Fransa Cumhurbaşkanı kalleşlik yapmaya devam ediyor.

Ermeni Başbakanı kahpeliği elinden bırakmıyor.

Ülkemiz 7 düvelle savaşmaya devam ediyor.

Biz Türk Milleti olarak haklı mücadelemizde ülkemizde tek yürek, tek vücut olmak için gayret etmeliyiz.

Fransa Cumhurbaşkanı yıllarca sömürdüğü ülkeler tek tek elinden çıkmaya başladığını görünce ülkemize saldırmaya başladı, her saldırısında Tokat yiyip geri vitese taksada, adamdaki intikam hırsı bitmek bilmiyor.

Türk milleti aç kalır, açık kalır, susuz kalır ama, asla Vatanını, Bayrağını satmaz, aç açık kalır, ülkesine ihanet yapmaz, ama Fransa halkı öyle değil, aç kaldığı zaman işyerlerini yağmalar, sınır tanımadan cadde ve sokakları yağmalar.

Fransa Cumhurbaşkanı Makron ülkemize yapmak istediği çeşitli baskılarda başarılı olamayınca ülkemiz ürünlerini kendi ülkesinde ve sömürdüğü ülke yönetimlerine baskı yaparak boykot etme çağrısı yeterli destek bulamadı, ama Türk malları yurt dışında daha çok satmaya başladı, lakin böyle devam etmemelidir.

Sömürgeci Fransa yıllarca kanını emdiği ülkelerin artık daha fazla sömüremeyeceği, Türk devleti ile çeşitli ticari faaliyete geçen, Afrika ve Orta Doğu ülkeleri ile ticaretimiz başladıktan sonra Fransa Cumhurbaşkanı fazla zıplamaya başladı.

Fransa Cumhurbaşkanı hep perde arkasında oyun oynayarak ülkemizi sıkıntıya sokmaya çalışıyordu, perde düştü kel gözükünce bu kez açıktan oyun oynamaya başladı, oynadığı oyun eline yüzüne bulaşınca bu kez figüran oyuncuları devreye soktu, ilk önce Kıbrıs Rum kesimi yetkilileri ile oyuna kalkıştı, sonra Yunanistan ile oyun oynamaya çalıştı, oyunda başarılı olamayınca it eniği gibi çenileyen Ermenistan üzerinden ülkemizi sıkıntıya sokmaya çalıştı, ondada başarılı olamadı, inşallah Azerbaycan Ordusu Ermenilerin kahpeliklerine artık göz  yummadan işgal edilen Azerbaycan toprakları geri alınmış olacak.

Fransa Cumhurbaşkanı  Makron, ülkemizin ürünlerini protesto yapmak isteyince Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan uzun süre sabırlar Fransa Cumhurbaşkanının yaptığı kahpeliklerin son bulması için bekledi, ancak Fransa’nın vampir Cumhurbaşkanı kana doymaz hali devam edince, Cumhurbaşkanımız TV yayınında alenen “Fransa mallarını almıyoruz, protesto ediyoruz” dedi ve süreç başladı.

Devletler arasındaki iniş çıkışlı süreci takip edecek olan devlet adamlarımız, biz bize düşen vatandaşlık görevimizi yerine getirelim gerisi kolay.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan “Fransa mallarını almayın” dedi, bizde vatandaşlar olarak, bildiğimiz Fransa mallarını almayacağız, bilmediğimiz ürünler var ise onları öğrenip almayacağız.

Şimdi bize düşen görev nedir, devlet başkanımızın düşüncesine hayat vermek ve Türk milletinin Hür ve Bağımsız olduğunu bir kez daha ortaya koymaktır.

Fransız mallarının hangileri olduğu İnternet sitelerinden paylaşıldı, paylaşmaya devam ediliyor.

Fransa ürünlerinin ülkemizde bir hayli var olduğunu görüyoruz, ilk aşamada her ürünü elimizden çıkartmak mümkün olmasa da, mazeret üretmeden ilk tepkimizi vermek mecburiyetindeyiz, şayet verilecek tepkiyi yumuşatmaya kalkanlar bu ülkeye en büyük kötülüğü yapmış olur ki, o zaman ülkemiz insanı MANDA YÖNETİMİNE tabi olmak istediğini göstermiş olur.

Fransa’ya ilk tepki olarak Gıda ve Temizlik ürünlerini almayarak ülkemize yapılan ihanete tepki vermemiz gerekir, daha sonra eldeki var olan ürünleri elimizden çıkartarak tepkimizi ortaya koymak mümkün olacaktır.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fransa ürünlerini almayın” sözlerinden sonra bazı arkadaşlar sosyal medyada ipe sapa gelmeyecek sözlerle sözler sarf etmeye çalışıyorlar.

Kimsenin çamura yatmasına gerek yok, ilk önce gıdalardan başlayarak alınmamalı, sonra temizlik ürünleri, giyim ürünleri, çeşitli sigorta, ev eşyaları ve otomobiller.

Bugün bazı insanlar; efendim ülkemiz Fransa’nın ürettiği ürünlere alternatif ürünler üretilsin öyle protesto yapalım” demeye başladığında bu kişilerin iyi niyetinden şüphem vardır, bu konuda asla taviz verilemez.

Bizler bugün için evimizde; ETİ MATİK TEMİZLİK ürünü alıp kullanıyoruz, dejenfektan ürünü olarak ETİ MADEN BOREL kullanıyoruz, Coco Cola içmiyoruz, Fransa malı kullanmıyoruz, bir aracımız var bunu da inşallah satınca Fransa malı hiç kullanmamış olacağız.

Kimsenin mazeret üretmesine gerek yok, herke s vatandaşlık görevini yapmalıdır.

Cumhurbaşkanımıza inanıyor onun düşüncelerinin hayat bulması için gayret ediyoruz, mücadele ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen gün yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi.

“EVLATLARIMIZA GÜÇLÜ VE MÜREFFEH BİR TÜRKİYE BIRAKACAĞIZ”

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta ve Azerbaycan’da kendilerine yüklenen hiçbir sorumluluktan kaçmadıkları ve kaçmayacaklarını vurgulayarak, “Bin yıldır vatanımız olarak gerektiğinde canımız pahasına sahip çıktığımız bu coğrafyadan bizi tasfiye etme hayallerinden vazgeçmeyenlere daha çok kâbuslar yaşatacağız. Milletimizin istiklaline ve istikbaline, bayrağımıza, ezanımıza, devletimize, vatanımıza uzatılan her eli kıracağız” diye konuştu; “İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerine bu güzel tablo sayesinde ulaştıracak, evlatlarımıza güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakacağız” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Terör örgütlerinin küresel düzeyde etkinliği artan saldırıları ve tüm hızıyla süren koronavirüs salgını, tüm dünyada bir panik hâline yol açtı. Zahirde çok güçlü gözüken nice devletin, terör ve salgın tehdidi karşısında kökünden sarsıldığını gördük. Daha düne kadar, kimi parasına, kimi silahına, kimi sırtını dayadığı küresel yapılara güvenerek efelik taslayan devletler, bugün artık, giderek derinleşen sosyo-ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor. Demokrasi, özgürlükler, hak ve adalet adına diğer ülkeleri yerden yere vuranlar, her geçen gün kendi içlerine kapanarak, hızla ırkçılık ve ayrımcılık bataklığına saplanıyor. Küresel ve bölgesel tüm dengeler, yerlerini yenilerine bırakmak üzere hızla yıkılıyor. Türkiye, yeni küresel ve bölgesel arayışların, güçlü siyasi ve ekonomik yapısıyla yükselen yıldızı konumundadır.  Ülkemizin, yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen, krizlerden olumlu yönde ayrıştığını, izan ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin girdiği her mücadeleden başarıyla çıkması üzerine bölgesiyle birlikte tüm dünyaya umut aşıladığını dile getirerek, bu tablo karşısında birilerinin rahatsız olduğunu, öfkelendiğini, yurt içinde kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye, yapılar kurmaya çalıştıklarına dikkati çekti.

“TÜRKİYE’NİN BUGÜNE KADAR GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YAPISAL REFORMLAR ÇOK DAHA BÜYÜK HAMLELERİN TEMELİYDİ”

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan, “Yıllarca Türkiye’deki yönetimleri demokrasiyi yeterince uygulamamakla itham edenler, şimdi demokrasi dışı yollarla ülkemizde yönetim değiştirme hesabı içine girmiştir. Biz ülkemizde darbeler ve vesayet döneminin kapandığını söyledikçe, birileri buna eski Türkiye’nin hastalıklarını hatırlatan imalı hezeyanlarla cevap veriyor. Biz millî iradenin üstünlüğüne, demokrasiye, hukuka vurgu yaptıkça, darbe ve vesayet heveslilerinin çirkin yüzleriyle ve aşağılık üsluplarıyla karşılaşıyoruz. Bunların hepsini de eski devir alışkanlıklarıyla yapılan son çırpınışlar olarak değerlendiriyoruz” açıklamasında bulundu, yani Fransa ve benzeri ülkelere gerekli dersi vermiş oldu, biz de vatandaşlar olarak sözlere sahip çıkmak düşüyor.

Günün Sözü: Hasetçinin huzuru, çabuk darılanın dostluğu, yalancının ise yiğitliği olmaz.