Halk tabiri olduğu için “KÜÇÜK BEYİNLİLER” demek zorunda kaldım, yoksa insan beynine hakaret olurdu!.

NATO zirvesi toplandı, toplanacaktı, geldi gelecekti derken, nihayet NATO toplantısı Brüksel’de toplandı. NATO ortağı ülke liderleri bir araya geldi.

NATO toplantısı öncesinde ülkemizde bir hayli yüksek sesle konuşmalar yapıldı, yorumlar dizelendi, derken nihayet NATO toplantısı yapıldı ve sona erdi.

NATO toplantısından bize ne!.

Toplantıyı NATO ya üye devlet başkanları katılıyor, biz sıradan vatandaşları neden bu kadar ilgilendirdi, günlerce NATO toplantısına kilitlendik!.

Evet; bizi ilgilendiren en önemli husus şu idi.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantıya katılması ama, ABD başkanı ve diğer devlet başkanları ile nasıl bir konuşma ve tavır içinde olacağı idi.

Bizler yani Cumhurbaşkanını seven insanlar, sayın Devlet Başkanımızdan emindik, Milletimizi en güçlü bir şekilde eskiden olduğu gibi temsil edecekti, lakin günlerdir sosyal medyada yapılan algıdan dolayı yazılanlara cevap vermekten kendimizi alamıyorduk.

Yapılan toplantı NATO toplantısı idi, NATO’ya üye ülkeler kendi ülkelerine veya NATO üyesi olan ülkelere gelecek saldırılar karşısında nasıl bir tavır alacağı, neler yapabileceklerini konuşacaklardı, ne konuştular?, bunun bir kısmını kamu oyuna açıkladılar ama kamu oyuna anlatılmayan mutlaka hususular vardır.

Dedik ya; bizi ilgilendiren husus Cumhurbaşkanımızın toplantıda nasıl bir tavır alacağı idi.

Günlerdir konuşulan hususların aslında NATO toplantısı ile de alakası yok, her lider bir konu hakkında bir araya gelince, kendi ülkeleri ile ilgili olarak diğer ülke liderleri ile tanışmak, daha önce paylaşılan hususların değerlendirmesini yapmaktır, lakin ülkemizde öyle algı operasyonları yapıldı ki, nerede ise NATO toplantısının yerine Türkiye-ABD savaşımı olacak?, ABD başkanı sayın Biden ülkemiz aleyhine söylediği sözlerden dolayı nasıl bir tablo yaşanacak? Düşünceleri hakim oldu, NATO toplantısı değil sanki “ABD-Türkiye Savaşı” konuşulur oldu!.

Bazı muhalefet parti temsilcileri ve sosyal medya tetikçileri gündemi öyle hale getirdiler ki, Cumhurbaşkanımız ile ABD başkanları bir araya geldiğinde nasıl bir savaş rüzgarları esecek? Noktasına getirdiler.

Birilerinin  beklediği gibi  bir savaş rüzgarı esmedi, estirilmedi, Cumhurbaşkanımız pek çok devlet başkanı ile görüşmeler yaptı, bu görüşmeler içinde ABD başkanı sayın Biden ile de gerçekleşti.

ABD başkanı sayın Biden daha önce ülkemiz aleyhine söylediği sözleri tekrarlamadı, baş başa görüştükleri zamanda neler konuşuldu?, pek bilinmiyor, ancak her iki devlet başkanının açıklamalarından öğrendiğimiz kadarı ile “ABD Türkiye ile ilişkilerini samimi tutmaya çalıştığını, ülkemiz ile bozulmaya yüz tutan sıkıntıların diyalog ile çözülmesi gerektiği kanaatinin ortaya çıktığını anlıyoruz.

Yaşananlar, konuşulan konular birilerini hayal kırıklığına uğratmış olmalı ki, artık ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI” ararcasına, konuşmalardan bir şey elde edemeyenler, çekilen resimlerden medet umarak bizim muhalefet partileri açıklama yapmaya başladı.

Muhalefet partisi genel başkanlarından İP genel başkanı Meral Akşener hanıma sormak isteriz, sizin beklentiniz sayın Biden’in “iktidarın yıkılması ve yerine muhalefet partilerinden bir iktidar yaratması” düşüncesini açılaması sizlerin iktidar iştahınızı kabartmış olması, yapılan görüşmelerden istediğiniz sonucu alamadığınız için, konuşmalardan ve çekilen resimlerden pay kapmak isteğinizi görüyoruz, çekilen resimleri yalnızca Türk medyası çekmedi, dünya medyası ellerindeki Fotoğraf makinalarını otomatik silah gibi kullanarak her saniyeyi, her dakikayı çekerek işlerine gelen resimleri veya görüntüleri kullandı, sizin beklentiniz NATO toplantısı başında veya sonunda ABD ile ülkemiz arasında “Krizin çıkma” isteği idi olmadı, siz cımbızla bir iki söz çekip ülkemizin Cumhurbaşkanını halkın nazarında kötülemek isteğiniz depreşti, o zaman sizin bir açıklama yapmanızı bekliyoruz.

Millet İttifakını oluşturan; CHP+İP+SP ve HDP bulunmaktadır, her ne kadar gizli anayasa görüşmeleri yaptığınız HDP yi inkar edip; biz görüşmedik, DP görüşmeler yapmış” demiş olsanızda, halkımız kimin ne yaptığını biliyor, o zaman HDP ile birlikte hareket etmediğinizi söylüyorsanız, şunu yapmanızı bekliyoruz; HDP PKK’ı siyasetene destekleyen bir siyasi oluşumdur, PKK terör örgütüdür, HDP  gerçekten Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini düşünüyorsa PKK nın bir terör örgütü olduğu açıklasın” düşüncesini dile getirin!.

Cumhurbaşkanımızı her fırsatta eleştirip ağır ifadeler kullanacağınıza, “HDP PKK yandaşlığını bırakmalı, TBMM de terör örgütünü ismini zikretmekten vazgeçmeli” sizler eski bir İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak bu açıklamayı yapınız, yapmanız kendi menfaatiniz açısından sizlere halk içinde puan kazandıracaktır, ama Millet İttifakının sıkıntıya düşeceğini bildiğiniz için, AK Partinin yıkılması için, Cumhurbaşkanımızın devrilmesi için böyle bir ittifakın sıkıntıya düşmesini istemezsiniz, o zaman 2023 seçimlerinde sandıkta kitleneceğinizi de bilmeniz gerekir!.

Güneş Balçıkla Sıvanmaz sözleri insanlara çok şey anlatıyor.

NATO toplantısını, ABD-Türkiye toplantısı gibi gösterenler, ABD başkanı sayın Biden ile Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir düello savaşı yaşanacakmış!, gibi göstermeye çalışanlar avuçlarını yaladı.

NATO toplantısı bahanesi ile pek çok devlet başkanı ile görüşme imkanı sağlayan Devlet Başkanımız yapılan toplantının amacına uygun şekilde davranmış, devlet yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde her iki ülkenin menfaatleri doğrultusunda düşüncelerini ortaya koymuştur.

NATO toplantısında kavga bekleyenler avucunu yaladılar, ama kavga etmeyi meslek edinenler, yine Tekeden Süt sağmak için gayret edeceklerdir.

Günün Sözü; KÜÇÜK HESAPLARLA ÜLKE YÖNETMEYE TALİP OLANLAR, HER ZAMAN HÜSRANA UĞRAYACAKLARDIR.