yesilniksar

NİKSAR GELİŞİYORMUŞ

Belediye başkanı Özdilek Özcan  “Niksar Gelişiyor” diyerek şehrin muhtelif yerlerindeki bilbortlara yaptığı işlerin resimlerinİ sergiliyor. Buna ilaveten de  “Gelişen  ve Güzelleşen  Niksar” isimli resimli bir kitapçıkta  yaptıklarını anlatıyor

Birde geçmişini inkâr edip  ‘2 DÖNEMDE YAPILAN İŞLERİ 4 YILDA 2’YE KATLADIK’ diyor. Başkan bu sözle geçmişini inkâr etmiştir. Geçmişini inkâr edenin gelecekle ilgili düşüncesi de olamaz.

Oysa ki  geçmiş o iki dönemde Niksar’da çok güzel hizmetler yapılmış eğer yapılmadığını söylüyorsa da bunun suçlularından biri kendisidir. O dönemde Niksar fen işlerinin başındaki kişi kendisiydi.

Diyor ki  seçim bildirgemizde 101 projemiz vardı 159 projeye çıkarttık 159 projenin 127 tanesini tamamladık kalanını da yıl sonuna kadar tamamlayacağız diyor.

Daha söz verdiği 101 projeyi tamamlayamadı. Başkan’ın en iyi yaptığı iş konuşmak. Mikrofonu eline alınca susmayı bilmiyor. Her şeyi abartarak anlatıyor. Bana Niksar’ın kalkınmasına ve gelişmişliğine ışık tutacak bir tane V izyon proje açıklasın. Açıklayamaz çün ki yok. Kent parkı yaptı ama Ayvaz parkı dökülüyor. Çok katlı oto park düğün salonu, oyun salonu projesi kör topal oldu. Halk bankasını ve onun yanındaki işyerlerini projelere dahil edecekti onu dahi beceremedi. Şimdi sorsanız topu halk bankası yönetimine atar. Oysaki banka projeye dahil olmak için başka yere taşındı.  Başkan Ankara’ya giderek görüşme yoluyla bankayı da projeye dahil edebilirdi. Onu daha beceremedi. Şimdi çıkmış 159 projenin 127 tanesini yaptım diyor. Ben yaptığım araştırmada öyle yapılmış 127 proje göremedim gören ve bilen varsa bize de söylesin bizde bilelim.

Gelelim  “Gelişen ve Güzelleşen Niksar” isimli kitapçıkta yazılanlara. Benim dediği projelerin birçoğu devlet projesi. Özdilek Özcan veya belediyeyle uzaktan yakından alakası yok. Ama çıkmış benim projem diyerek kitapcıkta yer vermiştir.

Bu sütunlarda yazdığım ‘3 yıl biterken’ başlıklı yazımda 101 projeyi tek tek yazarak sizlerle paylaşmıştım. Şimdi bakıyorum 4 yıl bitti açıkladığı 101 projeden

1-Sıfır Atık Projesi (Yapılmadı)

2-Alt geçit projeleri (Yapılmadı)

3-Üst geçit projeleri (Yapılmadı)

4-Alternatif yol projeleri (Yapılmadı. 18 uygulaması sonucu 10 yıl önce İmar planına göre açılması gereken yollar halen açılmadı)

5-Kent merkezi yağmur suyu Deşarj hattı projesi. (Yapılmadı)

6-Çanakçı Çayı çevre düzenlemesi (Yapılmadı. Korkuluklar DSİ tarafından değiştirildi)

7-2. ve 3. Etap Tokiler arası kemerli köprü Yapımı projesi (Yapılmadı)

8-Çamiçi Yaylası Kanalizasyon projesi ve içme suyu projesi (Yapılmadı.)

9-Yeşil Alanların artırılması projesi (Yapılmadı)

10 Çanakçı Çayı Mikro Hidroelektrik projesi (Yapılmadı

11-Güneş enerji panellerinden enerji üretilmesi (Yapılmadı)

12 -Rüzgâr türbini kurulumu projesi. (Yapılmadı)

13 b-Jeotermal kaynakların kazanımı projesi (Özel İdare Sarıyazı köyü önünde çalışma başlattı.)

14-Kale yollarının rehabilitasyonu projesi. (Yapılmadı)

15- Kale bütünleşik kazı projesi. ( Yapılmadı))

16–Karşıbağ Tonozları güçlendirme ve Rekreasyon projesi (Yapılmadı)

17-Orta Çarşı resterasyon projesi (Başlandı söylendiği gibi yapılmıyor.)

18-Kale Askerlik şube projesi (Yapılmadı)

19-Kale konut baskısı azaltma projesi (Yapılmadı)

20-Tarihi çeşmeler restorasyon projesi (Yapılmadı)

21-Tarihi köprüler restorasyon projesi (Devlet projesi olarak ihale edildi yapılıyor.)

22-Turizm master planın hazırlanması  (Yapılmadı)

23-Çamiçi Yaylası yayla ve sağlık turizmi geliştirme projesi (Yapılmadı)

24-Yatırım danışmanlığı birimini kurulması (Kurulmadı)

25-Kent meydanı projesi (Yapılmadı)

26-Hayvancılık geliştirme projesi (Yapılmadı)

27-Kültür merkezi projesi (Yapılmadı)

28-Ticaret merkezi projesi (Yapılmadı)

29-Kentsel dönüşüm projeleri (Yapılmadı)

30-Kent otogarı projesi (Yapılmadı. Konuşuluyor ama netice yok.)

31-Tarıma dayalı organize sanayi projesi (Yapılmadı)

32-Akıllı kent projesi (Yapılmadı)

33-Çanakçı vadisi gezi alanı projesi( Yapılmadı)

34-Bölgesel hayvan pazarı projesi (Yapılmadı)

35-Botanik bahçesi projesi (Yapılmadı)

36-Çamiçi yaylası mezarlık alanı kurulması projesi (Yapılmadı)

37-Seracılık ve fidancılığın geliştirilmesi projesi (Yapılmadı)

38-Taş ocakları Kırmataş tesisis projesi (Yapılmadı. Irmak kenarında yüzlerce dönüm arazide taşlar yığıldı işlenmeyi bekliyor)

39-Açık otopazarı projesi (Yapılmadı)

40-Galericiler sitesi projesi (Yapılıyor)

41-Çamiçi yaylası çocuk köyü projesi (Yapılmadı)

42-Ayvaz park alanı yenileme projesi (Yapılmadı)

43-Eski hizmet binası ve iş hanı yenileme projesi (Yapılmadı)

44-Orta çarşı aydınlatma projesi (Yapılmadı)

45-Sanayi alanlarının genişletilmesi projesi (Yapılmadı)

46-Seracılık ve fidancılık eğitim projesi (Yapılmadı)

47-Cıtta slow yaklaşımı (Böyle bir çalışma olmadı)

48-Kadın sığınma evi projesi (Yapılmadı)

49-Huzur evi projesi (Yapılmadı)

50­-Niksar kent vadi projesi (Yapılmadı)

51-Hafif raylı sistem projesi (Yapılmadı)

Yukarda görüldüğü gibi 51 tanesi yapılmadı.

O kadar önemli söz verdiği işler dururken şehrin girişine kapı yaptırıyor. Buda kel başa şimşir tarak kullanmaya benziyor.

Ya şu çop kovalarına ne demeli dar olan kaldırımlar daha da daraldı. Bu şehirde yaklaşık 15 yıldır çöp kovası olmadan çöpler toplanıyordu. Bir aksama yokken şimdi ne olduda çöp kovası işi ortaya çıktı. Bunuda bir sorgulama gerkir.

Girişe kapı yapacağına daha önce belediyeye hizmet vermiş bulunan müteahhit firmanın Belediyeden olan alacağı öde de insanlar mağdur olmasın. Kaldıki o alacaklı firma şu anda kullandığın makam aracının bedelini ödeyen firma.

Başkan Özdilek  4 yılın hesabı programında yine şov yaparak yapılmayan projeleri yapılmış gibi gösterip insanları yanıltmaya devam etti. Etmeye de devam ediyor.

Başkanın yaptığı en iyi işlerden biriside onu tenkit edenlere kin tutmak.

Şu günlerde ülkemizin geleceği  açısısından büyük önem arzeden Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri için vekil adayları gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürürken esnaf ziyaretleri yaparken başkan da göstermelik olarak çalışıyormuş gibi gözüküyor.İlişkileri iyi olan esnafa selam veriyor,  ilişkisi olmayan esnafların dükkanlarının önünden dahi geçemiyor. Oysaki onun insanlar ve esnaflar arasında ayırım yapma gibi bir hakkı olamaz.

Özdilek Özcan bir soru daha sormak istiyorum. Belediyenin ihtiyaçlarını alırken nasıl bir yol izleniyor. Kendisine ve Başkan yardımcısı Fatih Dönmezoğlu’na yakın  olanları seçerek  oda olmazsa Tokat’tan, Samsundan, Ankaradan alış veriş yapmayı çok seviyorlar. Özellikle Kendisine ve Dönmezoğluna yakın olandardan Niksar dışından Belediyenin ihtiyaçlarını görmesinin özel bir nedeni var herhalde.

Başkan birde Köklüce hidro elektrik santralının özelleşmesinden sonra belediyeye devredilen binaların akıbetini de soralım. Ne oldu o güzelim binalar kaderine mi terk edildi.Bununda cevabının bekliyoruz.

Belediye başkanlığı seçimleri yaklaşıyor. Mevcut adayların tekrar aday olup olamayacakları hakkında anket çalışmaları devam ediyor görünen oki bize gelen bilgilere göre mevcut başkan ‘ın hiç şansının olmadığı yönünde. Zaten  sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı AKP’in gücünü arkasına alıp hizmet üretmeyen insanlar ve parti gücünü kendi menfaatine kullananlar bizimle olamaz diyor.

Güzel günlerde buluşmak dileğiyle.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. su an makam aracının nerde oldugu bellı degıl heralde bayagı uzun suredır gozukmuyor evethalk olarak fatıh beyden pek olumlu sonuzlar cıkmıyor dedıgınız gıbı harcamalar tamamen hıssı duygularla yapılıyor ,,kapı meselesıne gelınce sankı cok lazımdı nıksara kapı,,ne geregı varsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.