Nisan ayı bereket ve rahmeti ile insanlara huzur veriyor.

Nisan ayı coşkusunu doya doya yaşıyoruz.

Nisan ayının ilk günlerinde havalar soğuk geçerek insanlar üzerinde azda olumsuzluk yaşatmış olsa da, Nisan ayının sonlarına doğru çok güzel günle yaşıyoruz.

Nisan ayı ile birlikte doğadaki bütün canlılar haya buldu, uzun kış uykusundan sonra Doğa yeniden hayata merhaba dedi.

Mübarek Ramazan günlerini Nisan ayı ile yaşıyoruz.

Doğa adeta renklerin dans ettiği günleri yaşıyoruz.

Yeşilin bütün tonlarını görmek ve insanın duygularına merhem olucasına insanlara enerji veriyor.

Uzun kış aylarından sonra, bahar müjdecisi Nisan ayı, bütün doğa güzelliğini sunuyor.

Yağmurların yağması, Toprak ananın uzun kış günlerinde misafir ettiği Karlı günlerin yerine bahar müjdecisi günleri yaşatıyor.

Uzun zamandır Pandemi dolayısı ile kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da coşkulu bir şekilde kutlama imkanı oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısı ile çocukların yeniden bayrama kavuşmaları ve rengarenk kıyafetleri ile ellerinde Ay Yıldızlı Bayrakları dalgalandırmaları muhteşem günlerin yaşanmasına neden oluyor.

Çocuklarımız insanların yaşama sevincini oluşturuyor.

Çocuksu duyguların zirve yaptığı günleri yaşıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının neşesi,  çocukların cıvıltıları ile bir başka güzel oluyor.

23 Nisan Bayramı dolayısıyla çocuklar bizleri yöneten, Kaymakam, Belediye başkanı,  Jandarma Komutanı, Milli Eğitim Müdürü, Emniyet müdürlüğü makam koltuklarına oturup pek çoğu sanki büyümüşte küçülmüş dercesine o kadar anlamlı mesajlar verdiler ki, çocukların o anki duygularını yaşarken, yanlarında olmak bile bizlere neşe ve mutluluk yaşatmaya yetti.

Nisan ayı Doğanın özgürce kendisini sergilediği, sergilediği bütün güzelliklerle insanlara huzur ve mutluluk verdiğini görüyoruz.

Nisan ayının bitmesi ile birlikte yine bir başka neşe ve güzlelikleri yaşayacağız.

11 ayın Sultanı Mübarek Ramazan bittiğinde artık çocuklar, 23 Nisan’da yaşadığı mutluluğu Ramazan Bayramı ile bir başka güzellik katacaklar.

Uzun kış günlerinden sonra Nisan ayının muhteşem güzelliği ile Bahar ayına merhaba dedik.

Nisan ayının bereketi, Cenabı Allah’ın izni ile güzel geçen Nisan ayının bir başka güzelliği inşallah 2022 yılında meyve ve sebzelerin bolluk içinde olacağını görüyoruz.

Uzun kış ve soğuk havalardan dolayı meyvelerin geç çiçek açması, meyvelerin soğuktan etkilenmemesini sağladı,bağlar ve bahçelerdeki bütün meyveler adeta bütün canlılar için güzel sunumlar yapmaya başladı.

2022 yılında bol meyveli günler yaşayacağız.

Doğanın muhteşemliği uzun Pandemi dönemindeki sıkıntılı süreçlerin unutulmasına inşallah vesile olacaktır.

Nisan ayının sonu itibariyle Pandemindeki sıkıntılı süreçlerin inşallah son bulacağı günleri yaşamaya başladık, devam edecektir inşallah.

Uzun Pandemi döneminde bir hayli sıkıntı yaşayan insanlarımız, 2022 yılında daha özgür, daha hür bir şekilde gönüllerince ziyaretler yapacaklar, çocukları anne ve baba sevgisinden kopartan günler unutulacaktır.

Uzun kış günlerinde yaşanmayan en sıkıntılı süreç, bazı aç gözlü insanların bazı salatalık malzemelerini yüksek fiyatlarla satma istekleri, Nisan aynında insanların canını sıkmış olsa da, her geçen gün vampir ruhlu kan emici düşüncedeki insanların baskısı yaşanan güzel günler sayesinde aşılmaya başladı bile.

Nisan ayının güzelliği, Ramazan ayının bereketi, insanların uzun zaman bir araya gelememesi  artık son buldu ve iftar akşamları insanlar bir araya gelerek hasret gidermeye devam ediyor.

Uzun bir kış günlerinde bölgemize yağan yoğun Kar yağışı ve devamında zaman zaman yağmurların Toprağı doya doya yağması bir başka Doğa güzelliğinin sunulmasına vesile oluyor.

İnsanlar uzun soğuk kış günlerini geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yoğun kar yağışı yüksek bölgelerde daha fazla Kar yağmasına neden oldu Nisan ayı bitmek üzere olduğu halde yüksek bölgelerdeki Kar yığıntıları halen kendisini korumaya devam ediyor.

Nisan ayının son günlerinde artık yaylalarda şenlenmeye başladı.

Yaylalara çıkmaya başlayan Koyunlar, öksüz kalan yayla meralarını şenlendirmeye başladı.

Koyun sürüleri  şehrin belli bölgelerinden geçerken, koyunların ve yeni doğmuş kuzların meleyerek uzun yolculukları insanlara huzur veriyor.

Koyunlar kuzuluyor, sayıları artıyor, insanların gıdası için önemli imkanlar sunuluyor.

Meralar eskiden öksüz kalmıştı.

Tokat Valiliği tarafından başlatılan “KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR NEDENİM VAR”  projesi kapsamında verilen koyun sürüleri artık yaylaların neşesi oluyor, meralardaki otlaklar kurumadan bütün canlılara hayat veriyor.

2021 yılında dünyada yaşanan pek çok olumsuzluklar inşallah 2022 yılında son bulacaktır.

Her şeyden önce Nisan ayının verdiği olumlu mesajlar ve huzur sayesinde ülkemizde gıda zincirinde bir kopmanın olmayacağını görüyoruz.

Çeşitli zamanlara gezerken gördüğümüz manzaralar çiftçilerimizin ve insanlarımızın ellerindeki arazileri ekip dikitleri, nerede ise boş toprak parçası kalmayacak şekilde insanların toprakları işlediklerini görüyoruz.

Toprak ananın verdiği güzelliklere en güzel cevap, her karış toprağın işlenmesi ve Toprağın Tohumlarla buluşmasını sağlamak olacaktır.

Bizlerde elimizdeki küçük toprak parçalarına yaptığımız hizmetle, kendi ev hanemize yetecek şekilde sofralarımızı destekleyecek Marul, Soğan, Domates, Biber ve Patlıcan dikimlerini yaparak ve Yağmur sularının imkanlar ölçüsünde biriktirip, ekimini yaptığımız ürünleri yağmur suları ile sulamak bir başka güzellik yaşanmasına vesile oluyor.

Nisan ayı  bol ve bereketli günlerin müjdecisi olacaktır inşallah.

Günün Sözü; Neyi kaybedersen kaybet ama Rabbini sakın kaybetme. Allah her şeyin yerini doldurur, ama hiçbir şey Allah’ın yerini dolduramaz.