yesilniksar

ÖNEMLİ ZİYARETLER YAPTIK

Çarşamba günü Tokat’ta önemli ziyaretlerde bulunduk.

Bazen şehir dışına çıkmak gerekiyor, Tokat ve ilçelerini ziyaret etmek dost ve arkadaşlarla sohbet etmek, görüş alış verişi yapmak önemli.

Çarşamba günü önemli ziyaretlerde bulunduk, ilk ziyaretimiz GOP Üniversitesi öğretim üyesi değerli hocam Prof. Dr. İsa Gökçe oldu, değerli hocam GOP Üniversitesi Rektör yardımcısı görevine geldi, değerli hocamın GOP Üniversitesi Rektör yardımcılığına getirilmesi Üniversitemiz ve Tokat için önemli olduğunu biliyoruz.

GOP Üniversitesi Rektör yardımcılığına atanan Prof. Dr. sayın İsa Gökçe hocamızı ziyaretimizde hayırlı olsun dileklerimizi ilettik, sohbetimiz Tokat’ın gelişmesi Üniversitenin çalışmaları kapsamında oldu.

GOP Üniversitesinde çok değerli bilim insanları var bunların başında İsa Gökçe hocamızın olduğunu biliyoruz, ülkemiz için Tokat için önemli çalışmalarını kısmen de olsa takip ediyoruz, yapılan çalışmalar içinde Üniversite bünyesinde yapılan çeşitli Aşı türleri ile yapılan çalışmalarını ilgili kurumlara ilettiklerini bildiğim için bu çalışmaların desteklenmesi halinde Tokat önemli ekonomik katkılar sağlayacak ülkemiz dışa bağımlı aşı ve ilaç almaktan önemli ölçüde kurtulacaktır, yapılan çalışmaları bizlerde değerli milletvekillerimize iletmiştik inşallah çalışmalar kısa zamanda siyasilerden destek alarak bir an önce Tokat’ta aşı üretimi başlar.

GOP Üniversitesinde önemli değişimler başladı, yeni Rektörümüz Prof. Dr. sayın Bünyamin Şahin beyi de ziyaret ettik, sayın Rektörümüz  Tokat’ı çok iyi biliyor, öğrencilik yıllarının belli kısmı Tokat’ta geçmiş, aynı zamanda komşumuz Amasyalı olması bölge insanı olarak Tokat’ta Üniversitemize ve Tokat’a büyük katkılar sağlayacaktır.

GOP Üniversitesi Rektörü sayın Bünyamin Şahin hocamız ziyaretimizde çok güzel oldu, değerli bilim insanımız ile Tokat’ı konuştuk, Tokat’ın nasıl kalkınacağını, Tarım, Hayvancılık konusunda Üniversitenin çok önemli olduğunu ifade eden sayın Şahin, Tokat’ın var olan değerleri içinde Tarihi varlıklarına dikkat çekerken; “Tokat Tarihi zenginliği bakımından benim doğduğum Amasya ilinden daha çok zengin, fakat Tokatı’mız bir türlü tarihi zenginliğini yeterinde değerlendiremiyor, bizler inşallah Tokat’ın tarih zenginliğini ülkemizde ve dünyada daha iyi tanınması için çeşitli çalışmalar ve etkinliklerde bulunacağız, yapacağımız bilimsel çalışmalar içinde yurt içinden ve dışından getireceğimiz misafirler Tokat’ın tanınmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

GOP Üniversitesine yeni seçilen Prof. Dr. sayın Bünyamin şahin hocamız Tokat için önemli şans olarak görüyoruz, sayın Şahin bölgenin tarım ve Hayvancılık alanındaki sanayileşmesi ile geleceğin yıldızı olan bir Tokat’ın herkes tarafından ilgi göreceğini ifade etmesi göç veren bir Tokat’ın yapılan çalışmalar sonrasında göç alan bir Tokat olacağını görüyoruz.

Tokat için GOP Üniversitesi çok önemli, özellikle Tarım ve Hayvancılık konusunda Ziraat Fakültesinin olması Tokat’ın kalkınmasında önemli öncülük yapacak konumdadır, Tarım ve Hayvancılık konusunda bugüne kadar istenilen çalışmaların halka yansımaması, ekonomik kalkınmanın sağlanamaması, Tarım ve Hayvancılıkta istenilen seviyeye ulaşamayıp göç veren bir il olması talihsizlik olarak görüyoruz.

GOP Üniversitesinin Rektörü sayın Bünyamin Şahin ve ekibi Tokat’ın kalkınmasına önemli katlılar sağlayacak, yapacakları her çalışmada Tokat yükselişe geçecektir.

Tokat Tarım, Hayvancılık ve bunlara ek olarak uzun vadeli çalışma olarak tarihi yapıların tanıtımı ile birlikte Turizm potansiyelini yakaladığında Tokar gelişmesini sağlıklı hale getirecektir.

GOP Üniversitesinde yapılacak çalışmalara siyasi partilerimizin Milletvekilleri mutlaka destek vermeli yapılan bilimsel çalışmalar neticesi ortaya çıkan projelerin hayat bulmasını sağlamalarını bekliyoruz.

GOP Üniversitesinde Rektör beyin ziyaretinden sonra birkaç kısa süreli ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra bir başka ziyarete giderek bilimsel ziyaretlerin yanında siyasetin kalbi olan ziyaretlere devam ettik.

Tokat ziyaretimizde MHP İl başkanı sayın Ömer Çetin başkanımızı da ziyaret ettik, sayın Çetin İl başkanlığına yeni başladı.

MHP İl başkanı sayın Onur Çalışkan 2019 yerel seçimlerinde Tokat Belediye başkanlığına aday adayı olduğu için istifa etmiş, Onur Çalışkan’ın yerine MHP genel merkezi Ömer beyi atamıştı.

MHP il başkanı sayın Ömer Çetin’i ziyaretimizde yapılacak olan yerel seçimleri konuştuk, kendisine başarılar diledik.

MHP 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Milletvekili seçimlerinde önemli başarı sağladı, 24 Haziran’da Tokat’ta sağlanan  başarının yerel seçimlerde de yükselerek devam etmesi için Ömer bey ciddi çalışmalar içinde olduğunu görüyoruz.

Tokat’ta MHP her zaman söz sahibi bir siyasi harekettir, MHP Tokat’ta geçen seçim döneminde Milletvekili çıkartamamış, yapılan seçimde inanmış kadrolarla halkın huzuruna çıkınca Tokat halkı MHp yi yalnız bırakmayıp, MHP yi bölüp parçalamak isteyenlere fırsat vermemiş oldu.

MHP il başkanımıza duygu ve düşüncelerimizi aktardık, MHP davasına inanmış, Ülkücü kadrolarla 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde halkın karşısına çıkılırsa mutlaka önemli başarılar elde edileceğini ifade ettik.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli ve genel merkez yetkililerinin yapılacak olan yerel seçimlerdeki belediye başkan adaylarının kıstasını okuyunca çok mutlu olduk, FETÖ terör örgütüne karışmış, kenarında köşesinde, örgütün yokunun bulaştığı hiç kimsenin MHP de siyaset yapmasının mümkün olmadığına inandım, ayrıca İP e şu veya bu şekilde destek veren, onların çalışmalarını beğenen her kim ise MHP de asla siyaset yapamayacağını gördüm, bu düşünceler bizleri mutlu etti.

MHP il başkanımıza Makine Yüksek Mühendisi oğlum Serhat Bilgin ile ziyareti gerçekleştirdik, oğlumun genç yaşta MHP saflarında siyasete başlaması, 24 Haziran seçimlerinde MHP Milletvekili adayı olarak halkın huzuruna çıkması orada yaptığı temiz siyasetle teşkilatların ve halkımızın taktirini kazanması bizleri butlu etti.

Bizler siyaseti artık gençlere bıraktık, bizler gönül verdiğimiz siyasi partiye oy vereceğiz, yapmamız gereken bir mücadele var ise onu yapacağız.

Bizler bir kenara çekilmiyoruz tabi ki ama aktif siyaseti gençlere bırakalım ki, gençlerimizin önü açılsın, aksi taktirde siyasetin önü tıkanır bu şehirde yapılan hatalar ülke geneline yayılır, yeni siyasi liderlerin çıkmasına mani olmuş oluruz.

MHP İl başkanı sayın Ömer Çetin yerel seçimlerin zorlu mücadelesine hazır bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü gördük, kendisi ile bir hayli sohbet yaptıktan sonra güzel şehrimize dönmek üzere il başkanlığından ayrıldık.

Güzel ve anlamlı bir gün idi, bilim insanlarımızla ve siyaset duayenleri ile sohbet yapmak bizlere önemli kazanımlar sağlamıştır.

Günün Sözü: GELİŞEN TOKAT İÇİN EL ELE.

 

 

 

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Oğlu MHP milletvekili adayı olan birisi olarak Akpli sadullah Karataş ın adaylığıni canlı duyururken mhpli Duran Yadigar in adaylığıni niye haber yapmıyorsunuz?

    1. Süleyan Dönmez Duran Yadigar’ı haber asla yapmayacağım, ama siz yoru yapınca onay verdim bu şehre kötülük yapan 5 yılını yiyen bir kişinin adaylığı söz konusu olamaz ayrıca kendisi aday adayıdır, MHP ye aday adayı olarak Mustafa Abakay ve Hayati Sevinç kardeşlerimizde vardır bunlar gerçek dava adamıdır Ülkücüdür gerçek MHP lidir, bilmenizi isterim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.