yesilniksar

NİKSAR’DA İSKESÜRLÜ İSTEMİYORUZ!…

Niksar’da birileri bir filim çevirmeye çalışıyor da, bakalım nerde patlak verecek?.

Son iki yılı her bakıdan iyi değerlendirmek gerekir, iki yıllık Niksar analizini nasıl yapabiliriz?, eldeki kaynakları gözden geçirmek kaydı ila mümkün, biraz da dersimize çalışırsak bu analizi yapmak mümkün ama bugün için şartlarımız buna uygun değil, bu kez son günlerde yaşanan sıkıntıları  ele almakta fayda var.

Yerel seçimler yaklaştıkça güzellikler ortaya çıkması gerekirken, günlük hayatın çirkinleşmesi sağlanıyor.

İki gündür sosyal medyada dolaşan şu çirkin ifadeler insanları meşgul etmeye başladı; “Niksarda iskesürlü olmasını istemiyorum.” Bu söz seçimler yaklaşırken neden söylenir?, her insan, bir başkasını sevmek zorunda değil, ama saygılı olmak zorundadır.

Niksar eski belediye başkanı İdris Şahin AK Parti ilçe teşkilatına giderek 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Niksar Belediye Başkanlığına aday adaylığı müracaatında bulundu, İdris bey AK partiye adaylık müracaatını yapmaya giderken bizleri de arayarak; “Cemalettin bey adat adaylığı müracaatını yapmaya gidiyorum gelme şansınız var mı?, yoksa bir arkadaşı gönderirseniz memnun olurum” dedi, İdris bey davet etti bizde giderek aday adaylığı müracaat  haberini yaptık, doğruda yaptık.

Bizler bir gazeteci olarak İdris beyin adaylık müracaatına katıldık, resimler çektik, müracaat sırasında pek çok zaman yaptığımız gibi bu kez de kendi facebook sayfamdan müracaat anını canlı yayın olarak yayınlayabilirdim, canlı yayınlamadım haber için çektiğim konuşmaları sonradan arkadaşlarımızla paylaştım, doğruda yapmışım, İdris beyin aday adaylığını çok sayıda insan görmüş oldu.

Bizler bağımsız ve hür iradesi ile gazetecilik yapıyoruz, yaptığımız meslek çok önemli ve değerlidir, kendi alın terimizle kazanıyor halkımıza hizmet yapıyoruz, bizlerin yaptığı haberden ne gariptir ki bazı insanlar rahatsızlık duymuş, o kadar adice ve çirkin sözlerle yapılan haberi karalamaya çalışıyorlar ki, bu art  niyetli düşünceleri söyleyenlere insan demek mümkün değil!.

Bizler haber yaptık çirkin sözlerle dedikodu yapanlar mutlaka yaptıklarından bir gün utanacaklardır.

Niksar eski belediye başkanı İdris Şahin aday adaylığı sürecini devam ettiriyor, aday adaylığından sonra gazetemizi ziyaret etti, çok sayıda insanımızı ziyaretlerine devam ettiğini ifade etti, ziyaretleri içinde Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ı da ziyaret etmiş, gerçekleşen ziyaret belediye personeli tarafından sosyal medyada paylaşılmış, İdris beyin belediye ziyareti sosyal medyada belediye personeli İsmail Canik tarafından paylaşılmış yapılan paylaşım gayet doğru, ama paylaşıma yapılan yorumlar çok ayıp ve de insanların ne halde olduklarını gösteriyor.

Burada isimleri yazmak istemezdi ama, isim yazmayınca da kimlerin ne yapmak istediklerini anlatmak mümkün değil.

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler her şehir için önemlidir ama Niksar için daha da önemlidir, Niksar 2019 yılında seçeceği belediye başkanını ve meclisi üyelerini en mükemmel  adayları seçmen mecburiyetindedir, aksi taktirde iyi bir seçim yapamaz isek Niksar Allah korusun büyük köy olma yolunda hızla yol alır.

Niksar eski belediye başkanı İdris beyin belediye ziyaretinden birileri rahatsızlık duymuş olmalı ki  çok sayıda yorumlar yapılmış, hatta bazı yorumlar silinmiş, okuyanlar öyle diyor, biz silinenlerle ilgilenmiyoruz, silinmeyenlere bakıyoruz, sosyal medyada paylaşılan haberin altına Niksar’la alakası olmayan, hatta olmaması gereken birisi yorum yapmış.

Niksar belediyesi kendi sosyal medyada sayfasına atılan resmin altında şu sözler var; “Niksar eski Belediye Başkanımız ve Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan İdris Şahin beye ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” demiş, bu paylaşımın altına Niksar’la alakası olmayan  bir bayan şunları yazmış; “Gulten Balci: Buna gerçekten yorum yapılmaz” demiş. Bu yorumu yapan bayan Niksar Ayvaz Suyu fabrikasının eski müdürü, bu bayan Niksar’lı değil, Niksar’la ilgili bir seçimde ve belediye başkanlığına adaylık koymuş bir insan hakkında nasıl böyle bir alakasız yorum yapma cüreti gösterir?, bu  gereksiz yorumun  sorumlusu belediye başkanı Özdilek Özcan’dır, bu yorumun anlamı Özdilek Özcan’a yağcılık olsun diye yapılmıştır, bu bayan bana ve aileme hakareti de yine Özdilek Özcan’ın sayesinde yapmıştır, ne garip değil mi?, bir şehrin belediye başkanı, kendi memleketinin insanlarına  en ağır hakaretlerin yapılmasına fırsat veriyor veya göz yumuyor, sonra bu şehirde belediye başkanlığı yapmaya çalışıyor.

Bir şehirde huzursuzluk var ise, bir kurumda sıkıntı var ise bunun sorumluluğu en yetkili kişinindir. İdris beyin ziyaretine gelen bir başka yorum ise daha vahimdir, yorumu yapan kişi bir eğitimcidir, Niksar’da resim öğretmenliği yapan Ömer Bozdemir’in yorumu; “Ömer Bozdemir: Bende yorum yapamıyorum” demiş

Can Kaya: Niye yorum yapamıyorsunuz . HAYIRLI olsun diyebilirsiniz.” demiş.

 

Ömer Bozdemir: Can Kaya kendisine hayırlı olur ama Niksar a.benim için Niksar önemli” demiş ve devam etmiş, Ömer Bozdemir.

 

Ömer Bozdemir: Can Kaya ne yaptığını da yazarsanız bilgimiz olur.biz ordan buradan gelmedik niksarda doğduk niksarda öleceğiz.” diyen Bozdemir Niksar’da yaşadığını söylüyor, Niksar’da yaşayan insan Niksar Devlet Hastanesinin yapımı İdris beyin döneminde olduğunu, Sevgi Evleri ve 500 öğrenci Yüksek öğrenim yurdunun o tarihte başladığını, Niksar KENT Ormanı projesi ve yapımının o tarihte yapıldığını, Vakıf İş merkezinin o tarihte yapıldığını, Çanakçı deresindeki yolların , bengiler yolu Keşfi meydanına çıkan yolun o tarihte yapıldığını Çilhane köprüsü PTT yanındaki yolun köprünün o tarihte yapıldığını hatırlatmakta fayda vardır. Bozdemir yorumuna  bir çirkinlik katarak devam etmiş.

Ömer Bozdemir: Can Kaya bende Ak partiliyin ama iskesürlü değilim.Niksarda iskesürlü olmasını istemiyorum.şahsi fikrim.” diyerek Niksar’da yaşayan, yatırımlarını yapan insanları dışlayan çirkin bir ifade kullanmıştır.

Her insan şahsi fikrini söylemekte tabiki hürdür, ama insanları dışlayarak, ötekileştirerek asla hareket etmemelidir, Ömer Bozdemir bir eğitimci olarak insanları “şuralısın, buralısın” diyerek dışlamamalı, ayrıca Bozdemir; “Niksarda iskesürlü olmasını istemiyorum.” diyerek, insanları dışlama hareketi asla kabul edilemez, ayrıca Bozdemir’in eşi AK Parti belediye meclisi üyesi, İdris Şahin şayet seçilirse eşinin tekrardan Beleidye Meclisi üyesi olamayacagınımı  düşünüyor? da o nedenlemi “İskesürlü istemiyoruz” diyor.

İşin bir başka  üzücü tarafı şudur, İdris Şahin, mevcut AK partiden seçilen belediye başkanı Özdilek Özcan’ı ziyaret ediyor, yorumlar bu ziyaret haberine geliyor, belediye başkanı Özcan, İdris Şahin hakkında yapılan yorumlardan rahatsızlık duymadığı belli, İdris beyin aday adaylığından rahatsızlık duyan kişilere bakınca yorum yapan Gülten Balcı Niksar Ayvaz Suyu fabrikasının genel müdürlüğünü yaptı, bayanı Gebze bölgesinden Niksar’a getiren Özdilek Özcan fabrika müdürü yaptı, onun personeli olan bir bayan Niksar’a geliyor, Niksar belediye başkanlığı yapmış bir insanı ötekileştiriyor, kendisinin nereden geldiğini unutmuş olmalı, yine “İskesürlüleri” ötekileştirmeye çalışan kişi halen Niksar belediye meclisi üyesinin eşi.

Niksar eskiden beri dışardan göç alan bir şehirdir, Niksar’a gelen hiçbir insan veya grup dışlanamaz, kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktur, her insan aday olur, aday olan insana oy vermeme hakkına da herkes sahiptir, ayrıca İskesür bölgesi geniş bir bölgeyi içerir bu ayrıca yazılabilir ama şu gerçeği herkes bilmelidir, İskesür bölgesi olarak ifade edilen Başçiftlik  ilçesi Niksar’a bağlı bir köydü, kasaba oldu sonra ilçe oldu Niksar’dan ayrılan şirin bir ilçemiz, burada yaşayan binlerce insanın doğum yeri Niksar’dır,  Karacaören köyü, sonra kasaba oldu, şimdi Başçiftlik ilçemizin mahallesi oldu, burada yaşayan insanların yine çoğunluğunun doğum yeri Niksar’dır.

İskesür bölgesinde yaşayan insanlar Niksar’lıdır, Niksar’ın sahipleridir, bu bölgede yaşayan her insanın yatırımı Niksar’dadır, Niksar’da onların emekleri çoktur, AK Parti Tokat Milletvekili sayın Yusuf Beyazıt İskesürlüdür ama Niksar’lıdır, Niksar’a, bölgemize ve ülkemize çok önemli eserler kazandırmıştır, bu şehrin bir değeridir, insanlar doğduğu büyüdüğü toprakları inkar ederse zaman içinde anasını, babasını da inkar ederler, Niksar’da yaşayan insanlar veya söz sahibi insanlar hiçbir insanı dışlama hakkı yoktur, bu tür dışlamalar Niksar’a her zaman zarar verir, buna bizler asla müsaade etmeyeceğiz.

Şu iyi anlaşılmalıdır, İdris Şahin’i veya İskesürlüleri savunmak bize düşmemesi gerekirdi, mevcut belediye başkanı Özdilek Özcan, kendisini ziyaret eden bir haberin altına yorum yapan kendi personeli olan Gülten Balcı ve Belediye Meclis üyesinin eşi olan Ömer Bozdemir’i öğüt verisi bir yorumla yaptıkları yorumun yanlış olduğunu ifade etmesi gerekirdi, bu şehrin belediye başkanına bu yakışırdı!.

Günün Sözü: İSKESÜRLÜLER BU ŞEHRİN SAHİPLERİDİR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.