Türk milletine kutlu olsun, bugün Türk Milletinin bir bayram günüdür.

Dün 18 Ekim 2020 günü, Türk milleti için önemli bir gün idi, bu özel günü özel yapan, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde yeni bir destanın yazılma günüdür.

Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, seçimleri kazanan sayın Ersin Tatar olmamıştır, Türk milleti kazanmıştır, sayın Ersin Tatar beyi başarısından dolayı kutluyoruz.

18 Ekimde mutlu anı aracımda öğrendim, Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılan seçim dünyadaki bütün Türkleri ilgilendiriyor, tabi ki daha çok Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ilgilendiriyordu, şükürler olsun seçimlerde zaferi Türk milleti kazandı.

Ülkemizdeki 83 milyon insan arasında Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Cumhurbaşkanlığı seçimi kaç kişinin dikkatini çekti?, bunu bilmek mümkün değil tabi ki, ama bizleri çok yakından ilgilendirdi.

Kıbrıs’ta yapılan seçimlere günümüzde yaşadığımız önemli olaylardan sonra ilgi duydum, gün bugündü, bugün mücadele yapmaz isek, yarın geç olacaktı, elimden geldiğince sayın ersin tatar’ın seçim çalışmalarına ve mesajlarına katkı sağlamaya çalıştım, uyuyan insanların uyanmasına katkı sağlamaya çalıştım.

İlginç bir not yazayım. Sayın Ersin Tatar seçim kampanyasına devam ederken en kritik günlerde paylaşımlarını beğenenlerin sayısı onları geçmezken, şimdi seçimler yapıldı başarı sağlandı, paylaşımlar ve tebrik notları binleri buldu!…

Güçlü olmak, makam sahibi olmak halkın daha çok dikkatini çekiyor!. Evet seçimden önce sayın Tatar Başbakandı ama, Cumhurbaşkanı seçimini kazandıktan sonra insanların ilgisi daha yoğunlaştı!…

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ı Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra daha sıkı takip etmeye başladım, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar, sayın Ersin Tatar’a olan ilgiyi artırdı, zorlu bir mücadele sonunda sayın Tatar ipi göğüsledi çok şükür.

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a sosyal medyadan küçükte olsa katkı sağlamaya çalıştım, bakalım kısa zamanda neler yazmışım?.

Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı için sayın tatar’ın paylaşımlarını bende  paylaşarak şu notları yazmıştım.

9 Ekim tarihinde, Mustafa Akıncı şu sözleri söylemesi üzerine; “Kıbrıs’ın toprağı Mustafa Akıncı’nın onuru değildir ki önüne gelene peşkeş çeksin. Aklı değildir ki kiraya versin.Şerefi değildir ki iki kuruşa pazara çıkarsın.Kıbrıs; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan toprağıdır. Rum artığı, satılık, arsız yaratık; vatan toprağını ne bilsin” deyince hemen cevap yazdım sosyal medyadan paylaştım; “KIBRIS TÜRK MİLLETİNE EN BÜYÜK İHANET” DEDİM, HALKIMIZIN UYANMASINA VESİLE OLMAYA ÇALIŞTIM.

 

9 Ekim tarihinde, Kıbrıslı Türklerin katili Makaryosla resmi olan Mustafa Akıncıya hitaben; “İşte katil Makaryos kafası, ihanet başka nasıl yapılır?.” Dedim sosyal medyada paylaştım.

10 Ekim tarihinde sayın ersin Tatar’ın sosyal paylaşım sitesine çok sayıda destek verdik, sürekli mesajlarını paylaştım, bölgemizdeki, ülkemizdeki insanların uyanmasına katkı sağlamaya çalıştım, Kıbrıs’ta ihanete fırsat verilmemesi için çok paylaşımlar yaptım.

10 Ekim tarihli sayın Ersin Tatar’ın resmi ile yaptığım paylaşım;

-HAYDİ KIBRIS TÜRK HALKI BİR DESTAN YAZ RUM SEVİCİ MUSTAFA DERS VER.

-Sayın Ersin TATAR başarılar dileriz.

-KIBRIS CUMHURBAŞKANI SAYIN ERSİN TATAR OLMALI, RUM SEVİCİ MUSTAFA ASLA SEÇİLMEMELİ C.B. demiştim, yaptığım bazı paylaşımları ve notlarımı Facebook uygun görmediği için silinmesini sağladı, iyide yaptı çok sert ifadeler kullanmıştım.

Kıbrıs seçimleri yapıldı, çok şükür gerçek bir vatan sever insan kazandı ve Kıbrıs adamız artık emin ellerde, hiç değilse milletimizi arkadan vuracak kahpelerin eline geçmemiş oldu!..

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçildi iki gündür daha rahatız ve mutluyuz. Son yazdığımız mesajlar ve paylaşımlar.

Cumhurbaşkanı sayın Ersin Tatar oy kullanırken verdiği mesaj ve benim üzerine yazdığım not.

Ersin Tatar; Son sözü Kıbrıs Türk halkı söyleyecek.

Halkımızın özgür iradesini sandıkta ortaya koyacağına inanıyor tüm seçmenleri oyunu kullanmaya davet ediyorum.” Diyerek oy sandığı başında verdiği mesaja, şu sözlerle katkı sağlamaya çalıştım: “Başarılar Kıbrıs, sayın Ersin Tatar kazanacaktır, hayırlı olsun” demiştim.

Seçim sandıkları kapandı, ilk gelen sonuçlardan sonra şu mesajımı araç kullanırken aracımı durdurdum, yine sosyal medyadan yazdım“TÜRK MİLLETİNE HAYIRLI OLSUN, KIBRISTA SAYIN ERSİN TATAR KAZANDI” dedim.

Bu notlarımı neden yazıyorum?.

Etrafıma şöyle bir bakıyorum, cep telefonu olmayan insan yok, caddede giderken etrafıma bakıyorum, herkesin elinde bir cep telefonu, yanından geçen insanlara dahi bakmayan insanlar cep telefonu ile meşgul, selam vereceksin insanlar sana bakmayı bırakmış cep telefonu ile sürekli oyalanıyor!.

Ülkemizde kaç kişide cep telefonu var?, bilmiyorum ama milyonlarca olduğunu duyuyoruz, peki ülkemizi  ateş hattında tutmak isteyenlere karşı, günlük 1-2 dakikalık zamanımızı ülkemiz ve milletimizin menfaati için geçirmiş olsak, sosyal medyayı milletimiz için sallasak, hiç değilse pisikolojik harp desteği yapsak?, kötümü olur.

Kimse bizi savaşa davet etmiyor, parada istemiyor, hiç değilse bu vatan toprakları için çalışan mücadele eden, kan veren insanlarımıza küçük bir katkıyı oturduğumuz yerden verelim.

Günümüzde savaşların en can alıcı tarafı çeşitli medya kuruluşları sayesinde yapılıyor, bu vatanın ve milletin sağlıklı hayat sürmesi ve ebedi olarak bu topraklarda, huzurlu, mutlu olmak istiyorsak, küçük katkılar yapmayı unutmamak gerekir.

Kıbrıs’ta;  Esareti değil Cesareti seçen, Bayrağına sahip çıkan KKTC’nin vatan sever insanları, yapmış olduğunuz kutlu seçimde, Kıbrıs Türk şehidi,  Cengiz Topel, rahmetli Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük başta olmak üzere Kıbrıs’ı vatan yapan şehitlerimizi ruhları şad olsun,  yaşayan gazilerimizi  mutlu ettiniz, var olun sağ olun, seçimlerin Türk Milletine hayırlı olsun.

NOT; Kıbrıs seçimlerinde vatan sever sayın Ersin Tatar’ı destekleyen önemli bir vatansever insan vardı, sayın Rauf Denktaş.

Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş, Demokrat Parti’yle bağlarını koparıp seçimlerin 2. turunda Mustafa Akıncı’ya destek sinyali verirken, Serdar Denktaş’ın oğlu sayın Rauf Denktaş, sayın Ersin Tatar’dan yana koydu.

Torun Rauf Denktaş ismini taşıdığı dedeye layık bir insan, kutlarız.

Bugün bir başka anlamlı gün idi.

Azerbaycan’ın 29. Bağımsızlık yılı kutlu olsun.

Bugün Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsızlık yolunda aldığı en kıymetli seçim günü kutlu olsun.

Yarınlarda; Karadeniz de, Doğu Akdeniz de ortaya çıkacak kıymetli günleri heyecanla beklediğimiz günler olsun.

Günün Sözü: AZERBAYCAN’IN 29. BAĞIMSIZLIK YILI VE KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİ SEÇİMLERİ KUTLU OLSUN.