Cemalettin Bilgin

KALEME ÇÖKMEDEN!

Kaleme fazla çökmeden, yani rengi Kırmıza dönüşmeden bugün yazıma başlayıp nokta koyabilecekmiyim?

Bazen yazdığım yazılarda  mürekkebin renginin kırmızı olması gerekiyor ama kendimiz zorlayarak rengin yinede, gri olmasına özen gösteriyorum

Kalem ucunun rengi GRİ olunca, ne etliye neden sütlüye karışmamış oluyoruz!.

Kalemin ucu Kırmızı olunca, şiddetin dozu artıyor, sert ifadeler kullanmak zorunda kalıyoruz, bu düşüncemizden yerel seçimler öncesinde vazgeçtiğimizi açıklamıştım, aynı düşünceler içinde kalmaya dikkat ediyorum.

Gri renkli kalem kullanınca, dostane olarak her konuya değinmeye çalışıyoruz.

Dostça uyarı,

Dostça tavsiyeler,

Dostça sohbetlere imkan sağlamaktır.

Dostluk ve arkadaşlık önemlidir,

Bugüne kadar kendi menfaatimiz için bir şey talebinde bulunmadık, bundan sonrada bulunmayacağız.

Cenabı Allah’a ne kadar şükür etsek azdır, bizi kullarına muhtaç etmeden geçimimizin sağlanmasını sağlıyor!.

Şayet birilerinin eline bakacak olsak, bırakınız bir bardak suyu vermeyi, bizleri 1 Kaşık Suda boğmak isterler!….

İnsan 1 Bardak Suyu beklerken, birileri tarafından 1 Kaşık Suda boğulmamız için paçamızdan tutup al aşağıya edeceğini görmek, her fırsatta dedikodu yaparak insanların onur ve haysiyetleri ile oynamak insani olmasa gerek!…

Niksar Kurban bayramı dolayısıyla nerede ise nüfus patlaması yaşıyor.

Niksar dışından gelerek hısı ve akrabalarla hasret gideren, Niksar ekonomisine önemli katkılar sağlayan gurbetçilerimizden Allah razı olsun.

Kurban bayramı dolayısıyla Niksar cadde ve sokakları, dağları, taşları adeta bereketli hale geldi, her cadde ve sokak şenlendi, her iş yeri Kurban Bayramı vesilesiyle ekonomik imkanlara daha çok kavuşmaya başladı.

Niksar son yılların en yoğun günlerini yaşıyor.

Gökçeli (Ladik) kasabası Akpınar yaylasında yapılan Kültür ve Sanat şenliği gerçekleşti.

Gökçeli Akpınar yayla şenliğindeki kalabalık ve muhteşem Doğanın güzelliği görülmeye değerdi.

Gökçeli Belediye Başkanının büyük emekleri ve gayreti ile gerçekleşen etkinliğe ülkemizin dört bir köşesinden binlerce insan adeta akın ederek Akpınar yaylasına gelmişti.

Gökçeli Akpınar yayla şenliğine gelmeyip o bölgeleri göremeyen insanlarımız bence talihsiz bir gün yaşadıklarını düşünmelidir.

Muhteşem doğa harikası bir yayla, büyük alanları ile muhteşem bir bölge, bu eşsiz güzelliği doyasıya yaşayan insanlar,  etkinliğin vermiş olduğu imkanları doyasıya yaşadılar.

Bölgemizde yapılan her şenlik şehrimiz için çok kıymetlidir.

Gökçeli kasabasında yapılan şenliğe ülkemizin pek çok ilinden katılımcı olduğunu gördük, yaylada yapılan etkinliği duyduğu için gelen onlarca insanla konuşma imkanımız oldu, insanlar; “burası doğa harikası bir yermiş buranın kıymetini bilmek gerekir” diyerek düşüncelerini paylaştılar.

Gökçeli Kasabası Akpınar yayla şenliğine, Niksar Kaymakam vekili, Başçiftlik ilçesi Kaymakamı sayın Feyza Yılmaz,  AK Parti Tokat İl Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, AK parti ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Niksar Belediye Başkanı sayın Özdilek Özcan katıldılar kısa süreli ziyaretten sonra şenlik alanından ayrıldılar.

Gökçeli Akpınar yayla şenliklerine katılan ve etkinlik başlangıcından sonlarına kadar  etkinliği izleyen, Niksar İlçe jandarma Komutanı sayın Gökan İnce, Gürçeşme Belediye Başkanı sayın Mehmet Çorak,  şehir dışından gelen onlarca insan etkinliklerde vatandaşlarla birlikte oldular.

Bölgemizde yapılan her etkiliği yeterince takip edemedik, aynı gün farklı bölgelerde yapılan etkinliğe gazeteci olarak katılmak mümkün değildi.

Habercinin haber yapabilmesi için yapılan etkinlikleri uzun süre takip etmesi gerekiyor, maalesef imkanlar elvermeyince bir etkinliği takip etmek zorunda kalıyoruz.

Bayramın 3. Günü 3 farklı etkinlik yapıldı.

Mesudiyeliler derneğinin Çamiçi Yaylasında. Yazıcık kasabası derneğinin Karaçam piknik alanında şenlik yapması anlamlı idi.

Çamiçi yaylasında yapılan Karakucak Güreşlerine MHP Tokat Milletvekili sayın Yücel Bulut katıldı.

Yazıcık karaçam bölgesinde yapılan Bayram ve Kır şenliğine CHP Tokat Milletvekili sayın Kadim Durmaz ve CHP İstanbul  Milletvekili Özgür Karabat katılım sağladılar.

2023 seçimleri yaklaşırken siyasetçilerin etkinlik alanlarına katılmaları kendileri ile seçmenlerin buluşmasına vesile oluyor, etkinliklere katılan siyasetçileri yanlarında gören halkımızda onların katılımlarını görünce mutlu oluyorlar.

Halkın tercihleri çok önemlidir.

Siyasette kimler halkın yanında yer alır, halkın taleplerini yerine getirirse, halkın gönlünde taht kurmaktadır.

2023 seçimleri yaklaştığında, seçim çalışmaları için halkla buluşmaktan daha kıymetli olan ziyaretler, normal günlerde halkla buluşmaktır.

Siyasetçi falan değiliz, siyasete atılmak gibi bir tercihimizde yoktur.

Bizler halkın sesiyiz. Halkın sesi olarak ne kadar halkımızın taleplerini, yetkililere iletiyoruz?, bunun taktiri tabiki halkımızdır.

Halkımızın taleplerini yazarken, haber yaparken zülfiyare dokunmamaya özen gösteriyoruz, ama haberin muhatapları ne kadar hoşgörülüdür? Haberi okuyunca nasıl bir duyguya kapılır? Onu da bilemiyoruz.

Bizde dostluk pazara kadar değil, mezara kadardır.

Ama dost gibi gözüküp, arkamıza geçerek iki puan almak isteyenlere olur bir cevabımız!….

Günün Sözü; “Allah gönlümüzün değerini bilen ve merhameti geniş insanlarla karşılaştırsın.”

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.