yesilniksar

KİME NİYET, KİME KISMET!.

Ülkemiz için zorlu bir sınavın içindeyiz.

24 Haziran seçimlerine adım adım ilerlerken partilere milletvekili aday olabilmek için müracaat eden insanlarımız heyecanla adaylık sıralamasını bekliyor.

MHP Tokat Milletvekili adaylığı için müracaat eden Makine Yüksek Mühendisi oğlumuz Serhat Bilgin’in adaylığı kesinleşti, kıymetli oğlumuzun adaylığı MHP genel merkezi tarafından Yüksek Seçim Kuruluna verilecek liste içinde olduğunu görüyoruz, rabbimize şükürler olsun.

“Her gönülde bir Aslan yatar”, denir ya gerçekten de öyle, insanız pek çok şey isteriz, uğraşırız, mücadele yaparız, sonuçta isteklerimizin bir kısmı olur, bir kısmı olmayabilir, her şeyin Allah’tan geldiğine inanan insanlar olarak olsa da olmasa da şükrederiz.

Her insan Allah (cc) tan bir isteği olduğunda; “Allah’ım (cc) hayırlı ise sen nasip et” deriz, sonuç ne olursa olsun şükrederiz.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimleri tam olarak belli olmadı, MHP Tokat Milletvekili adayları resmi olmamak kaydı ile açıklandı, ayın 21 inde YSK listeler partiler tarafından teslim edilecek sonra YSK 25 inde aday listelerini kesinleştirmiş olacaktır.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri kısa sürede başlayıp bitmiş olacak, bu seçim süresi kısa oldu, demek ki hayırlısı böyle imiş.

Yola çıktık, niyetimiz halisane, Cenabı Allah nasip etti oğlumuz aday adayı idi artık aday oldu, bu seçim sürecini, en mükemmel şekilde eş dost, hısım akraba, arkadaşlarımızla birlikte götürmek istiyoruz, nasipte var ise, Allah’tan (cc) başka hiçbir güç onun önünü kesemez bizler bu inançtayız.

Tokat’ta ilk Milletvekili sıralamasını MHP genel merkezi yaptı, resmi açıklama yapılmasa da MHP genel merkezinin internet sitesinde listeler yayınlanmış oldu, 21 Haziran günü resmi açıklama mutlaka yapılacaktır,  daha sonrada MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli adayları aday tanıtım toplantısına çağırabilir.

Seçim süreçleri çok şükür gayet sağlıklı gidiyor, adaylar belli olduktan sonra her parti sahaya inecek, yapacağı işleri halka anlatacak, halkımız ne taktir ederse sandıklardan sonuçlar belli olacaktır.

Duygu karmaşası yaşıyorum, tarifi mümkün olmayan şekildeyim, oğlumuz Serhat’ın adaylığının açıklandığını öğrendikten sonra, sahur vakti idi mutlu olduk, sonuca şükrettik, sabah namazı falan derken sabah ettik işyerine geldim yüzlerce tebrik onlarca telefon kutlaması ile karşılaştık.

Güzel anlar yaşadık, eş dost arkadaşlarla dolu dolu zaman geçirdik, inşallah her şey daha güzel olacak sağlıklı ve huzurlu bir seçimi hep birlikte sonuçlandırmış olacağız

Partilerin aday sıralaması insanların yakın takibinde her partide aday sıralaması nasıl diye merak edenlerin sayısı çoğunlukta.

İktidar partisi AK Partinin sıralaması ayın 21 inde belli olacak, CHP nin resmi olmayan sonuçlarına göre CHP Tokat Milletvekili sayın Kadim Durmaz CHP Tokat adayı olarak ilk sırada yer aldığını ifade ediliyor.

AK Partinin sıralaması belli olduktan sonra artık vekil adayları sahaya inmiş olacaklar, bizler MHP adayı olarak sahada kısmı çalışma yapıyoruz, her şey netleştiğinde daha kapsamlı çalışmaya başlayacağız.

Halkımız seçimlere ilgi gösteriyor, inşallah seçim sahasına girdiğimizde halkımızın isteklerini taleplerini daha iyi göreceğiz.

Niksar’da ve Kelkit Vadisinde halkımızın isteklerini ve taleplerini  daha iyi göreceğiz, hem siyaset sahnesinde sorulan sorulara cevap vereceğiz, hem de haberler yaparak halkın taleplerini kamu oyu ile paylaşmış olacağız.

Seçim sahasına inerek halkın isteklerini Milletvekili adaylarının tümü öğrenmiş olacak, istekler basına da yansıyınca mutlaka çözüm bulmak daha kısa sürede olacaktır.

Siyasetin içinde olduğumuzu düşünür idik, lakin işin içine girdiğimizde farklı boyutları görüyoruz, seçimlere girmek kolay değil, seçim kazanmak ise çok özel çalışma gerektiriyor.

Siyasi Partilerin oy pusulaları belli oldu, CUMHUR İTTİFAKI’nı kuran AK Parti ve MHP nin sıralaması ilk sırada AK parti 1. sırada MHP 2. sırada, daha sonraki sıralama; Hür Dava Partisi, Vatan Partisi, HDP, BTP olarak devam ediyor daha sonra Millet İttifakı olarak çizgi içinde olan 3 parti CHP+SP+İP si olarak 3 partinin ittifakı birlikte.

24 Haziran seçimlerinde 9 parti katılıyor, bunlar arasında AK Parti+ MHP Cumhur İttifakı olarak birlikte giriyor, iki partinin aldığı oylar havuzda birleşecek seçmenler oylarını MHP veya AK partiye verdiklerinde ilk önce bunların aldığı oy birlikte sayılacak daha sonra her iki partinin aldığı oylar kendi aralarında bölüşecek milletvekilini aldıkları oylar karşılığında ortaya çıkacaktır.

Tokat’ta son seçimlerde AK Parti ve MHP, bunlara dışardan destek vereceğini açıklayan BBP toplam oyları 267349 oy CHP+İP+SP nin Tokat’ta aldıkları toplam oy 82336 oy, HDP nin Tokat’tan aldığı oy 2580 oy.

Tokat’ta bugünkü tablo ile Cumhur İttifakı seçimi yine 4+1 olarak alacağı görülüyor tabi ki Tokat’ta seçmen s ayısı değişikliği olmuştur, yeni seçmenler ve Tokat’tan giden seçmenler olabilir, bu değişiklikler yeni yapılacak olan seçimin  kaderini belirleyecektir.

CHP+SP+İP partisi ittifak kurduğu için partilerin bir birinden geçişlerinden dolayı kayıp yaşamayacaklar, İP sine CHP den bir hayli oy gideceği tahmin ediliyor, çünkü İP sini CHP li kurmaylar kendi seçmenini İP yönlendirdiği görülüyor.

24 Haziran seçimlerinde ittifak kuran CHP+ Sadet Partisi+ İyi Parti seçmeni birleşmeye nasıl bir tepki verecek bunu bilmiyoruz, SP nin seçmeni kurulan ittifaka nasıl bir tepki vereceğini zaman için de göreceğiz.

Seçimlere yeni giren İP sinin henüz seçmen profili belli değil, parti ilk kurulduğunda çeşitli partilere oy veren kişiler partini kurulmasında kendilerini ortaya koydular, seçim süreci başladığında liderlerin daha önceki sözleri seçmen üzerinde etkili olduğunu görüyoruz.

İP si seçmenin kafasının karışık olduğunu görüyoruz, özellikle milliyetçi düşünceye sahip seçmenler, İP si genel başkanı Meral Akşener’in HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın “ceza evinden çıkmalı” sözlerinden dolayı bir hayli rahatsızlık yaşandığını görüyoruz.

Seçmenler içinde Milliyetçi muhafazakar olanlar terör örgütleri karşısında çok duyarlı olduğu herkes tarafından biliniyor, bu nedenle İP genel başkanının terör örgütü destekçisi olarak tutuklu bulunan bir siyasetçinin tutukluluğunun sona ermesini istemesi seçmenin tepkisini çekiyor.

Bizler notlarımızı yazmaya devam edeceğiz.

Günün Sözü: zaman her şeyin ilacıdır.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.