EDİTÖR

PAMUK ELLER CEBE

Niksar Belediye Futbol takımı Bal Ligine çıkma başarısı gösterdi, oyuncu ve teknik personeli, yönetim kurulunu kutlarız.

Niksar Belediye Spor (Niksar Spor) takımı birkaç senedir Amatör ligden bir üst lige çıkmak için yoğun gayret sarf ettiler ve 2018-19 sezonunda Bal Ligine çıkma başarısını gösterdiler.

Bir spor kulübünü profesyonel ligde tutmak çok kolay değil, bu işler artı amatörde olsa ciddi para harcanması gerekiyor, Niksar Belediye spor uzun yıllardan itibaren Bal ligine çıkmak için yaptığı mücadeleyi başarmış oldu.

Niksar Belediye Sporun bir üst lige çıkma başarısı önemli ama, ligde uzun zaman kalması ve hatta uzun yıllar kaldığı ligden bir üst lige çıkmasını temenni ederiz.

Bir şehrin için sosyal, kültürel, sportif faaliyetler çok önemli.

Niksar Belediye Sporun alt yapısı, Niksar İdman Yurdundan itibaren gelen bir süreçtir, son olarak Niksar Spor olarak uzun yıllar spor dallarında faaliyet yapmış, ekonomik sıkıntılar başlayınca  belediyenin  spor kulübünü desteklemesi için isim değişikliği teklifi yapılmış ve halen Belediye Spor olarak çeşitli spor dallarında faaliyetini sürdürmektedir.

Şehirlerin Futbol takımlarını taşıması çok kolay değil, inşallah Niksar Belediyesi kendi ismini taşıyan takıma bir üst ligde daha çok sahip çıkarak uzun yıllar ligde kalması sağlanır.

Niksar Belediye Sporun bugünlere gelmesi çok kolay değil ama bundan sonrası daha da zor, dedik ya profesyonel ligde almak kolay değil, her şey paraya dayalı ama burada bir önemli hususu ifade etmek isteriz, Niksar’da futbol aşkı halkta bir hayli fazla, aynı zamanda gençlerin de Futbola merakı fazla, Niksar Belediye Sporun gençler ve minikler takımları var, alt  takımlardan yetişen gençler bu takımı ayakta tutabilir, aksi taktirde alt yapıdan gelen kendi çocukları ile takım hayatına devam etmez ise, belediye ciddi ekonomik harcamalarla yüz yüze kalacaktır.

Yazımızın başlığında; “PAMUK ELLER CEBE”  diyerek başladık söze, gerçekten de spor sevdalıları ellerini cebine atmalı, az veya çok ekonomik destek vermelidir.

Halkımıza şu yanlış anlama var diye düşünüyoruz; “bana ne kardeşim Niksar Spor değil, ismi Niksar Belediye Spor, mademki belediye spor ise belediye her şeyi karşılasın ben neden belediye spora para vereyim” şeklinde düşünceye sahipler, bu düşünceden vazgeçmek gerekiyor. Evet isim Niksar Belediye Spor ama, belediye spor kulübüne yardım yapabilmesi için isim hakkı belediye olması gerekiyormuş, bu nedenle isim değiştir, kaldı ki spor kulübü gibi belediyede bizim kurumumuz.

Evet; herkes elini taşın altına koymalı ve gerçekleşen bu başarıya sahip çıkılmalıdır.

Bizler basın mensupları bundan sonra her konuda Spor kulübüne destek vermek zorundayız, kulüp yetkilileri ile görüşme yaparak banka hesap numarasını alıp her gazetemizde yayınlayarak destek vermeye çalışacağız, aynı zamanda sürekli haber yaparak kulübe destek verilmesine katkı sağlayacağız.

Bizler bir dönem kulüp başkanlığı yaptık, nasıl sıkıntılar yaşandığını biliriz, kulüp yöneticisi olmak zordur, kulüp yöneticisinin parası bol aklı kıt olacak, harcadığı paranın geri dönüşü olmayacağını bilerek harcama yapacak.

Niksar Belediye Spor Futbol takımı bir üst lige çıktı, ama Voleybol takımı sıkıntı yaşadı, inşallah Voleybol takımını toparlarlar ise bu takımın belediyeye fazla maliyeti Futbol takımı kadar olmuyor.

Bugünden sonra takı yeni lige hazırlanacak, yeni sezona iyi başlaması gerekir.

Bizler Niksar Kulüp Başkanlığı yaptığımız dönemde kulübe sürekli gelir getirmesi için çeşitli çalışmalar yaptık, kulübün sürekli para kaynağı olması için Spor Toto-Loto bayiliğini kendi adıma aldığım işyerini Niksar Spor için bağışlamıştım, bizden sonraki arkadaşlar bir süre çalışmaları yaptılar, sonra çeşitli nedenlerden dolayı iletmeyi kapattılar, dolayısı ile bayilik iptal edildi, buna benzer faaliyetler yapılarak gelir getirmesi sağlanabilir.

Niksar Belediye Spor kulübüne halkımızın ekonomik desteği çok önemli, kulübe ciddi ekonomik destek verecek çok sayıda kuruluş yok, ama halkımızın çoğunluğu “çam sakızı, çoban armağanı” şeklinde vereceği ekonomik destek ile kulüp ayakta kalır, buna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

Şu gerçeği görmek gerekiyor, Niksar belediyesi zaten ekonomik sıkıntı içinde, ekonomik sıkıntı içinde olan belediye, uzun süre bu takımı bir üst ligde tutamaya bilir, bizler bunu söylüyoruz ama, belki de yanılıyoruz, kulübün ekonomik sıkıntısı olmaya bilir, bunları zaman içinde göreceğiz ve katkı sağlanmasına gayret edeceğiz.

Dedik ya, görüne köy kılavuz istemez, ortaya bir başarı çıkmış gerçekleşen bu başarıya katkı sağlamak biz Niksar halkının desteği ile daim olacaktır.

Mademki Niksar’da bir spor takımı bir üst lige çıktı, Niksar dışında yaşayan Niksar  sevdalıları da takımımıza sahip çıkacaktır, Niksar sevdalılarının dışardan desteği de çok önemli, Niksar dışında yaşayan güçlü iş adamlarımıza mutlak ulaşmak gerekir.

Niksar Belediye Spor takımı çeşitli reklam geliri kazanması içinde destek gerekiyor, mesele Niksar Ayvaz Suyu bayileri bölgelerine göre, formalara reklam ödemesi yaparak destek vermeleri mümkün.

Niksar Spor yöneticiliği yaptığımız zamanlarda Su satışlarından zaman zaman destek talebimiz olurdu, mesela her su abonesinden ekonomik durumu iyi olanlardan her ödeme döneminde belli bir miktar destek istenirdi.

Niksar belediyesi kulübe gelir getirici çalışmalar yapmalıdır, bugüne kadar  bir çalışma yapmadılar ise, bundan sonra yapılabilinir.

Şu an için aklımıza gelenler ve takılanlar bunlar, dedik ya kulüp Niksar’ın, takım ismi “belediye” olduğu için sahip çıkılmaması yanlış olur, biz bunları yazarken birileri; “ya kardeşim belediye ekonomik destek için Su parası konusunda fazla destek istemişti, birde bumu çıktı?” denmemeli, belediye başkanının belediyenin yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı göndermiş olduğu mesajı bir tarafa bırakıp  bugünün güzelliğini yaşamak gerekir.

Günün Sözü: “BEN SPORCUNUN AHLAKLISINI VE ÇEVİK OLANINI SEVERİM”.

 

 

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. BENCE BU TAKIMA BİRDE TAKIM OTOBÜSÜ LAZIM,ÇOK YENİ SIFIR BİR OTOBÜSTEN BAHSETMİYORUM,İŞİMİZİ GÖRECEK,MASRAFSIZ BİR OTOBÜS BU KULÜBE ÇOK YAKIŞACAKTIR. NİKSAR’IN DEĞERLİ İŞ ADAMLARININ ELLERİNİ CEBİNE ATMASI VE BU KULÜBE SAHİP ÇIKMASI GEREK, NİKSARSPOR HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR.AKLIMA ŞÖYLE BİR FİKİR GELDİ,NİKSARDAKİ OTOBÜS FİRMALARI YADA BUNLARDAN EN KÖKLÜ OLANI OTOBÜSÜN MODELİNİ YÜKSELTMEK YERİNE KULÜBE BAĞIŞLAYABİLİR VEYA OTOBÜS ŞİRKETLERİ ARALARINDA PARA TOPLAYIP BİR OTOBÜS ALABİLİRLER.

  2. BU TAKIM OTOBÜSÜ İLE İLGİLİDE BİR YAZI YADA HABER YAPARSAN GÜNDEM OLUŞTURURUZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.