yesilniksar

NEDEN YALANA İHTİYAÇ DUYULUR?

İnsanlar ve de özellikle makam sahipleri neden yalana baş vurma gereği duyarlar.

Niksar’ın çeşitli bölgelerinde “Niksar Gelişiyor” afişlerini görüyoruz, gerçekten Niksar gelişti mi?, geliştiği halde Niksar’da yaşayan bizler mi görmüyoruz.

Niksar’ın geliştiğini iddia eden belediye başkanı, kendi yayınlattığı gazetede ve yeni baskısını yaptıkları kitapta “Niksar Gelişiyor” sözlerini yenilemiş.

Niksar’da yaşayan bizler Niksar’ın gelişmediğini yaşıyor ve görüyoruz, acaba bizler mi Niksar’da yaşamıyoruz?.

Niksar’ın gelişmediğini Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan’ın son yaptığı uygulamadan başlamak isteriz.

Şehirlerin kendi kültürleri vardır, kültür ve geleneklerini yaşatan şehirler gelişir, hayat bulur, nüfusunu artırarak devam eder. Peki Niksar ne belediye başkanı Özdilek Özcan’ın seçimler yaklaşırken ne yaptığı çalışma nedir?, diye soranlara eski Buğday Pazarı bölgesinde Öğretmen Evi karşısında bulunan büyük bir alanı kaplayan Hazır elbiseci satıcılarını yeni yapılan Kapalı Oto Park yerleştirmesi oldu.

Niksar Belediyesi yeni iş merkezi yaptı, bu iş merkezinin zemin katında 1 Oto Park, üzerinde bir oto park daha bulunmaktadır, üst üste olan bu oto parkların bir biri ile bağlantısı ne yazık ki yoktur, bu konu önemli fırsat bulur isek bu konuya ayrı başlık açmak isteriz, iki Oto Park’ın üzerinde  Kapalı Pazar yeri olarak yapılan alan, bir üstünde yine Fatih Sultan Mehmet caddesindeki Trafik sıkıntısını kısmen giderecek bir Oto Park daha bulunmaktadır.

Oto Park olarak yapılan 3. kat olarak ifade edilecek alan, 5 Kasım 2018 tarihinden itibaren artık hazır giyim satışı yapılan alan olarak kullanılmaya başlandı, bu alanda satış yapan esnafların Niksar esnafı olduğu Erbaalı esnafların bu alana alınmayacağı ifade edildi!.

Hazır giyim işi yapan esnafların bir kısmı; “biz yeni yere taşınmak istemiyoruz, sergileme alanımız yeterli değil, gerekirse bu işi bırakırız” diyerek seslenişler de bulundular, bunun yansımalarını göreceğiz, Oto Park olarak yapılan alanın hazır giyim alanı olarak ayrılması hatadır.

Niksar’ın en büyük derdi Oto Park problemidir, özellikle Pazartesi günleri şehrin trafiği tamamen kitlenmekte sürücüler kendi aralarında sıkıntı yaşamaktadır.

Niksar Belediye başkanı Özdilek Özcan her seçim dönemi yaklaştığında seçmenin tepkisini çekecek işler yapmakta, şikayetler üst makamlara iletildikten sonra geri adım atmaktadır bu tür olumsuzluklar seçmenin tepkisini çekiyor, AK Partiye her zaman zarar veriyor.

Niksar nasıl gelişiyor 4.5 yılda 50 milyon belediyeyi bor batağına sokarak mı?, Özdilek Özcan Niksar belediyesine ait menkul ve gayrimenkulleri satarak elde tutulacak hiçbir iş yapmamıştır, yeni yapılan iş merkezini banka kredisi ile yapmış, banka kredisi ile yapılan iş merkezindeki belediyeye ait işyerleri satarak gelir elde etme düşüneside ne yazık ki hüsranla sonuçlanmış, banka kredisi ile yapılan işyerinde nasıl bir borçlanma yapıldı ise, işi yapan müteahhit firmaya alacağı karşılığında en güzel işyerini belediyenin borcu karşılığında vermek zorunda kalmış, yine aynı iş merkezinde belediyenin borcu karşılığında bir işyerini ticaret yapan işletmeye vermek zorunda kalmıştır ve “iş merkezi yaptım” diye öğündüğü işyerlerinin halen Elektriklerini bağlanmaması ise bir yönetimin beceriksizliğini gösterir.

Niksar’ın en önemli caddeleri üzerinde olan bir iş merkezinde yapılan işyerlerinin halen boş olması, yapılan işyerlerinin kiraya tutulmaması, “Niksar Gelişiyor”  diye insanları kandırmak değilmidir?.

Belediye başkanı Özdilek Özcan Cumhuriyet meydanı ve Fatih Sultan Mehmet caddesi arasındaki yeni iş merkezi üzerinde yapılan binanın tüm çalışmalarını kendisi başlatmış, projenin başlangıcından hazırlanmasına kadar her aşamasını kendisi takip ettiği halde, iş merkezinde yapılan düğün salonu müteahhitten teslim alındığı günden sonra yeniden iç kısmı yıkılarak, belediyenin milyonlarca lirası boşa harcanmış, milyonlarca lira yapılan düğün salonu  yıkılmış, yerine milyonlarca lira para harcanarak yeniden iç dekorasyonuna para harcanmıştır, bu israfın bedelini hiç kimse sormayacakmıdır?. Kendisinin “İnşaat Mühendisiyim” diye öğündüğü kişi tüm çalışmalarını kendisi bizzat yaparak ve tarik ederek yaptırdığı bir iş merkezinde çok sayıda hata var ise, kendi alanında yapılan işi beceremeyen kişi nasıl oluyor da “Niksar Gelişiyor” diye biliyor.

Niksar Belediyesi Oto Galericiler sitesi yaparak, sözde Oto Galericileri bir araya toplayıp, şehrin içindeki Oto Galericilerini şehrin dışına taşıyacaktı, yapılan Oto galerisi tam bir komedi içeriyor, yapılan Oto Galericiler sitesinde iki otomobil karşılıklı duracak şekilde bir alana sahip değildir, “Oto Galeri sitesi yaptım” diyerek öğünmek kağıt üzerinde olabilir ama, gerçek hayatta Oto galericilerin  hizmet yapmasına uygun alan değildir, bir inşaat mühendisi veya en önemli yönetici, yapılan inşaatın sonuçlarını göremiyorsa bir şehrin geliştiğinden bahsetmek mümkün değildir.

İşin bir başka vahim sonucu ise; “Oto Galericiler tutmazlar ise, bizde Marangozculara satarız, kiraya veririz” demek ise çok gülünç bir yönetimi sergiler.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan seçim öncesinde 101 proje ile halkın huzuruna çıktı, yeni yayınladıkları kitapta, proje sayısını artırdıklarını ve işlerin çoğunluğunu yaptıklarını iddia ediyor, elle tutulan hangi iş var?, Kent park olarak düzenlenen alan DSİ tarafından özelleştirme kapsamında idi, 50 yıllık bahçe düzenlemesi zaten var idi belediye burayı Özel İdareden kısa süreli kiralayarak alan içinde birkaç bina yaptı, Kent Park olarak hizmete sundu, buraya gelen vatandaşlar bölge dışından geldiğinde 1o araç ancak ana yol kenarında araçlarını park edebiliyor, mevcut hazır olan alana bir iki değişiklik yapmak çok mağfiret değildir, ayrıca Niksar’da insanların zaman geçireceği pek çok alan vardır, daha önemli ihtiyaç şu idi, DSİ ülke genelinde DSİ şubesinin bulunduğu iki ilçeyi özelleştirdi, bunlardan bir tanesi Niksar’dır, DSİ den alınan yer tekrardan Sulama Birliklerine devredilip buraya tekrardan DSİ Niksar şubesinin açılması en doğru karar olurdu, DSİ şubesi olarak çalışacak hizmet yerinde en az 50 kişi devletin kurumunda istihdam edilir Niksar ekonomisine fark kurumdan katkı sağlanmış olurdu.

Hani diyoruz ya “Güneş Balçıkla Sıvanmaz” diye, yapılmayan, yanlış yapılan işler yapılmış gibi kâğıt üzerinde gösterilmiş olsa da, gerçekler Niksar gelişmiyor geriye doğru gidiyor.

Günün Sözü: GERÇEKLER ASLA SAKLANAMAZ!.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.