yesilniksar

NEDEN İKTİDAR OLAMAZLAR!.

CHP neden iktidar olamaz?, bunun pek çok cevabı olabilir ama, kısa günde şunu söylemek mümkündür. CHP ana muhalefet partisi olduğu halde baskın seçime hazır olmadığı için, veya seçimlere hazırlıklı olmayı bilmediği için asla iktidar olamaz.

Bir arkadaşım bana; “Neden erken seçim istiyorlar lütfen açıklayın. Bunlar yönetmiyorlarmıydı”. Evet bu soru gayet güzel, “neden erken seçim istiyorlar” sorusu geride kaldı artık seçim startı verildi, bu not Cuma sabahı geldi bir dostum bana notlar yazmış, bu notlar içinden aldım.

Aslında bu sorunun cevabını iktidar partisi mensupları vermeli, ama mademki bizlere soruldu biz verelim.

AK Parti ve MHP birlikte yola çıktılar, 2019 tarihinde yapılacak ola Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve Milletvekilliği seçimlerinde ülkenin menfaatleri doğrultusunda birlikte hareket etme kararı aldılar.

Ülkemiz içerden ve dışardan çeşitli saldırılara maruzdur, ülkemizde 40 yıldır var olan terör belasının ortadan kalkması için AK Parti çok ciddi çalışmalar yapınca, MHP de ülkenin birlik ve beraberliği için AK Partinin terörle mücadelesine destek verdi, zaman ilerledikçe sayın Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanının çalışmalarını ülkenin ve milletinin yararına görünce; “mesele devlet ise gerisi teferruattır” sözünün hayat bulmasını sağladı ve ülke menfaatleri için sık sık araya gelerek; insanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır” sözünden hareketle, ülke meselelerini ele alarak anlaşmaya başladılar.

Şu ilginç sözü söylemek durumundayım; “bazı insanlar Balık hafızalı oluyor” yani yapılanları, yaşanan olayları erken unutuyorlar!.

Bu ülke 40 yıldır terörle mücadele yapıyor, en kapsamlı mücadele AK Partinin 16 yıllık iktidarında İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu döneminde yapılmıştır, bunun altını mutlaka çizmek gerekir.

AK parti bu ülkede 16 yıldır iktidar ama, iktidara muktedir olduğu süre 3-4 yıllık zaman dilimidir!.

16 yıllık iktidar döneminde  terörle mücadele çok şükür sayın Süleyman Soylu ile anlam kazandı, terörle gerçekten mücadele yapılıyor oldu!.

Neden erken seçim istendi?, sorusunun karşılığı yukarıda yazdığımız notlar içinde mevcuttur, yetmedi.

Ülkemizi ve bölgemizi kan gölüne çevirmek ve ülkemizi istila etmek isteyen iç ve dış güçler amaçlarına ulaşabilmek için her türlü ihaneti uyguluyorlar.

Ülkemizdeki terör olaylarının son bulması için AFRİN operasyonu önemli idi, çok şükür AFRİN operasyonu başarıldı tabi ki henüz tam sonuçlanmadı, pisliklerin temizlenmesine daha bir hayli zaman var.

Bir ülkenin kalınması için o ülkede huzurun hakim olması gerekiyor, ülkemizde huzurun sağlanması için alınacak halen çok önemli kararlar  vardır.

Seçimlere 1 yıldan fazla zaman varken, seçim kararının alınması iç ve dış ihanetlerin durması veya ihanetlere neşter vurulması gerekiyordu. AFRİN operasyonun devam etmesi ve Suriye de kalıcı barışın sağlanması ülkemizdeki siyasi istikrara bağlıdır, bundan dolayı 1 yılı geçkin zaman içinde iç ve dış ihanet şebekeleri rahat durmayacağı için, ihanetlerle sağlam ve sağlıklı mücadele yapılması için seçimlerin bir an önce yapılıp ülkemizdeki istikrarın devam etmesi gerekiyordu, bu nedenle erken seçim kararının verildiğini  görüyoruz.

Değerli arkadaşım şunları yazdı; “Arkadaşım sizin değerli bir gazeteci olduğunuzu biliyorum. Ülkemizin durumu hiç iyi değil. Yanlış partiyi lütfen desteklemeyelim. Bu erken seçim kararı İyi partinin önünü kesmek için yapılıyor. Lütfen çevrenizi de uyarın. Bu ülke hepimizin, birlikte kurtulalım. Selamlar Arkadaşım”, diyor, ilginç ve de yaşadığımız günlerde algı operasyonunun  nasıl olacağını burada düşünmek gerekiyor.

Ülkemizde tabi ki sıkıntılar var, sıkıntıları zaten sıralıyoruz lakin erken seçim kararını İYİ Partiye bağlanmasını asla kabul edemeyiz, her insan istediği partiye oy vermelidir, keşke her partide TBMM temsil edilebilse, ama bu mümkün değil, ülkemizde sanırım 100 e yakın siyasi parti var nasıl temsil edilecektir?.

Erken seçimi İYİ partiye bağlamak asla mümkün değildir, İyi parti kendisinin yapması gereken hukuki süreçleri tamamlamadığı ifade edilirken, iktidar partisi nasıl oluyor da onu engellesin?, sanırım ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar farklı bir alana çekilmek isteniyor, İyi parti hiçbir zaman AK Partiye asla alternatif olamaz, MHP ye de olamaz, çünkü MHP nin seçmeni ile İyi partinin seçmeni aynı dünya görüşlerine sahip değiller, ancak MHP den ayrıldıklarını ifade eden insanlarımız olsa da asla MHP nin siyasi düşüncesini İyi parti yansıtamaz.

Muhalefet partileri yani CHP ve İyi parti seçimlere hazırlıklı olması gerekirken hazır olmadıkları artık ortadadır, bundan sonra çok şeyler duyacağız, ama sonuç değişmeyecektir.

Ülkemizde seçimlere en hazır partiler içinde olması gerekenler seçimlere hazır değiller, kendi yaptığı hataları iktidar partisine ve MHP ye yükleseler de, halkımız her şeyi açık ve net görüyor, “Güneş Balçıkla sıvanmaz” sözünü hatırlatmak isteriz.

Bundan sonraki süreçlerde daha çok yazılar yazacağız.

Her türlü iftiralara, saldırılara karşı hazırlıklı olmalıyız. Yüce Mevla hepimize musibet karşısında metanet, husumet karşısında mağfiret, cehalet karşısında marifet, fitne ve fesat karşısında uhuvvet, kötülük ve kabalık karşısında sabır ve hikmet nasip etsin.

Milli birliğimizin korunması için, Yarınlarımızın teminat altına alınması için, 16 Nisan 2017 Referandumunun tamamlayıcısı 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Seçimleri kararının Ülkemize ve Aziz Milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.

24 Haziran seçimleri ile birlikte Cumhuriyet tarihinde ilk defa millet aynı anda, hem parlamentoyu hem de Cumhurbaşkanın belirleyecek olması seçimlere farklılık katacaktır.

Muhalefet partileri neden “iktidar olamazlar?” kendilerini iktidar yapacak olan seçmenleri anlayamadıkları için, ülkenin dertlerini çözme gayretinde olamadıkları için.

Türk milleti kavga değil huzur istiyor, kendisini anlayan, anladıkça çözüm üreten siyasi lider ve siyasetçi istiyor.

24 Haziran milletimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.

GÜNÜN SÖZÜ: YERLİ VE MİLLİ BİR SEÇİM, 24 HAZİRAN DA

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.