Cemalettin Bilgin

MESELE ZENGİNLİKMİ?

Dünyada var olan ekonomik sıkıntıları bizlerde yaşıyoruz.

Yaşanan krizlerden tamamen kaçmak ve kurtulmak kolay değil.

Birileri oyununu oynadı, bizim ülkemizde bu oyunun içine dahil edilince yaşanan sıkıntıları kaçınılmaz oldu.

Güneydoğu’da terör var olunca birileri “ekonomik kalkınma olmadığı için terör bu bölgede vardır” dediler, ama işin aslı öyle olmadığı zaten bellidir.

Bazı hainler ülkeyi parçalamak için yabancı ülkelere beyinlerini satınca, satılmış beyinlere ne Vatan ve millet sevdası neden ekonomik kalkınma fayda vermiyor.

Vatan sevdalıları bir kuru dilim Ekmek ile vatanını savunur, vatan ve millet hainleri dünya dolusu ceplerine para koysanız vatan ve milletini satmaktan geri durmazlar.

Mesele insanların ekonomik seviyelerinin yükselmesi olsa idi, dünyanın en zengin ülkeleri içinde olan LİBYA Lideri rahmetli  Muammer  Kaddafi’ye kendi insanları ihanet etmezdi.

Demek oluyor ki vatan sevgisi para ve servetle alakası yokmuş.

Libyanın devrik lideri rahmetli Muammer Kaddafi bakalım ülkesi için neler yapmış, halkına neler vermiş?

LİBYA ESKİ DEVRİK LİDERİ RAHMETLİ KADDAFİ;

“DİKTATÖR” OLDUĞU BAHANESİYLEÖLDÜRDÜLER.

Kaddafi ‘ nin öldürülmesinin 16 gerçek nedeni..

 1. Libya ‘ da elektrik faturası yoktu, vatandaşına elektrik bedava geldi.
 2. Krediye faiz yoktu, bankalar devletti, vatandaşına kredi faiz % 0 kanunla % 0 idi.
 3. Kaddafi, Libya’daki vatandaşlara kadar anne ve babasının ev sahibi olmayacağına söz verdi. Kaddafi ‘ nin babası hükümdarlığı sırasında çadırda öldü.
 4. Libya’da tüm yeni evliler kendi dairelerini satın alıp aile kurmak için hükümetten 60.000 dinar aldı.
 5. Libya’da vatandaşların okul ve sağlık hizmetleri ücretsiz oldu. Kaddafi ‘den önce nüfusun okuryazarlığı sadece % 25 idi ve saltanat okuryazarlığı % 83’ e yükseldi.
 6. Vatandaş kırsalda yaşamak istese ücretsiz ev, arazi işleme makinesi, tohum ve sığır alırdı.
 7. Belirli hastalıktan dolayı Libya’da tedavi olamayanlar, devlet yurtdışında ücretsiz tedavi olacakmış, artı konaklama ve seyahat için 2,300 dolar.
 8. Libyalı araba alsaydı devlet araba fiyatının % 50 ini finanse ederdi.
 9. Araçların petrol ve benzinin litre fiyatı 0,14 $ oldu.
 10. Libya’nın dış borcu yoktu, rezervleri ise yurt dışında 150 milyar dolar olarak tahmin edildi. (küresel bankalar o paraya el koydu ve sözde dondu)
 11. Libyalıların bir kısmı eğitiminin bittikten sonra hemen işe alınamadı, böylece devlet o vatandaşlara meslekte iş bulana kadar ortalama maaş ödedi.
 12. Libyada petrol satışının bir kısmı doğrudan tüm vatandaşların hesaplarına ödendi.
 13. Libya’da çocuk dünyaya getiren anne devletten 5.000 dolar aldı.
 14. 40 somun ekmek 0.15 $.

Libyalıların % 15. ‘ inin üniversite eğitimi ve diploması vardı.

 1. Kaddafi, tüm çöl ülkesindeki her erkeğe su vermek için ′′ BÜYÜK ADAM PROJESİ ′′ adlı dünyanın en büyük sulama projesini başlattı.

EĞER BU BATILILAR İÇİN DİKTATÖRLÜK OLSAYDI DEMOKRASİNİN NE OLDUĞUNU MERAK ETMİYORMUSUNUZ?

Bunları neden yazıyoruz?

Ülkesine ihanet edenlerin meselesi para değil, özgürlükte değil, beyinlerini ve kalplerini başka ülkelere sattıkları için en güçlü devlet başkanlarını bile satmaktan geri kalmıyorlar.

Libya Lideri rahmetli Kaddafi’nin kendi insanları için yaptıkları fedakarlıkları görünce, vatan aşkının para ile asla değişmeyeceğini anlamak için yazıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını yıkmak için 40 yıldır ihanet içinde olan PKK yı destekleyen HDP ile işbirliği yapanlara bir şeyler anlatmak için bu satırları hatırlatıyoruz.

Libya’da yeni doğan çocuk maaşla doğarken, kendi liderlerine ihanet eden Libyalılar bugün sıkıntılar yaşayarak başka ülkelerde sığıntı gibi yaşamaya mahkum oldular.

Vatan ve Millet aşkı asla hiçbir ekonomik çıkar için değişilemez.

Türk milletinin vatan ve millet aşkı bugüne kadar hiçbir ekonomik çıkar ile satın alınamadı, bundan sonrada alınmayacaktır.

Her ne kadar bizler gibi Müslüman Türk gibi gözükseler de, onlar görüntüde Türk gibidirler ama asla Türk ve Müslüman değillerdir.

Allah bizleri hiçbir zaman vatansız bırakmasın.

Vatansızlığı anlamak için, vatanlarından edilen milletleri görmek ve onların neler yaşadığını iyi anlamak gerekir.

Bugün Atatürk’ün kurduğu parti genel başkanı ne yazık ki,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün reddettiği ABD nin  MANDA yönetimine girmek için Hükümeti yıkmaya gayret ediyor.

ABD nin MANDA yönetimine girmek için Hükümeti yıkma çalışmalarını yapacaklarına halkın sesine kulak verseler, ülkemizin menfaatleri için ABD ve AB baskılarını reddetmiş olsalar, Türk Milletini gereken desteği siyaseten kendilerine verecektir lakin başta ana muhalefetin işin ülkemizin Hür ve bağımsız olması için değil, ABD ve AB ülkelerinin MANDA yönetimlerine tabi olmak için siyaset yaptıklarını üzülerek görüyoruz.

Asil Türk milleti ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedirler.

Seçimler 2023 tarihinde olacağı için her şey daha net ortaya çıkacak o tarihe kadar ekonomik sıkıntılar rayına oturacaktır.

2022  yılı sıcak başladı, inşallah serinliği yaşayacağız.

Bu ülkeye ihanet edenler kadar, bu ülke için can verenlerde vardır.

Bu ülkede yaşamanın bedeli her zaman vardı, bundan sonrada olacaktır.

Günün Sözü; “Her elini sıkanla dost, her canını sıkanla düşman olma.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.