TÜRKİYEDE TEK BİR KURUMA PEYGAMBER OCAĞI DERİZ.

TÜRK MİLLETİNİN ORDUSUN BULUNDUĞU KURUMA, PEYGAMBER OCAĞI” DERİZ.

MEHMETCİĞİN GÖREV YAPTIĞI KURUMA PEYGAMBER OCAĞI DERİZ.

Bizler Türk milleti olarak her Peygamberi hak sayarız, ancak inandığımız yolundan gitmeye çalıştığımız tek Peygamber Hazreti Muhammet Mustafa (sav) dir.

Yani Askerlerimizin görev yaptığı kurumlar Peygamber Efendimizin ruhunun yaşadığı en kıymetli kurumdur.

Geçen günlerde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığından mezun olan Subay ve Astsubay’ların töreninde önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanımızdan sonra Diyanet işleri Başkanı günün anlam ve önemine binaen dua yaptı, normal törenler devam etti.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığından mezun olan Subay ve Astsubayların mezuniyet töreninde yine her zaman yapılan görsel hareketler bir birinden muhteşem gösterilen yapıldı.

Uzun yıllar anne ve babaların beklediği mezuniyet törenlerinde Mehmetciklerin mezuniyeti dualarla yapıldı.

Keşke bu mezuniyet töreni gibi okullarımızdan mezun olan öğrencilerimize de benzeri törenler yapılsa, ilk okul çocukları bir batman boyalanıp yabancı müziklerle eğleneceğine, tertemiz pırıl pırıl yüzleri ile boyasız, cilasız, örf ve adetlerimize yakışan bir şekilde kıyafetlerle eğlenmiş olsalar!!!!!

Aslında bazı kurumları asla tartışmaya açmamak gerekir,

Yazmak istediğimiz yazı Türk Silahlı Kuvvetlerimizi tartışmaya açmak için değil, bir özlemin  hayat bulmasına katkı sağlamak içindir.

Anne ve Babalar askere gönderdiği çocukları için “PEYGAMBER OCAĞINA UĞURLADIK” derler, hısım akraba, eş ve dostlarda; ALLAH KAVUŞTURSUN, HAYIRLI TESKELELER DİLERİZ” derler, asker ailelerine manevi destek sağlarlar.

Manevi desteğin anlamı, duadır, askere gidenlere dua edilir; “ALLAH ASKERLERİİİZİN AYAĞINA TAŞ DEĞDİRMESİN” denir.

Her insanın manevi değerlere ihtiyacı vardır ama, Güvenlik Kuvvetlerimizin daha çok manevi desteğe ihtiyacı vardır.

Peygamber Ocağında dua edilir, zaman ve şartlar müsait olduğunda 5 vakit Namaz kılınır, Allah’a daha yakın olmanın en güzel anı, insanların kıldığı namaz zamandır.

Dini ve illi duyguları olmayanların güçlü olması mümkün değildir.

Çanakkale destanını yazan Mehmetciklerimiz, atalarımız süngü süngüye savaşırken, ilk fırsat bulduklarında iki rekat namaz kılarak, Allah’a dua eder, savaşta Türk askerinin zaferle çıkması dualar ederlermiş.

Maneviyat iklimini kaybeden her millet, yenilmeye, esir olmaya mahkumdur.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilen her Gemi için ŞARAP şişeleri bağlanır sonra kırılırdı!.

Yeni bir Geminin hizmete başlamasında Şarap şişesi kırmanın kime ne faydası olmuştur?

Günümüzde DUAYI reddedenler bile ilk fırsatta Allah’a dua ederler, ama iki kuruşluk dünya çıkarları için Duayı reddetmekte de geri durmazlar!!!

Yabancılar Türk milletinin dini ve milli duygularını yok etmek, elinden almak için her mücadeleyi bugüne kadar yaptılar, artık Türk milleti uyandı, uyanmaya devam ediyor ve Milli ve Dini değerlerimize sahip çıkarak yoluna devam ediyor.

Bugün keyifli bir sohbet yapma imkanım oldu.

Kim ne derse desin,

Kim ne yazarsa yazsın, kesinlikle manevi ve milli değerlerimizden taviz vermeden yazıma nokta koyacağım.

Kırgızistanda kıymetli bir misafirim geldi.

Kırgızistan Manas Üniversitesi Tarih bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sayın Cengiz Buyar hocamız bizleri ziyaret etti, ziyaretle birlikte öyle güzel bir sohbet dinledim ki, en büyük keyifi aldım.

Ülkemizde kafalarını KUMA sokan birileri varya,

Özellikle  ülkemiz gerçeklerini sürekli inkar ederek yapılan savunma sanayi araçlarını hiçe sayarak sürekli Hükümeti kötüleyen başta Ana Muhalefet ve yavru muhalefet İP genel başkanlarını yurt dışına, yani Türk Dünyasına göndermek gerekir..

İP genel başkanı Meral Akşener kendisini Türk milliyetçisi olarak lanse etmiş olsa da, Türk Dünyasını tanıdığını sanmıyorum!…

Türk milliyetçisi olan bir siyasetçi, arada bir de olsa Türk Dünyasını ziyaret eder, o ülkelerdeki insanlar Türkiye Cumhuriyeti devletini nasıl görüyor? onu öğrenmek ister!!!!.

Türkiye  Cumhuriyeti Devletinin sorumluluğu dünden daha fazla ağırlaşmıştır.

Cumhur İttifakı partilerin katkıları ile “TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI” nın kurulması ile ilgili olarak Türk ülkelerine bir gidip görmeleri gerekenler bir görseler!!!!.

Kıymetli Cengiz Buyar hocamı saatlerce dinlesek usanmayacağız, değerli hocam Çat kapı bizleri ziyaret etti ve bizlere çok kıymetli eserler hediye etti. “V.V. BARTOLD ve RUS ORYANTALİZİMDE ORTA ASYA” kitabını bizlere armağan etti, tabiki yanında Kazakların Milli giysisi Kalpak  ve Kırgızistan hatırası kalem hediyesini de bizlere sundu.

Hediyeler için çok teşekkür ediyorum ama, esas hediyesi manevi iklimi bizlere sunmasıdır.

Sohbetleri ile bizleri Türk Dünyasının ortasına oturttu verdi. Büyük keyif alarak sohbeti dinledim, arada bir canlı yayında soru sormaya çalıştım.

Değerli Cengiz Buyar hocamla yaptığız sohbet uzun sürmedi, canlı yayını tamamladıktan sonra tabiki bir süre daha sohbet yapma imkanımız oldu ve bizleri Türk Dünyasında yeri olan ülkelere taşıdı.

Değerli hocama sordum; TÜRKİYE Türk Dünyasında nasıl biliniyor?; “Cemalettin bey bir taksiye biniyorsunuz, gideceğiniz yeri söylüyorsunuz ve paranızı verdikten sonra sohbet yapınca şoför; nerelisiniz” dediğinde; “Türkiye” dediğimizde, şoför arkadaşlar verdiğimiz taksi parasını geri veriyor, Türkiye Türk dünyasında mükemmel ilgi görüyor” dedi.

Güzel ve anlamlı sohbet yaptık, ömrümüz olur ise bir sene sonra yine buluşacağız ve sohbeti daha büyük kitlelerin dinlemesi için gayret sarf edeceğiz.

Günün Sözü; Allah’ım, nefsimi, işimin sonunu, evimi, ailemi, sevdiklerimi, rızkımı, sağlığımı ve bana verdiğin her şeyi muhafaza et.