yesilniksar

NİKSAR’DA SEÇİMİ CHP KAZANIR!.

2019 yerel seçimlerine giderken Niksar’daki belirsizlik devam ediyor.

2019 yerel seçimlerine adım adım yaklaşıyoruz, seçimlerin süresine 3 aydan fazla zaman var ama, henüz AK Partinin ve MHP nin adayları belli olmayınca seçmenler TOTO oynamaya başladı.

Niksar’da yerel seçimlerin favorisi CHP dir, bunu yazdığım için çok şaşıranlar olacaktır ama gerçekler ona doğru gidiyor.

Bizler şimdi, “Niksar’da belediye başkanlığını CHP kazanacak” dediğimizde pek çok CHP li bile buna şaşıracaktır, ama Niksar gerçeği ne yazık ki böyle bir manzara ile yüzleşeceğiz.

AK Partili seçmen ve MHP li seçmenler mücadele etmeye devam etsinler bakalım nereye kadar, önlerine sosyal demokrat düşünceye sahip adaylar yine karşılarına geldiğinde kime oy verecekler?.

Gerçekler bazen acıdır, günümüzde artık siyaset netleşmeli diyenlerin sayısı azınlıkta kalıyor.

Niksar’da insanlar bir araya geldiğinde siyaset konuşuyor, konuşunca da konuşmalar içinde AK Parti ve MHP belediye başkanlığı aday adaylarından konuşurken mutlaka sosyal demokrat düşünceye sahip insanlarında ismi geçiyor.

Bugün Niksar’da AK Parti ve MHP de aday adayları arasında ismi geçenler arasında gerçekten AK Partiye  ve MHP ye gönül vermiş insanlar kadar, AK Parti ve MHP düşüncesini gerçek hayatlarında benimsememiş insanların isimleri ciddi bir şekilde konuşuluyorsa, hiç kimse benim adayı Milliyetçi Muhafazakar, partimin gerçek dava insanı diyemez.

Bizler her siyasi düşünceye saygılıyız, (HDP ve yandaşları terör örgütleri hariç) siyasette ayrışma olmasını istemeyiz ama, hayatın gerçeğini de inkar edemeyiz, siyasetin içindeki her insan kendi düşüncelerinin hakim olmasını istiyor.

2019 yılı yerel seçimlerinde belediye başkanı olacak kişilerin Niksar sevdalısı olasını istiyoruz, çok şey istemiyoruz.

Bugün Niksar’ın nüfusunun 60-70 olması gerekirken ne yazık ki 30-35 binlerde geziniyor bunların çoğunu da İstanbul-Ankara-Bursa ve İzmir de yaşayan insanlarımızın yaşadıkları şehirlerden 12 ay itibaren kayıtları alınan insanların desteği ile bu nüfusa sahip oluyoruz.

Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan reklam panolarına veya  gereksiz reklamlara harcadığı paraları bu şehrin kalınması için harcamış olsa bu şehirde istihdam sağlayacak işletmeler olurdur!.

Belediye Başkanı Özdilek Özcan kendisi ekip çalışması yaptırarak Niksar’da yaşamayan insanların nüfusunu Niksar’da yazdırarak nüfusun çoğalmasını ve belediyeye fazla para gelmesini sağlama çalışması yaparken, şehrimize yakın beldeler ve şehirlerde Niksar’da yaşayan insanları kendi yaşadıkları şehirlere kayıt yaptırarak gelirlerinin çoğalmasını sağlıyor, Özdilek Özcan nüfus yazdırınca ona kimse bir şey demiyor, beldelerle bağlantısı olan insanlar beldelerinde nüfus yazdırınca Niksar Belediyesinde kıyamet kopuyor.

Bizler Niksar belediyesinin gelirinin düşmesin asla istemeyiz, imkanlarımız ölçüsünde katkı da sağlamaya çalışıyoruz, artık belediyeler başka köy, kasaba, ilçe ve illerden nüfus taşımaktan vazgeçmelidir.

Niksar’da “CHP seçim kazanır” dedik bunda abartılı bir ifade yok ki. Niksar sürekli nüfus kaybederken, nüfusunu koruyan belli köylerimiz var bu köylerin oy oranlarına bakınca sosyal demokratların olduğunu görüyoruz.

Niksar’da seçimlerin şehir merkezinde dengelerini değiştirecek çalışmalar yapıldı, Niksar merkeze Boğazbaşı köyü ve Haydarbey köyleri mahalle olarak bağlandı, bu bağlanan iki köyümüzün oy potansiyeli 700 civarındadır, bu mahallelerin oyları sosyal demokrat düşünceye sahip insanlarımızın olduğu için CHP yerel seçimlerde belediye başkanlığı için önemli bir alternatiftir, Mahmudiye köyü daha önce Niksar merkeze bağlı idi, Mahmudiye köyü oyları blok olarak AK Partiye giden oylardı yani 700-800 civarında oyları bulunmaktadır, artık  bu blok oylar köy de kalmıştır hatta bu oyların pek çoğu başka kasabalara kaymıştır yani taşımalı nüfus devam ediyor!.

Bizler şunu iddia ediyoruz, AK Parti belediye başkanı Özdilek Özcan olarak devam etmek ise AK Parti Niksar’da kesinlikle kaybedecektir, aldığı 9 bin oya güvenerek birilerinin keyfi hareketine göre “ben yaptım oldu” denirse seçmenin sandıkta nasıl bir tepki vereceğini şimdiden söylemek müneccim olmayı gerektirmiyor.

MHP Niksar’da her zaman belediye başkanlığını kazanan partiler içindedir,  MHP kendi düşüncelerini savunan, kendi idealleri ile yoğrulmuş aday çıkartırsa MHP yine belediye başkanlığını kazanacaktır, MHP yönetimi şayet “ben yaptım oldu bitti” diye AK Parti gibi hareket ederde MHP ve Ülkücü kökenli olmayan adayla seçmenin karşısına çıkarsa Niksar’da CHP nin seçim kazanmaması için bir neden yoktur.

Şu gerçeği bir kez daha ifade edelim, özellikle AK Parti seçmenin sesine kulak vermesi gerekir, 24 Haziran seçimleri öncesinde yaptığım tespitler hayat buldu, yazdığımız düşünceler seçmen tarafından kabul gördü, seçmen 24 Haziran seçimlerinde AK Partiye gerekli uyarıyı yaptı, “bana kulak ver” dedi, AK Parti seçim sonuçlarını aldıktan sonra uyarılara ne kadar uyacak bunu göreceğiz, oldu ya dikkat etmedi, seçmene rağmen yanlış adayda ısrar ederse, ülke genelinde en büyük kaybı Niksar’da alacaktır.

Şu sorunun cevabını kim verir bilmem, sağ seçmen yani AK Partiye ve MHP ye gönül vermiş insanlar kendi düşüncesinde bir adayı kendi partisinde görmeyip sosyal demokrat düşünceye sahip bir adayı partisinde gördüğünde neden ona oy vereyim, bu seçimde CHP kendi adayını çıkartacağına göre hiç değil ise gerçekten kendi ideallerine inanmış bir CHP adayına insanların oy vermemesi için bir neden mi var?.

Seçmenleri birileri gözü kapalı, kulağı sağır sananlar yanılacaklardır, son yazacaklarımı şimdi yazmayacağım!.

Kimse ile kavga etmek istemiyoruz, 2019 seçimlerine giderken huzurlu olmak istiyoruz.

Niksar seçmen her zaman sağduyusu ile hareket eder, bizler Niksar halkının sağduyusuna inanıyoruz.

Birileri kişisel menfaatlerinden dolayı her türlü oyunu oynamaya çalışsa da, oyunu bozacak olan Niksar halkıdır.

Bugün daha dikkatli ve özenli hareket ediyoruz.

Bu ülkede şayet FETÖ terör örgütü ile mücadele havanda su dövmekse, bu ülkede yolsuzluk ve usulsüzlük yapanlara pirim verilip makamlar teslim edilmek için oyun oynamak isteyenlere son bir sözümüz olacaktır.

Niksar halkının uyumadığını, gerektiğinde Tokat’lı olarak TOKAT nasıl atılır bunu herkes görecektir!…

Günün Sözü: KIRIM DA KADIN MAFYASININ ELİNDEN KİM NASIL KURTULDU?, HESAP SORULACAKTIR!…

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.