“Kim Bize saldıracak?” sözü CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ait bir sözdür.

Ülkemiz S400 savunma silahını almak istediğinde CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu Rusya’dan alınan S 400 savunma silahının alınmaması için ciddi girişimlerde bulunmuş ülkemizi içerde halkımıza, yurt dışında başka ülkelere şikayet etmişti, konuşmaları içinde TV ekranları karşısında; “S400 ler neden alınıyor ki, kim bize saldıracak” demiş ve ciddi olarak S400 lere karşı çıkmıştı, sayın Kılıçdaroğlu’na AK Parti ve MHP yetkilileri cevap vermişse de, o gün verilen cevaplar sayın Kılıçddaroğlunu ikna edememiş, S400 ler aleyhine düşüncelerini sürekli tekrar etmişti.

“Kim Bize Saldıracak?” diyen sayın Kılıçdaroğluna en net ve açık cevap 9 aylık bebeğe havan topu atarak katleden pkk/pyd terör örgütü Muhammed Omar katlederek vermiş oldu.

Gün birlik ve beraberlik günü tabi ki, sayın Kılıçdaroğlu’nun yaptığı yanlışları yazarak birliğimizin sıkıntıya düşmesini istemeyiz, lakin söz yerini bulduğunda söyleyelim ki gelecekte sıkıntı bir daha yaşanmasın.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin güçlü olması her siyasi parti  ve liderleri için önemlidir, bu önem Türkiye Cumhuriyetinin  “güçlü ülke” olmasını isteyenler için geçerlidir!.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu,  Barış Pınarı harekatını iyi izlemeli, iyi anlamalı, bu harekatın yapılmasına destek verdi, bunun için teşekkür edecek halimiz yok tabi ki, çünkü kendisi bu ülkeyi yönetmeye talip bir siyasi partinin lideri olduğu için, inşallah harekat devam ederken, gereksiz siyasi polemiklere girmemesi en önemli noktadır.

Barış Pınarı Harekatını hdp dışında her siyasi parti destekledi, bu desteğin böyle günlerde önemli olduğu kadar, seçimlerde halkın karşısına çıktıklarında halka söyleyecek sözleri olacaktır.

Ülkemiz şu anda “ya İstiklal, ya Ölüm” parolası ile yola çıkmıştır, 40 yılı geçen zamanda terörün artık bitmesi gerekir.

Barış Pınarı Harekatı  Orta Doğuya Barış getirirken, ülkemizin de güvenliği bakımından önemli olan bu harekat olduğunu  küçümseyenler olacaktır, küçük beyinliler bu harekatı anlayamayacak kadar akılsızdırlar.

Şimdi birileri; “peki bu harekat daha önce neden yapılmadı?” diyerek gereksiz polemikler yapacaktır, sanki Türkiye Cumhuriyeti yıllardır çok bağımsız bir ülke gibi konuşmaya çalışıyor.

Ülkemizi 17 yıldır yöneten AK Parti iktidarı ülkeyi uçurumların kenarından kurtardığı unutuldu!.

Şu unutulmamalıdır, AK Parti iktidarı döneminde yapılan her şey Türk milletinin ve devletinin malıdır, iktidarların amacı ülkeyi iyi yönetmek ve ileri hamleler yaparak, savunma sanayisini ve saldırı araç ve gereçlerini yapmak, ülke insanını refaha kavuşturmaktır, AK Partide bunu yapıyor.

Şuda unutulmamalıdır. Almanya’dan Tank alırız, “terörle mücadelede kullanamazsınız” derler, ABD den insansız Hava araçları paramızla alırız ama yazılımları onlarda olduğu için doğru kodları vermezler ve terörle mücadele sağlıklı yapılamaz, bunları gördüğümüzde bugün devletimizin Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve onların organizesinde sağlanan imkanların ne kadar değerli olduğunu görürüz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan gerçekleşen Barış Pınarı harekatı ile ilgili güzel bir açıklamasına bakalım.

Sayın Erdoğan’ın sözleri; “Barış Pınarı Harekatı ile, Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız”.

Recep Tayyip Erdoğan

Şimdi şunu da sormak istiyoruz. Hem Suriyelilerden şikayet edip, “gitsin” diyorsunuz. Hem de onları evine döndürmek için yapılan Barış Pınarı harekatına karşı geliyorsunuz. Sizin derdiniz tam olarak nedir?.

Türk devletini yönetenlerden Allah razı olsun, ülkemizde ve Orta Doğuda oynanmak istenen oyun Barış Pınarı harekatı ile bozulmuştur artık.

Türk Devletimiz de, Türk silahlı Kuvvetlerimizde, bütün Güvenlik Kuvvetlerimizde, dünden daha güçlüdür, bu güç nasıl kazanıldı?, bakalım.

Bugünlere nasıl geldik?, nasıl savaşıyoruz?, bunları hatırlamak gerekir!..

Savunma Sanayi  Başkanımız Sayın Prof. Dr. İsmail Demir yapılan çalışmalar hakkındaki güzel paylaşımlarına bir göz atalım.

-Atmaca füzemizin yeni test atışını başarıyla gerçekleştirdik. ATMACA seyir füzeleri Roketsan, atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar ise Aselsan tarafından yerli olarak üretiliyor. ATMACA’lar MİLGEM’lere entegre edilerek denizlerdeki caydırıcılığımızı daha da artıracak.

-Mavi Vatan’da daha güçlü Türk donanması için çalışıyoruz. Süratli Devriye Botu Projesi kapsamında altıncı botu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim ettik.

-Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen görevlerde güvenlik güçlerimize gece gündüz her türlü hava koşulunda destek veren T129 Atak helikopterlerimizin 52’ncisini Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim ettik.

-TÜBİTAK BİLGEM’in tasarlayıp geliştirdiği milli lazer silahı ARMOL kabul testlerini başarıyla geçerek Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmeye hak kazandı.

-SSB yönetiminde ASELSAN ve ROKETSAN tarafından milli ve yerli olarak geliştirilen HİSAR-A Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, yapılan nihâi sistem testlerinde hedefi %100 başarıyla imha etti. Seri üretime geçiliyor. Hayırlı olsun” diyerek bir kısım çalışmaları ortaya koymuştur.

İşin özü de, sözü de şudur. Hani 3 yaşında Suriyeli bir çocuk vardı.. Ölünce her şeyi ALLAH’a anlatacağım diyen çocuk.. Anlatmış… ALLAH’ın ordusu simdi o çocuğun intikamını alıyor.

Günün Sözü: SEFER TÜRK MİLLETİNDEN, ZAFER CENABI ALLAH’TAN