirde dostlarımız gibi, düşmanlarımızda çoktur, bazen 100 dostuna karşılık bir düşman, vatan haini, beyni ve ruhu satılmış kişi 100 kişiye bedeldir.

Bir düşmanı asla küçük görmüyoruz!.

Bu memlekette “akılsız dost” çoktur, “akıllı düşman” sayısı azdır.

Bugün halen birileri, ülkemizin HÜR VE BAĞIMSIZ OLMASI İÇİN YAPILAN TEKNİK VE TEKNOLOJİK İMKANLARI, SAVUNMA SANAYİ GEREÇLERİNİ GÖRMÜYORSA, GÖRDÜĞÜ HALDE İNKAR EDİYORSA, TEHLİKE, DÜNDEN DAHA FAZLA OLDUĞUNU ASLA UNUTMAMAK GEREKİR.

Seçim çalışmalarında REKLAMLARI bir tarafa bırakıp, samimi içten, gerçek anlamda Vatan sevdalısı olarak çalışmak gerekir!.

Bu dünya kimseye baki değil.

Ne makam sahibi insanlar, bu dünyadan geldi ve geçti.

Vatan ve millet için çalışan, gayret edenler minnet ve şükranla yad edilir, diğerlerine lanet edilir!…

Makamlara kişisel hırs ve çıkar için gelenler, bu millete yapılmış en büyük kötülüktür.

Makam ve mevkilere samimi, dürüstçe gelip gerçek anlamda Vatan ve Millet sevdası ile çalışanlar bu millet için çok önemli kazançlardır.

Gün dediğiniz nedir ki?

2023 Haziran seçimlerine 1 sene kaldı, yani sayılı günler.

Bir yıl önemli bir zamandır ama, bir de bakmışsınız ki, günler gelip çatmış, sandıklar Türk milletinin önüne konmuş, sandıklar saat 08 de açılıp, akşam saat 17-18 arasında kapandıktan sonra; “EYVAH ŞUNA NEDEN DOKUNMADIK?, ŞURAYA NEDEN GİTMEDİK?, ŞUNLARLA NEDEN KONUŞMADIK?” demenin bir faydası olmayacaktır.

2023 seçimlerine giderken, seçimler nasıl kaybedildi?, nasıl kazanıldı? Bunları dikkatle araştırmak ve 2023 seçimlerine samimi olarak hazırlanmak gerekir.

Partilerin en büyük zafiyeti, çok sayıda anlamsız resimlerin paylaşılmasıdır!…..

Günün Sözü; Senin olmadığın yerde seni savunanlar gerçek dostlarındır.  Hz. Ali

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.