Cemalettin Bilgin

KAOSUN YAŞANDIĞI GÜN 28 ŞUBAT!…

28 Şubat post Modern DARBE’NİN yıl dönümünde ders alınması gereken hususlar ve Milliyetçi Muhafazakar insanların dikkatten kaçmaması gereken bir iki husus.

Bizler Demokrasinin tam anlamı ile yaşanmasını, siyasi partilerin bu ülke yönetiminde  hakim olmasını isteyen insanlarız.

Şunu hemen ifade edelim, en kötü Demokratik yönetim, en iyi askeri yönetimden iyidir. Yani seçilmiş olan insanlar, özellikle ülkenin %50 sinden fazla oy olarak seçilen insanlar her zaman saygı duyulması gereken yöneticilerdir!..

28 Şubat darbe teşebbüsünü meşrulaştırmak isteyenler halen vardır, amma lakin kendisini Milliyetçi Muhafazakar olarak görenler, kesinlikle 28 Şubat darbesinin kendilerine karşı yapıldığını bilmek zorundadır.

MHP, BBP, SP, DP, DYP  Partileri 28 Şubat’ta bir kısım generallerin başlattığı hükümeti yıkma teşebbüsü kendilerine karşı yapıldığını asla unutmamalıdır.

28 Şubat darbe teşebbüsünde kimler mağdur edildi?, kimler tutuklandı?, kimler görevlerinden atıldı ve baskılara maruz kadı?

28 Şubat darbe teşebbüsü; rahmetli Necmettin Erbakan hükümetine karşı yapılan bir darbedir.

28 Şubat darbe teşebbüsü Hükümetin yıkılmasına neden olmuş ve 28 Şubat Milli Güvenlik kararlarının uygulanasın da en önemli rolü İçişleri Bakanı Meral Akşener döneminde yaşanmıştır, başı kapalı kız öğrenciler salonlardan Polis ve yetkililer tarafından bir paçavra gibi dışarılara atılmıştır.

Bakınız Akşener’in 28 Şubat kararlarının uygulanması için söylediği net sözler. Akşener; “Milli Güvenlik Kurulu kararlarına imza atanlardan biri de bendim ve uygulanacak. Uygulanması gerektiğine gönülden inanıyorum. Başka çaresi yok, uygulanacak. İçişleri Bakanı olarak benim görev alanıma düşen ki, büyük bir çoğunluğu da bize düşüyor bu işin. MGK’nın kararlarının uygulanması gerekir, ben uygulayacağım.” Diyerek tarihin derinliklerine iz bırakan Milliyetçi Muhafazakar ailelerin kan kusmalarına neden olmuştur.

TV yapımcısı rahmetli Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün programında net sorulara net cevap veren Akşener’in sözlerine bir kez daha bakalım.

Akşener; “ben imza attım 28 Şubat kararlarına, bu kararlara gönülden inanıyorum ve bu kararlar mutlaka uygulanacak.

Birand; “bu kararları mutlaka uygulayacakmısınız”

Akşener; “evet kesinlikle uygulayacağız, uygulanmasına gönüldende inanıyorum” dedi.

Akşener; Milli Güvenlik Kuurlu kararları uygulanacak ben uygulayacağım” dedi.

Mehmet Ali Birand’ın önemli TV röportajını paylaştığımızda gerçeklerin ne olduğunu saf ve temiz kalpli Milliyetçi vatansever insanlarımız görecektir.

Ancak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye katılım törenindeki sözleri tartışma yarattı. Akşener, “Kadının başörtüsü üzerinden bir kavga vardı ‘başı açık, kapalı’ diye. O zaman o kadınlar birbirlerine düşmediler. Başı açık kadın başı kapalı kadının başörtüsüne elini uzatmadı.” Dedi, ama Akşener’in partlilere yönelik sözler gerçekleri yansıtmamaktadır, bayan görevliler başı kapalı öğrencileri saçlarından sürükleyerek salondan çıkarttıkları görüntüler halen hafızalarda tazeliğini koruduğunu unutmuş olmalı!.

Bu konuların neden üzerinde durduğumuzu merak eden Milliyetçi, kendisini Ülkücü olarak gören ama bir türlü uykudan uyanamadan, Akşener’in Milliyetçi Muhafazakar siyasetçi olduğuna inanarak MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeliye ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sert sözler söylemelerinden dolayıdır.

Bir  kez daha net ifadeleri yazalım. Akşener, 28 Şubat MGK kararlarını uygulamakta kararlı olduğunu ifade ettiği sözlerini unuttu. Akşener, Mehmet Ali Birand’ın programında, MGK’da alınan başörtüsü kararı için, “MGK kararlarına gönülden inanıyorum. Uygulanacak. Başka çaresi yok uygulanacak. İçişleri Bakanı olarak ben MGK kararlarını uygulayacağım. Göreceksiniz uygulanacak.” demişti.

28 Şubat kararları Milliyetçi Muhafazakar kesime yapılan en büyük darbedir, bu kararlar ve uygulayıcıları asla unutulmamalıdır ki, tarih bir kez daha tekerrür etmesin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletimizin 28 Şubat’ın ardından Türk siyasetinde yaptığı revizyonun mesajını hala alamayanlar olduğunu anlıyoruz.” dedi ve devamla.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şule Yüksel Şenler Vakfı Tanıtımı ve “Şule” belgeseli gösterimi programına katıldı. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra eşi Emine Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Vakfın yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Erdoğan, “Vakfımızı 28 Şubat  müdahalesinin 25.yılı münasebetiyle bizleri bir araya getirdikleri için tebrik ediyorum. Maruz kaldıkları onca baskıya şantaja rağmen milletin emanetine yiğitçe sahip çıkan ve daha sonraki yıllarda ebedi aleme uğurladığımızı 54’üncü hükümetin başbakanı Milli Görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamıza, namlusunu millete çeviren tanka selam duramam diyen Muhsin Yazıcıoğlu’na, Darbe olursa tanık üzerine çıkarım diyen Hasan Celal Güzel’e bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum. Nice isimsiz kahramanlar teşekkür ediyorum. Acı çeken, fedakarlık yapan tüm büyüklerimizi şükranla yaad ediyorum. Milletimiz darbelere darbecilere alkış tutanları unutmamıştır, unutmayacaktır. Bu millet darbecileri ve darbecilere destek verenleri önce sandıkta ardından ma’şeri vicdan da mahkum etmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti; “Biz bugün burada fikrin, inancın, düşüncenin mücadelesini verenlerin ardından gidenlerle bu toplantıyı yaparken bir diğer tarafta başkaları başka tür toplantılar yapıyorlar. Fakat bizler siyaset kurumunun ne anlama geldiğini gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. ‘Şule’ belgeselinde de izlediğimiz gibi bu ülkede demek ki bu bağımsızlık mücadelesini fikrin, düşüncenin inancını verenler olduğu gibi bunun tam aksinin mücadelesini verenler de var, kıyamete kadar da olacak. Fakat bunlar böyledir diye biz hiçbir zaman yolumuzdan geri duramayız. Siyaset  kurumu 12 Eylül  ve 28 Şubat müdahalesinin aktörlerinin hak ettikleri cezalarının çarptırılması için bizim dönemimizde üzerine düşeni yapmıştır. Millet iradesine kastedenlerle işledikleri suçun hesabını tarihte ilk kez hukuk önünde vermek zorunda da kalmışlardır.” Diyerek tarihin kirli sayfalarından örnekler verdi.

MHP den ayrılıp kendisini Milliyetçi Muhafazakar gösterenlerin yanına sığınanlar veya gidenler veya medet umanlar. 28 ŞUBAT kararlarını bir kez daha gözden geçirmeniz sizleri büyük bir vebalden kurtaracaktır.

28 Şubat karalarının en aktif baskıcı Bakanlığı İçişleri Bakanı Meral Akşener’in bakanlık yaptığı dönemdir.

Bin yıl “sürecek” denilen 28 Şubat darbesi, milletimizin iradesi ile tarihe gömülmüştür. Yeni 28 Şubatların yaşanmasına milletimiz asla müsade etmeyecektir. Türk siyasi tarihinde kara bir leke olan 28 ŞUBAT ta yapılan zalimlikleri asla unutmadık, unutmayacağız. Sırf başörtülü diye uyguladığınız işkenceyi küçük düşürmeyi unutmadık. Bu kadar mı korktunuz imanın nişanesi başörtüden. O zaman destek verenler Ogün ter içinde bıraktığı darbe yapacağım dediğinin kişinin anma programında.. Hiç inandırıcı değilsiniz, olamazsınız!….

Günün Sözü; 28 ŞUBAT KARARLARI MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR İNSANLARA VURULAN EN BÜYÜK DARBEDİR

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.