Cemalettin Bilgin

NASIL BAŞLASAK?

Nasıl Başlasak?, nasıl biter?

Sağımıza bakıyoruz, kıyamet kopuyor, solumuza bakıyoruz, pislik akıyor!.

Nereden başlasak da sıkıntı yaratmadan meseleleri çözebilsek?.

İki gün önce Mersin Mezitli Polis Evine teröristler tarafından baskın yapıldı, iki Polis memuru yaralandı bir tanesi Şehit oldu.

Polis memurumuza Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralı Polis memuruna Allah’tan şifa diliyoruz.

Ne olacak peki bundan sonra?

Mersin Polis Evine silahlı saldırı yapan terörist PKK terör örgütünden Dilşah Ercan isimli kahpe imiş, bu terörist CHP nin Ceza Evleri ile ilgili hazırladıkları raporda ismi geçen sözde gazeteci imiş.

CHP nin Ceza evleri ile ilgili hazırladığı raporda ismi geçen bu terörist gazeteci olarak raporda yazılmış aynı zamanda, PKK terör örgütü yandaşı olduğu içinde ceza evinde yattığı yazılı bir raporda bu ve buna benzer kişilerin “gazeteci” olduğu için Ceza evinde yattığı rapor haline gelmiş bu raporu CHP genel başkanı ve kurmayları halka “masum gazeteciler gazetecilik yaptıkları için Ceza  evinde yatmaktadır” düşünceleri ile halk anlatılmak istenmiş ve hatta AB ülkelerine bu rapor verilerek Türkiye Cumhuriyeti devleti ve AK Parti Hükümeti suçlanmış!!!!

CHP neden iktidar olamaz?

CHP nin bugüne kadar iktidar olması için bir sürü imkan varken neden CHP iktidar olamaz?

CHP genel başkanı ve bazı kurmayları, iktidar olmak için halka kendisini anlatma ihtiyacı duymayıp, AK Parti hükümetini yıkmak için terör örgütleri ile bağlantısı olan siyasi parti temsilcileri ile bir araya gelip iktidarı yıkmak için enerjisini harcıyor!.

Aslında burada yapılması gereken tek bir iş var.

Vatan ve Millet sevdalısı CHP seçmeni 2mle yapmalı. 023 seçimlerinde bir hamle yapmalı, Türk Demokrasisine altın harflerle yazılacak bir hareketi ortaya koymalıdır.

Aslında sağduyulu CHP seçmeni 2023 seçimlerine girmeden önce bile küçük bir hamle yaparak, kendilerine sunulan anket çalışmalarındaki sorulan her soruya; BEN CHP SEÇMENİYİM BAŞKA PARTİLERE ASLA OY VERMEDİM VE VERMEKTE İSTEMİYORUM, ANCAK CHP GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU PKK NIN SİYASİ AYAĞI VE SAVUNUCUZU HDP DEN UZAKLAŞIR, TERÖR ÖRGÜTÜ DESTEKÇİSİ PARTİ İLE DEĞİLDE GÜNEYDOĞU HALKINDAN OY İSTEMEYE BAŞLARSA CHP YE OY VERECEĞİZ AKSİ TAKTİRDE CHP YE ASLA OY VERMEYECEĞİZ” diyerek bir anket sonucunun çıkmasını sağlarlar ise, CHP genel başkanı ve kurmayları 2023 seçimleri öncesinde, PKK terör örgütü bağlantısı HDP den kopmuş olur,  gerçek CHP de halktan aldığı oylarla kendisinden beklenen siyasi parti olarak iktidara yürümeye başlar!!!!

CHP seçmeni anket sorularına bunu yapamaz ise, mesaj yerine gelmez ise, ikinci hamleyi yaparak 2023 seçimlerinde CHP genel başkanına çok önemli mesajı sandıkta verebilmelidir.

2023 seçimlerinde 6 lı masa olarak ortaya çıkan, ancak halk tabiri ile masanın altında 7 siyasi parti HDP nin olduğunu hatırlayarak kesinlikle  seçimde CHP ye oy vermeyip, hatta seçimlere katılmayıp CHP ye CHP genel başkanı ve kurmaylarının hatalarını ortaya koyarak, 2023 seçimlerinden sonraki seçime veya mahalli seçimlere daha güçlü, halk desteğin alarak yerel seçimlere katılmayı sağlamaktır.

Birileri yaşanan süreçleri masum gibi göstermeye çalışması asla kabul edilemez.

Mersin Mezitli Polisevi’ne düzenlenen silahlı saldırının faillerinden PKK’lı Dilşah Ercan CHP raporundan çıktı. Gazeteci kisveli bu teröriste masumiyet atfedenler, şimdi ne düşünüyordur?.

Şunu kesin ve net ifade etmek gerekirse, Polis evi baskınından sonra artık CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu kesinlikle şapkasını masaya koymalı düşünmeli.

CHP genel başkanının iki seçeneğinin olduğunu düşünüyorum.

  1. Seçenek gücü Türk milletinden almalı, terörle ilişkisi olan hiçbir kişi veya kuruluşla irtibatlı olmamalı, kendisini halka anlatmalı, halkın desteği her kişi ve kurumdan güçlüdür, her şeyden önce bir DİYET ödemekten kurtulur.
  2. Seçenek HDP ile 2023 seçimlerine katılmak için kendi seçmenlerinin itirazlarına rağmen seçim ittifakında ısrar ederse bu kez sandığın dibinde kaybolmaya mahkum kalacaktır.

CHP terörle bağlantısı olan hiçbir oluşumla birlikte olamaz.

Lafları sağa sola çekmeye gerek yok.

CHP iktidar olmak için gücünü halktan almak için mücadele etmeli, terörle ilişkisi olan HDP kesinlikle reddetmelidir.

2023 seçimleri hangi birleşme olursa olsun, zaten CHP nin hangi oluşum içinde olursa olsun, HDP ile aynı masada olduğu sürece seçim kazanması mümkün değildir.

Güneydoğuda eskiden terör örgütü PKK hakim bir güç idi, artık Güneydoğuda ve Türkiye’nin her köşesinde Devletin hakimiyeti tamdır seçmene PKK terör örgütünün baskı kurması söz konusu değildir, dolayısıyla, PKK nın siyasi uzantısı HDP beklediği oyu alamayacaktır ve HDP nin pazarlık gücünün bitmesi an meselesidir.

CHP pazarlığı HDP ile yapmaya devam ettikçe, MHP den koparak sözde Milliyetçi gözüken İP den kopmalar hızlanacak, İP genel başkanı meral Akşener seçimlere 6 lı masa ile girip masa altındaki 7. Ortağın HDP yani ülkemizi 40 yıldır kan gölüne çeviren PKK terör örgütünün olduğunu Vatan ve Millet sevdalısı İp seçmeni kesinlikle 6+1 lik masanın adayına asla oy vermeyecektir!.

2023 seçimlerinde hani partilerin seçim kazanmasından çok, 2023 seçimlerinden sonra hangi parti ayakta kalabilecektir?.

Daha öncede bu satırlarda yazmıştım.

İP genel Başkanı meral Akşener’in bundan sonraki  siyasi hedefi CHP yi ele geçirmek veya CHP seçmenini kendi tarafına çekerek CHP nin tamamen bitmesini sağlamak olacaktır.

Bizler Anadolu’nun bir köşesinde yaşayan insan olarak İP genel başkanının ne yapmak istediğini görüp anlarken, Ankara’nın göbeğinde yaşayan CHP genel başkanı ve kurmaylarının bu çalışmaları görmemesi saflıktan başka bir şey değildir.

Ayrıca, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaoğlu şayet Cumhurbaşkanı adayı olur ise, kendi seçmeninin tamamı bile kendisine oy vermeyecektir.!!

İP genel başkanı sın yaptığı hamlelerle, CHP içinde oynamak istediği rolü zaten ortaya koymuştur.

Konu başlığı, aslında YEREL içerikli olacakken, işin sıcaklığı nedeniyle genel konulara değinmiş olduk.

Günün Sözü; Allah’ım bugün yanımızda durmayanları, yarın karşımıza çıkarma.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.