yesilniksar

MÜCADELE YAPMAK BİZDEN

Siyaset günleri yoğunlaştıkça, siyasetin güzel yüzünden çok çirkin yüzü ile karşılaşmaya başladık.

Yerel seçimlere adım adım ilerliyoruz, bizlerde yapmamız gereken mücadeleyi, insanlık görevini ve gazetecilik görevimizi yapmaya gayret ediyoruz.

Bizler Niksar mücadelesini yapmaya gayret ediyoruz, gayret bizden taktir yüce yaratandandır.

Bizlerin yazdığı yazılara taktir de çok eleştiride, yazdığımız yazılara eleştiri gelmez ise o zaman yazdıklarımızın okunmadığını düşünürüz.

Bizlerin derdi geriye giden Niksar’ın bu seçimle birlikte ileri hamleler yapmasıdır, Niksar’ın ileri hamleler yapması noktasında katkımız olur ise kendimizi mutlu sayarız.

Yazdığımız yazılar çok açık ve net ifadeler içermektedir.

Bizler hem AK Partinin adayını, hem MHP nin adayını, CHP nin adayı ve İP sinin adayının bu şehre  hizmet edecek adaylar olmasını istiyoruz, sanırım bu düşüncemiz herkesin ortak düşüncesidir.

Henüz hiçbir partinin adayı belli değil, AK Partiye 6 aday adayı arkadaşın müracaat ettiğini biliyoruz, MHP ye 3 aday adayının müracaatı var, İP ye 2 müracaat olduğunu duyuyoruz, CHP ye bir aday adayı ben de varım dediğin biliyoruz.

Partilerin hepsinden şunu bekliyoruz, halkın karşısına çıkartacakları adaylar şehrimizde yaşayan, bu şehrin iyi ve kötü gününde halkla iç içe olan adayların olası en büyük tercihimizdir.

Siyasetin ışıltılı taraflarını benimseyenler bu şehre asla hizmet yapmadılar, yapamadılar.

Bizler siyasetin pırıltılı ışıkları altında zaman geçiren, gününü gün eden kişilerin aday olmasını istemiyoruz.

Şunu açık ve net ifade etmek gerekirse, Niksar 1984 yılından itibaren çok şeylerini kaybetti, 1984 yılından itibaren Niksar’ın neler kaybettiğini yazmaya kalkmış olsak sanırım gazetenin bütün sayfaları dolar yer kalmaz.

Bizler Niksar belediye başkanlığının saltanat sürülecek makam olmadığını söylüyoruz iddia ediyoruz, bugüne kadar İdris Şahin dışında bu şehre kalıcı hizmet yapan belediye başkanı olmadı.

AK Parti aday adayları arasında sayın İdris Şahin de bulunuyor, İdris bey aday olarak halkın karşısına çıkar mı?, AK Parti bu konuda nasıl bir tercih kullanır bilmiyoruz, aday olacak aday adayları arasında olduğunu biliyoruz.

Bugün için yapılan ve yapılmayan işleri karşılaştırdığımız için İdris beyi yazıyoruz, yoksa her aday adayı değerlidir, bizlerin dostu arkadaşıdır.

Bizler Niksar’a yakışan adayın aday olarak halkın karşısına çıkmasını istiyoruz.

AK Parti halkın taktirini kazanacak aday ile halkın karşısına çıkar ise seçimde kaybetmesi mümkün değildir, halen belediye başkanı olan Özdilek Özcan ile çıkmak istenirse AK Parti kesinlikle seçimi kaybedecektir, çünkü Özdilek Özcan’a tepki göstermeyen nerede ise hiçbir kesim yok gibidir.

2014 seçimlerine giderken AK Parti adayı Özdilek Özcan 101 proje ile halkın karşısına çıktı, bugün gelinen noktaya bakınca “yaptım” dediği hiçbir çalışma sağlıklı ve halkın takdirini kazanmış değildir.

Niksar’ın en merkezi bölgeleri içinde olan FSM caddesi ve Cumhuriyet meydanı arasında yapılan Belediye İş Merkezi 2018 yılında hizmete girdi aylardan beri bu iş merkezi içinde yapılan işyerlerinin Elektrik problemi çözülmedi, bu iş merkezi herkes tarafından taktirle karşılanması gerekirken ve insanlar bu alandaki işyerlerini kiralamak için yarış yapması gerekirken halen belediyenin çalıştırdığı Düğün salonu, Bowling oyun salonu ve çocuk eğlence yeri dışında sağlıklı hizmet veren yer yok, Kapalı Oto parklar sağlıklı hizmet vermiyor şehrin en yoğun olduğu dönemde oto park ihtiyacı varken, Oto park yapılan alanlar bir katında sergicilere Pazartesi günü için tahsis edildi, bir katına da, köylü pazarı ve zahirecilerin bir kısmı yerleştirildi , Niksar’ın en yoğun olduğu günde araç otopark sıkıntısı devam ediyor.

Niksar’da “Oto Galericiler” olarak yapılan işyerleri söz konusu sektör sahipleri tarafından hiç ilgi görmedi yapılan işyerleri defalarca ihaleye çıktığı halde Oto Galericiler tarafından ilgi görmedi, kiralanmadı sanırım 3 işyeri başka sektör de çalışan kişiler tarafından 2-3 tanesinin satışı yapıldı, çünkü yapılan işyerleri Oto Galericilerin ihtiyacını karşılamadığı için.

2018 yılında belediye tarafından çok iddialı bir şekilde, çok sayıda reklama konu olan “Oto Galericiler Sitesi yapıldı” reklamına verilen reklam parası yerine yapılan işyerleri 3 blok yerine 2 blok veya U şeklinde yapılıp sağlıklı kullanıma uygun işyerleri olsa idi işletmeler rahatlıkla satın alırlar veya kiraya tutarlar idi, ne yazık ki kendisini taktim ederken; “İnşaat Mühendisi Özdilek Özcan” sözleri ile büyüklük havasına giren bir belediye başkanının yapılan her iki inşaatta yaşanan hataları bırakınız İnşaat mühendisi olmayı, sıradan bir insan bile İnşaat Mühendisi olarak öğünen Özdilek Özcan’ın yaptığı hatalı inşaatların yapılmasına izin vermez idi.

Bizler bugüne kadar Özdilek Özcan’ın yaptığı onlarca yanlışı yazmadık, doğruları yazınca bazı tetikçiler iş başına geçip klavye tetikçiliği yapıyor, kendilerine bizlerin üzerinden rant sağlamaya çalışıyorlar, bizler iki tane yapılan yanlış yapıyı ortaya koyduk, bu konuda her kesle yapılan yanlışı konuşmaya varız.

İki kişiyi kıyaslarken bu şehrin 5 yılına imza atmış önemli işler yapan bir eğitimci ile, kendisini “İnşaat Mühendisiyim” övgüsü ile insanları küçük görmeye çalışan iki başkan adayını kıyaslamak istedim.

Niksar eski belediye başkanı İdris Şahin’in görev yaptığı 5 yıllık süre içinde  yapılan 1-2 işi yazayım. 50. Yıl mahallesi ve Çengelli mahallesi arasındaki Duble yol belediye imkanları ile yapıldı, Çanakçı deresi bölgesindeki yolların açılması, Seymenli Köprü ile Cumhuriyet meydanı arasındaki Çanakçı deresi yanındaki yolun açılmasını sağladı, Niksar’da sembolleşen Saat Kulesi projesini yaparak Niksar’da önemli bir adres simgesinin ortaya çıkmasını sağlamıştır, Niksar’a Konutlaşmanın ilk temelini açarak 1. TOKİ, 2. TOKİ konutlarının yapılmasını sağlayarak Niksar’da var olan konut sıkıntısının giderilmesini sağladı, bu çalışma ile birlikte Niksar’da özel sektörün İnşaat yapma işinin önü açılmış oldu ve Niksar’da özel sektör halen yüzlerce inşaat yapmaya devam ediyor. Niksar’da Araç Muayene İstasyonunun açılmasını sağladı Niksar’da  Sanayi esnafının ekonomik olarak para kazanmasını sağlayıcı önemli bir hizmeti yaptı, Niksar’da konaklamak için Ayvaz Park Otei yaparak Niksar2a gelen pazarlamacıların artık Niksar’da kalmasını sağladı Niksar’a ciddi ekonomik katkı sağlayan Otel işletmeciliğin hayat bulmasına katkı sağladı, bunları yapan bir eğitim kökenli insandır.

Peki kendisinin İnşaat Mühendisi olarak halkın karşısında büyüklük havası yapan Özdilek Özcan 5 yıl dolmak üzere iken ne yaptı?, FSM caddesi ile Cumhuriyet caddesi arasında önemli bir alana Belediye İş Merkezi yaptı, yapılan işyerleri aylardan beri Elektrikleri bağlanmadı, yapılan işyerleri şehrin ana merkezinde boş kaldı, Oto Park olarak projesi olan kapalı alanlara Erbaa-Tokat Pazarcılarının gelişini engellemek için Pazar yerine tahsis etti .trafiğin en yoğun olduğu günde ana caddeye alış veriş için gelen insanların oto parktan faydalanması engellenmiş oldu. Düğün salonu yaptı daha hizmet vermeye başlamadan yapılan inşaatı yıktı, yüzbinlerce lira yeniden harcandı, özel sektörün önünü kapatan atıl bir iş yaptı, Bowling salonu ve çocukların oyun salonu doğru bir tercihtir,  Halk pazarının kapalı oluşu güzel ama binanın oturduğu alan daha verimli kullanılması gerekirken binanın bulunduğu alanın %40 ı kullanılamadığı için bina yeterli büyüklükte olmadı, Pazar yeri ve Kapalı Oto park küçük kalmak zorunda kaldı, şayet bu alan sağlıklı ve doğru planlanmış olsa idi bu bölgede yapılan Kapalı Oto park 3 katta 100 araç değil, 300-400 araç alacak kapasiteye sahip olacak, kapalı Pazar yeri daha büyük olacak herkesin ihtiyacı karşılanmış olacak ve kapalı oto parklar Pazar yeri olarak kullanılmamış olacaktı. Yine Belediye tarafından yapılan OTO Galericiler sitesi banka kredisi ile yapıldı, Belediye meclisinden OTO Galericiler  sitesi onayı oldu, yapılan işyerleri Oto Galericilerinin hizmetine uygun olmadığı için yapılan binaların önüne konacak 2 aracın karşı karşıya konduğunda hareket alanının olmaması Mühendisliğin ayaklar altına alınmasının en net göstergesidir.

Bir başka vahim sonuç, Niksar belediye Başkanı olarak Niksar Organize Sanayi başkanlığını üstlendi, Gürçeşme belediye başkanı ile kavgalı olunca Organize sanayindeki temizliği Niksar belediyesi olarak sürekli takip edemedi bölgenin uzun zaman pis kalmasına neden olundu, Organize Sanayiinde bulunan işletmelerin içme Suyu sıkıntısını giderici çalışma yapmadı, orada küçük bir Mescit talepleri bile yıllardan beri karşılanmadı bunun maliyeti nedir ki?, Niksar’da  ihtiyaç olmayan kapı giriş yapıp yüzbinlerce lira harcayacağına Niksar Organize sanayisinde olan işletmelerde ki insanların ihtiyacı olan bir Mescit ve bayanların çocuklarının ihtiyacı için bir Kreş yapılsa harcanan para anlam kazanırdı.

Saygıdeğer okuyucularımız ve hemşerilerimiz kısa ama özellik arz eden bir iki karşılaştırma yaptık, takdir sizlerindir.

Günün Sözü: NİKSAR HA ETMEDİĞİ BİR LİGDE YAŞAMA ZORUNDA DEĞİL.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.