yesilniksar

NEDEN BELEDiYE MECLİSİ ÜYESİ YAPILMADI?.

Hiçbir seçim “çantada keklik” değil.

Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset sahnesi farklı hale geliyor.

Bu seçimde pek çok değişiklik gösterecektir, bu seçimin havası atmosferi çok farklı olacaktır.

Niksar’da bu seçim nasıl geçecek? sorusunun cevabını partilerin adayları belli olduktan sonra ortaya çıkacak tahlil yapma şansımız daha netleşecektir.

Niksar’da yerel seçimin kalbi Milletvekillerinin elinde atıyor, bu seçimde 3 siyasi partimizin de Milletvekilleri var vekillerimiz Niksar adaylarının belirlenmesinde etkili olacağını düşünüyoruz.

Yerel seçimlerde adayları belirleyen birkaç nokta var, ilk önce halktan destek alacak adayın ortaya çıkması gerekiyor, pardon yanlış yazdım ilk önce ilçe başkanı ve yönetimden destek alacak, sonra halktan destek aldığı ortaya çıkacak, sonra İl Başkanlığından onay aldıktan sonra Milletvekillerinin desteği ile genel merkezlerden onay almış olacak.

Niksar’da aday olmak için ilk sıralama ilçe başkanından geçiyor, bu teşkilatların yapısına da bağlı bir durum, aday adayları ilk referansı ilçe başkanından aldığında daha rahat hareket etme şansına sahip oluyor.

Bu seçim farklı olacaktır, halk doğru ve yanlışları sandıkta cevaplayacaktır, bugün alenen söyleyemediği sözleri sandık başına gidince verdiği oylarla ortaya koyacaktır.

Niksar’da AK Partiden 6 aday adayı ilçe başkanlığına dilekçe verdi, diğer partilerde fazla bir hareketlenme henüz görülmüyor, veya bizler göremiyoruz, bizlerin görememesinin nedeni diğer partilere müracaat eden kişiler parti ilçe başkanı ile görüşmeler yaparak sonuca gidecek olmalarındandır.

Yerel seçimlere daha 4 ay var, bu süre az bir zaman değil tabi ki.

AK Parti adayını geçtiğimiz günlerde açıklayacaklarını duymuş idik, aday adaylarının genel merkez tarafından sayısının aşağıya çekildiğini, belediye başkan adayı olacak kişiler içinde eldeki veriler ışığında sayının düştüğü ifade edildiğini ve kısa zamanda adayın açıklanacağı söylendi ama bu hafta sonuna kadar açıklanmayıp başka zamana kaldığı yine yetkililer tarafından ifade edilmiştir.

Şunu açık ve net ifade edelim AK Parti mevcut belediye başkanı Özdilek Özcan’la seçimlere katılmayacağını düşünüyoruz, siyasetin içindeki bir belediye başkanı her seçim dönemi yaklaştığında AK Parti Milletvekillerini seçmen karşısında zora sokan hatalar yapıyorsa o kişinin aday olacağını sanmıyoruz, bu düşüncemizi hem ile başkanları, hem yöneticiler, hem de sayın Milletvekillerimiz bilmektedir.

Bizler belediye başkanı veya adayları ile ilgili olarak düşüncelerimizi bugün yazmayı uygun bulduk, daha öncede ifade ettim seçimler tamamlandıktan sonra belediye başkanı kim olursa olsun asla olumsuz bir haber yapmayacağımızı ifade ettim, gün bugün, saat bu saattir.

Bizler Niksar belediye başkanının gerçek anlamda “ŞEHRÜL EMİN İNSAN” olmasını istiyoruz, bu bizlerin istekleri olsa da halkın gerçekten en büyük isteğidir.

Niksar belediye başkanı bugüne kadar ŞEHRÜL Emin insan olarak hareket etmemiştir, belediye başkanlığına gelmeden önce yaptıkları hatalarına devam etmiştir.

Bir örnek vermek gerekirse, daha önceki belediye başkanı Duran Yadigar döneminde Niksar Belediyesinin temizlik işlerini yapan ilgili firma belediyeden haksız gelir ettiği, belediye meclisi tutanakları ile ortaya çıkmıştı, bu haksız kazancın ortaya çıkmasını AK Parti Belediye Meclisi üyesi değerli kardeşim Mahmut Tepebaşı sağlamıştı, ortaya çıkan rakam 1 milyon TL den fazla idi, ilgili firma paranın 100 TL sini belediyeye geri ödemiş çalışmalar devam ederken seçimler geldi çattı, seçim süreçlerinde belediye başkan adayları belli oldu, 2014 seçimlerinde AK Parti belediye başkanı adayı Özdilek Özcan oldu.

AK Parti Belediye başkan adayı olan Özdilek Özcan seçim öncesinde işletmeleri gezdi, bizleri de ziyaret ettiğinde kendisine şunu ifade ettik; çalışmalarında hata olur ise size telefon açar veya makamınıza gelir söyleriz, hatayı  asla haber olarak yazmayız” dedim ve belediye meclisi üyesi olarak da; “başkanım Mahmut Tepebaşı çok çalışkan ve zeki arkadaş, Duran Yadigar’ın temizlik firmasına haksız ödemesini ortaya çıkarttı, belediyenin 1 milyondan fazla parasının kaçırılmasına mani oldu, biliyorsun 100 bin TL geri ödeme başladı bunu iyi değerlendir” dediğimde başkan Özcan; “abi bakarız tabi ki” dedi ama süreç başladığında Mahmut Tepebaşı kardeşimizin belediye meclisi üyesi yapılmadığını gördük, nedenini AK Parti ilçe başkanı  Hacı Keleş kardeşimize sorduk, “neden Mahmut belediye meclisi üyeleri içinde yok” dediğimizde, Hacı başkan; “abi belediye başkanı kendi listesini yapmak istedi fazla karışmadık” dedi.

Niksar’da belediye meclisi üyeliği çok önemli, özellikle zeki, çalışkan, araştıran,  meclis toplantısı öncesinde gündem maddelerini okuyup dersine çalışarak toplantıya katılan belediye meclisi üyeleri olmalı.

Kişiler üzerinden fazla şeyler yazmak isteme ama bir gerçeği ortaya koymak gerekiyor ve yazdığımız gerçekleri pek bilen insan yok, söyleyende yok, bizler yazmamış olsak insanlar kimin ne halt ettiğini öğrenme şansıda yok.

Bizler her zaman şunu ifade etmeye çalışıyoruz, Mahut Tepebaşı gibi arkadaşların mutlaka belediye meclisinde olması gerekir, hatta bu kapasitede olan insanlar belediye başkan adayı ve belediye başkanı olmalı, neden mi? Kendisini iyi yetiştiren sürekli kendisini yenileyen, yaşadığı şehre katkı sağlayan, yanlışları ortaya koyarken, yapılması gereken alternatifleri de ortaya koyup doğru hizmet yapılmasını isteyen bir kişiliktir Mahmut Tepebaşı kardeşimiz.

Mahmut Tepebaşı kardeşimizin neden Özdilek Özcan tarafından belediye meclisi üyesi yapılmadığını biliyoruz, Mahut Tepebaşı işini bilen, araştıran, belediye başkanının hata yapmadan iş yapmasını isteyen, muhalefet partisinde olsa dahi, çalışacak olan belediye başkanına destek veren doğru iş yapması için araştıran ve destek veren özellikte olduğu için Özdilek Özcan’ın işine gelmemiştir, şayet Mahmut Tepebaşı  belediye meclisi üyesi olsa idi, Duran Yadigar döneminde temizlik şirketinin belediyeden haksız olarak almak istedği fazladan ödemelerin belediyeye geri ödenmesi devam edecekti, yani milyon TL ödemeler, ama Mahut kardeşimiz meclisi üyesi yapılmadığı için Duran Yadigar dönemindeki fazla ödemeler unutturuldu, Özdilek Özcan dönemine kalan ödemeler bu tarihte ne yazık ki yapıldı.

Ne yazıktır ki bu şehirde dürüst çalışmak çoğu zaman hayat bulmuyor, yapılan ödemenin yapılmaması için o tarihlerde kendilerine “ödeme yapmayın çağırın Mahmut beyi size izah etsin” dedik ise de olmadı.

Birileri neden Mahmut Tepebaşı Meclisi üyesi yapılmıyor?, diye soranda olmadı!…

Dikkat eyle geçmiyorum sırayı;

Bozar ise kader bozsun arayı.

Aç ekmeği sever, fakir parayı…

Ben de seni seviyorum, darılma.

Abdurrahim Karakoç

Günün Sözü: GÜN OLA HARMAN OLA

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.