yesilniksar

KURŞUN PARASI VERME!.

ABD ye fazlamı takıldık ne!.

Bir “Kurşun Parası Verme” sözünün sıkça hatırlanmasını isterim.

ABD ülkemize karşı başlatmış olduğu terör savaşını kaybetmeye başlayınca, bu kez ekonomik savaş açmıştır.

ABD ülkemizdeki terör örgütlerini destekleyerek ülkemizi dolaylı yoldan ekonomik olarak çökertme çalışmaları 40 yıl sonra yine sonuç alamamıştır, inşallah bu kez de ekonomik olarak başlattığı savaştı kaybeden yine ABD olacaktır.

“Zalimin Zulmü varsa, garibanında Allah’ı var” sözü önemlidir, ABD dünyadaki bütün garibanları yok etmek için katliamları desteklemekte, göz yummakta ve katliam yapan ülkeleri desteklemektedir, bu katliamların bedelini ABD mutlaka bir gün ödeyecektir.

Türk milleti olarak ABD nin ülkemize başlattığı ekonomik baskı ve zulümden mutlaka kurtulacağız, bu baskıdan kurtulanın pek çok yolu vardır, bunu ekonomistler daha iyi bilir tabi ki bizler işin, psikolojik tarafını ortaya koymaya çalışacağız.

ABD Müslüman Türk milleti için artık düşman bir devlettir, veya ABD nin şu an başında bulunan yetkililerin sayesinde bizler için düşmandır, düşmanla nasıl mücadele yapılır ona göre hareket etmekte fayda vardır.

Ülkemizi dışardan değil içerden çökertemedikleri müddetçe hiçbir ülke, ülkemizi istila edemez, baskı altına alamaz.

ABD ülkemize ve İran devletine karşı başlattığı ekonomik savaşta biz sıradan vatandaşlar olarak yapmamız gereken mutlaka bir şeyler vardır, bizler şimdi şunu demeyeceğiz; “ABD ve İsrail mallarını almayın, kullanmayalım yemeyelim, içmeyelim” demenin fazla bir karşılığı yok, bazı insanlarımız öyle alışmışlar ki, onlardan “vazgeçin” desek de bazı insanların alışkanlıklarından vazgeçmeleri mümkün olmuyor, sanki eroinman gibiler!, Ramazan ayın kutsal bir aydır, Allah’ın emirlerinin yerine getirildiği şartlardan birisi olduğu halde bazı Müslüman görünümlü kişiler tuttuklarını iddia ettikleri Oruçlarını bile Cola ile açmaya gayret ediyorsa bu ne yapılabilinir ki!…

Daha öncede buna benzer düşüncelerimizi yazdık, yazmaya çalıştık, Müslümanım diyeceksin, hocanın arkasında saf tutacaksın Allah’ın yasakladığı her şeyi yapacaksın, böyle insanların var olduğu bir memlekette mücadelede ne kadar başarılı olunur ki?.

Sabah birkaç kişi oturduk sohbet yapıyorduk bir arkadaş; “abi Cumhurbaşkanımız Dövizlerinizi bozdurun” sözlerinden sonra bazı Müslüman ve milliyetçi gözüken, vatansever olduğunu iddia edenler ne yazık ki döviz almak için bankaların yolunu tutup döviz aldıklarını gördüm” deyince, beynimden vurulmuşa döndüm ve ekledim; bu ülkeye kimler ihanet ediyorsa …. dedim ve mutlaka bunlar ortaya çıkmalıdır.

Şunu peşinen söyleyeyim; “Allah Cumhurbaşkanımıza sağlıklı bir ömür versin, bu ülkeye ihanet edenlere ders versin”.

Evinde çocuklarını ve karısını yönetemeyenler, devletin Cumhurbaşkanına laf söylüyor, ahkam kesiyor, ekonomide biraz sıkıntı olmaya başlayınca gavurun parasını alarak döviz piyasasının hareketlenmesini sağlıyor, arz talep meselesi olunca da, piyasadan çekilmeye başlayan döviz paraları yükselmeye başlıyor, üç kuruş kısa zamanda “kar edeceğim” diyerek alınan dolarlar veya avrolar ülkemiz ekonomisini sirkelemeye başlıyor.

Vatanseverim, milliyetçiyim ve Müslümanım diyen her kimse, ABD veya başka yabancı ülkeler milletimize karşı başlattığı ekonomik savaş karşısında üç-beş kuruş kar etme adına döviz alarak savaşa benzin döküyorsa bu ülkeye  ihanet etmiş olur.

Ülkeye ve millete ihanetin farklı şekilleri vardır, ülkeye ve millete ihanet nasıl edilir konularını saymaya kalkmış olsak sayfalar dolusu yazmakla bitmez, bunlarla zaman kaybetmeye de gerek yoktur, cebinde parası olanlar ABD doları ile değiştiriyorsa bunlar  bilinçli insandır, cebinde evinde, cüzdanında, kasasında döviz türü para bulunduruyorsa bu insanlar düşmana kurşun parası veriyor demektir.

Geliniz bugün ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaşı hep birlikte kazanalım, bu savaşı Allah nasip ederse sayın Cumhurbaşkanımızın ve ekibinin sayesinde mutlak kazanacağız, kazanırken sizlerin bu savaşta bir katkısı olsun ve çocuklarınız, torunlarınıza onurlu bir savaşı nasıl kazandığınızı anlatırsınız, bunu yapmayanlar onursuz ve kişiliksiz olarak ömür boyu utanç içinde yaşamaya devam edeceklerdir.

Savaşın meydanı Ankara’dır, herkes Ankara’ya gidemez, ama oturduğu şehirden Ankara’ya destek verir, Ankara da aldığı destekle kendisini hain ABD yönetimi karşısında savunur, savunma ile birlikte gerektiğinde saldırıya geçer ve ekonomik savaş meydanından Türk milleti olarak galip çıkarız.

Sakın ha şunu demeyiniz; “benim cebimdeki 10 doların ne anlamı var” demeyiniz, 82 milyonun yaşadığı ülkemizde milyonlarca insan 100 dolar veya bir dolar cebinde tutmaya kalkışmış olsa bunun ekonomiye büyük zararlarının olduğunu ve ekonomik savaş başlatan ABD karşısında onların parasını cebinizde tuttuğunuzda ABD ye kurşun parası verdiğinizi asla unutmayınız.

Vatanımı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum, Türkiye de yaşamaktan mutluyum diyen her kimse bu savaşta Türk devletine sahip çıkmalıdır, bazı insanlar siyaset uğruna ABD nin başlattığı ekonomik savaşı sayın Cumhurbaşkanına başlatılmış gibi görmeleri çok yanlıştır.

Şunu hatırlatmakta fayda vardır; “her nefis ölümü tadacaktır, ölümden kaçış asla yoktur” o zaman mesele Cumhurbaşkanı veya hükümet meselesi olarak asla görmemek gerekir, sayın Cumhurbaşkanımızda Allah geçinden versin, bir gün ölümü tadacaktır ölümden asla kaçış yoktur, bu düşünceleri sayın Cumhurbaşkanımız zaten kendisi ifade etmektedir, mesele bir veya birkaç kişinin koltuktan kaldırılma meselesi değildir, “HAC İLE HİLAL’İN” savaşı başlatılmıştır, Müslümanım, milliyetçiyim diyenler bunu asla unutmamalıdır.

“BİR MUSİBET, BİN NASHATTEN İYİDİR” sözü de günümüz için geçerlidir, bizler ne söylersek söyleyelim, nasihatten anlamayanlar, mutlaka bireysel olarak musibetle karşılaştıklarında; “eyvah ben ne yaptım” diye dizlerine vurma şansı yakalamaz.

Bugün için, yani ABD nin ülkemize karşı başlattığı ekonomik savaşı kazanmak için vatansever insanlar asla döviz türü paralarla alış verişi yapmamalıdır, ABD ye kurşun parası vermemelidir.

Günün Sözü: DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.