“Muhalefet Ne Yapar?” sorusunun cevabı olarak hem yerel, hemde genel muhalefete diyeceklerimiz vardır!…

Muhalefetin geneli ve yereli varmıdır?

Genel muhalefet; Hükümet karşısında siyaset yapanlar, yerel muhalefet de, Yerelde Belediye Başkanı, Belediye Meclisi üyelikleri ve İl Genel Meclisi üyeleridir.

Zaten ülkemizin en büyük sıkıntısı ülkemizde halkın sesi olacak bir MUHALEFET PARTİSİNİN olmamasıdır, şimdi buna birde yerel MUHALEFETİ ekleyince ülkemizde ve bölgemizde ne yazık ki elle tutulacak, halkın sesi olacak, “yanlışa yanlış”, doğru yapılan hizmetlere de “evet bu yapılan doğru hizmettir”  diyecek muhalefet partileri ve kişileri yok!.

Ülkemizde AL GÜLÜM, VER GÜLÜM işleri başlamış, kim kimle ne paslaşıyor? veya paylaşıyor! Belli değil!!!!!

Her şey gazeteciden bekleniyor!..

Peki gazeteci haber yapınca doğru habere muhalefet partileri sahip çıkıyor mu?

Peki tüm STK lar veya muhalif gözüken STK lar sahip çıkıyor mu?. Tabi HAYIR sahip çıkmıyor, ve bir iki dakikalarını almayacak kadar kısa zamanda telefon açma gereği bile duymayan HALKIN SÖZDE MUHALEFET PARTİLERİ VAR!

Sahi Muhalefet partileri veya STK lar ne yapar?

Söyleyen olmaz ise, bizler söyleyelim.

İktidar partisi seçimi kazanır, yeni seçim olacakmış gibi seçimlere, hazırlık yapar.

Peki Muhalefet partileri ne yapar?.

Seçimler bittikten sonra parti kapılarına kilit vururlar, daha sonra “ne yapayımda kendi ekonomik tarafıma kazanç sağlayayım!” der gibi gün geçirmeye devam ederler, taki genel merkezden veya milletvekillerinden birileri gelene kadar kapıları kapalıdır, bunları söylerken istisna partiler varmıdır?, mutlaka vardır, bizler var olan gerçekleri yazmaya gayret ediyoruz.

İktidarı oluşturan partiler seçimden sonra, yeni seçim yapılacakmış gibi çalışıyor” dedik ise bu her ilçe ve il için geçerli değil tabi ki!…

Bizim gördüğümüz Muhalefet şunu yapıyor; “gelmekte olan geliyor” arada birde HAK HUKUK ADALET” diyerek yürümeye çalışıyor!….

Vallahi şu hayat içinde muhalefet partileri oylarını halen yükseltememişse, muhalefet partilerinin sandıktan başarılı bir şekilde çıkması mümkün değil!.

Muhalefet partilerinin 6 tanesi bir araya gelmiş, 6+1 olan muhalefet halen masada 7 parti var” diyemiyor, bunlar bir araya gelip seçim kazanacak öylemi?.

Bizde şunu derler; “Perşembenin gelişi, Çarşambadan belli olur” denir.

Niksar’da seçim stratejisini sağlıklı yapamayan muhalefet partileri, ülke genelinde onlarca görüş ayrılığına sahip partilerin bir araya gelmesi zaten mümkün değildir.

Ülkemizdeki muhalefet partilerinin tek hedefi var onların hedefi YIKIM MUHALEFETİ olma istekleridir.

Niksar’daki muhalefet partilerin durumu nedir?

Bir öz eleştiri yapalım mı?

Niksar’da daha önce belediye başkanlığı AK Parti belediye başkanı idi, 2019 mahalli seçimlerinde muhalefet partileri belediye başkanlığını kazanacaklarından öyle emindiler ki!. Hangi adayı gösterirlerse göstersinler mutlaka seçimi kendi partilerinin adayı ile kazanacaklarını dile getirdiler ve muhalefet partileri bir iki kişinin onayı ile aday çıkarttılar.

Niksar’da 24 bin seçmen var, bunların 5 bini sosyal demokrat, 19 bini sağ seçmen, seçimi kazanma ihtimali olan her aday ve parti kendi seçmenlerini bırakıp 5 bin oyun peşine takıldı, seçmen son kararını verdi, AK Partili seçmenler aday tercihi değil parti tercihini öne alarak yine AK Partiye oy vererek AK Parti adayı sayın Özdilek Özcan’ın yeniden kazanmasını sağladılar.

Peki seçimden sonra ne oldu? Muhalefet “seçmen sözünde durmadı” diyerek seçmenleri suçlayıcı sözler sarf ettiler, belediye başkanı Özcan kaldığı yerden çalışmalarına devam etti.

Peki partilerin belediye meclisi üyelikleri ne oldu, AK parti 9 belediye meclisi üyesi, MHP 3 belediye meclisi üyesi, İP CHP ile ortak seçime girdi 3 belediye meclisi üyesini de onlar çıkarttı.

Peki bugüne kadar bizler gazeteci olarak muhalefet partilerinin belediye meclisi üyeleri ile bir önerge konusunda haber yapmadık, MHP belediye meclisi üyelerinin Pazar yeri düşünceleri hariç.

Peki; İP ve CHP li belediye meclis üyelerinden, var olduğunu iddia ettikleri bir konu hakkında gazetelere bilgi verildi mi?.

Biz gazeteci olarak bugüne kadar bir araya gelmedik, tesadüfen belki bir iki defa gelmiş olabiliriz!.

Dün de, bugünde, yarında muhalefet partileri bireysel olarak bazı insanlarla sohbet yapmanın dışında bir iş yapmadıklarını görüyoruz, istisna çalışmaları hariç!!!!

Muhalefet partilerinin beklentisi şu olabilir!. “Gazeteci yazsın, halk sıkıntıyı duysun, sonra halk tepki verirse bizler devreye girelim”, eh böyle muhalefet olur ise, Niksar’da yapılan hataların bedelini halk çeker!.

Gazeteci önemli bir konuyu ortaya çıkarttığında ilk önce muhalefet partileri konuya hakim olmalı ve sahip çıkmalıdır.

Niksar’daki sıkıntı muhalefet partilerinin levhada varlıkları, sahada yokluklarıdır.

Niksar’da “DSİ kapanmamalıdır” diyen muhalefet partisini gördünüz mü?.

Peki; “Niksar’da DSİ şubesi mutlaka açılmalıdır” diyeni bizim dışımızda gören odlumu?, varmı?.

Niksar’da “Polis Karakolu neden yapılmıyor” diyen muhalefet parti temsilcileri gördünüz mü?

Peki; Niksar’da Jandarma Hizmet binası neden yapılmıyor? diyen gördünüz mü?

Peki; “Niksar belediye spor Voleybolda profesyonel ligde oynamaktadır, mevcut Kapalı Spor salonu yıkılmadan yenisi yapılsın sonra yıkılsın” diyen oldu mu?

Niksar’ın önemli meseleleri hakkında, Niksar’da STK lar ve Muhalefet partilerinin bir konu hakkında halka bilgi veren basına açıklama yapan bir STK gördünüz mü?

Son bomba haber; NİKSAR’DA HÜKÜMET KONAĞI SATILDI başlıklı haberimiz çıkınca sanki kıyamet kopmuşçasına, içerdekiler ve dışarıdaki yaşayan insanlarımız habere ilgi gösterdiler.

Sonuç; geçmiş olsun muhalefet, geç kaldınız, sınıfta kaldınız, sizden muhalefet partisi olmaz, aynen genel merkezlerinizde olduğu gibi!….

Niksar Hükümet Konağı belediye mülküne geçmeden çalışma yapması gereken muhalefet ve STK lar uydular, iş işten geçtikten sonra uyuyan muhalefete ilk önce biz gazeteciler, sonra Niksar halkı tekmeyi vurunca uyudukları yataktan fırladılarsa da, iş işten geçmiş oldu!!!!

Başka konuları yazmak isterdim!.

NİKSAR OVASINDA ARAZİSİ OLAN ÇİFTÇİLERİN DERDİ MUHALEFET PARTİLERİNİ İLGİLENDİRMİYORMU?

SELA HARKININ SIKINTILARI SİZİ İLGİLENDİRMİYORMU?

NİKSAR OVASINDA YANLIŞ OLAN TOPLULAŞTIRMA MUHALEFETİ İLGİLENDİRMİYORMU?

PAYYONLARA (gazino) VERİLEN ELEKTRİK, O BÖLGEDE BULUNAN BESİ AHIRLARINA VE ÜRETİM YAPAN İŞLETMELERE VERİLMEMESİ MUHALEFETİ VE STK LARI İLGİLENDİRMİYOR MU?

Günün Sözü; Herkese aynı şekilde davranmayın, her hasta aynı ilacı kullanmaz.