Cemalettin Bilgin

İTİN DUASI KABUL OLSA!

“İTİN DUASI KABUL OLSA GÖKTEN KEMİK YAĞARDI” böyle bir başlık yazmamak için çok düşündüm, birkaç kez yazdım sildim ama yine buna karar verdim.

İnsanların sağlığı ile alay eden bazı küçük beyinliler, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın COVID-19 testi pozitif çıkınca şerefsizliği meslek seçtiler ve adice sözler sarf etmeye başladılar.

Bazı insanların ar damarı çatlayınca utanmazlıktan paylarını almayınca kahpelikten geri durmuyor.

Her canlı mutlaka ölümü tadacaktır.

İslam dininin emri;  “Her nefis ölümü mutlaka tadacaktır. Sonra da bizim huzurumuza döndürüleceksiniz”.

Bu hayat tarzı sözlerin ne anlama geldiğini bilmeyen sözde okumuş cahiller, insanların sağlığı ile alay edercesine sanki kendisi ölmeyecek veya hastalıklar dolayısı ile sıkıntı yaşamayacakmış gibi insanların sağlığı ile alay ederek utanmadan sosyal medyada paylaşım yapıyorlar.

Şerefsizce Cumhurbaşkanımıza ve ailesine söz söyleyenler, mutlaka attıkları iftira ve kötü sözlerin karşılığını bulacaklardır, bizler onlar için “Allah ıslah etsin” diyerek onlarla ilgili iyi niyetimizi ifade ediyoruz.

Bakınız insanlarımız, hastalıkla karşı karşıya kalan insanlar için Kan bağışında veya Organ bağışında bulunuyorlar, bu bağışta bulunanlar, verdikleri Kan’ın “şu kişiye verilsin” gibi bir düşüncede olmuyorlar.

İnsanlar verdikleri Kanın kime gideceğini bilmediği halde insanlık adına bir katkı sağlamak için Kan bağışında bulunuyorlar, beklide verdikleri Kan hiç sevmediği bir insana da verilebilinir, bu düşünce içinde olmadan insanlarımız Allah razı olsun kendi canlarından bir parçayı başka canların yaşaması için verirken, ne yazık ki küçük beyinli bazı insanlar bu ülkeye ve insanlarımıza gece gündür demeden hizmet eden bir devlet başkanımıza çirkin sözler sarf etmekten geri durmuyorlar.

Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan kendi sosyal medya paylaşımından yaptığı şu açıklama ile COVİT-19 hastalığına yakalandığını paylaştı;

“Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan”  bu açıklamadan sonra Türkiye ve Dünya adeta ayağa kalktı ve sayın Devlet Başkanımıza Şifa dileklerini ilettiler.

Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın paylaşımından sonra kıymetli eşi Emine hanımefendi kendi sosyal paylaşımından düşüncelerini dile getirdi;  “Anca beraber, kanca beraber, İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz. Emine Erdoğan”.

Nezaket ve zerafet içinde bu üzücü ama değerli sözleri okuyan ve duyan milyonlarca insan saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza ve kıymetli eşine Şifa dileklerini iletip bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için dualar yapmaya başladılar, bu kıymetli düşüncelerin içine çok küçük beyinleri olan birkaç kişi çirkin paylaşımlarda bulundu.

Şu asla unutulmamalıdır. “Her nefis ölümü tadacaktır. Yaptıklarınızın karşılığı ancak kıyâmet günü tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konulursa, gerçekten o kurtuluşa ermiştir. İyi bilin ki, bu dünya hayatı, aldatıcı bir faydadan başka bir şey değildir.”.

Bu Dünyanın aldatıcı ve yalancı bir hayat olduğunu, imtihan için Dünyaya geldiğimizi unutmamak gerekir.

İnsanlara iftira atarak hiçbir sonuca gitmek mümkün değildir, insanların sağlığı ile oynayarak çirkin sözler sarf edenler inşallah hukuk karşısında da gereken hesabı vereceklerdir.

Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, yaşadığı süreçleri zaman zaman paylaşarak  bizlerin gönüllerine Su serpiyor. “Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz. Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz. Recep Tayyip Erdoğan” açıklamasında bulundu, Dualarımız saygıdeğer Cumhurbaşkanımız ve kıymetli eşleri ve hastalıkla mücadele eden Cenabı Allah’tan şifa bekleyen insanlarımıza gönderiyoruz.

Cenabı Allah bütün hastalara şifa versin.

Yine ülkemiz için kıymetli bir insan olan Milli savunma bakanımız sayın Hulusi Akar’da COVID-19 testi pozitif çıkmış.

Test sonucu COVID-19 testi pozitif çıkan Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum, Allah şifa versin.

Bu ülkenin her şartta güçlü olması gerekir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemiz ve milletimiz için çok kıymetli hizmetler yaptı, yapılan hizmetleri kin ve nefret uğruna görmemek, gördüğü halde inkar etmek, dürüst ve sağlıklı düşünen insanların doğru bir düşünce olmasa gerek.

Defalarca dile getirmeye çalıştık bir kez daha hatırlatmakta fayda vardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Hür ve Bağımsız olması için, kendi savunma sanayi silahlarını kendisi yapması gerekirdi!. Çok şükür  Türkiye Cumhuriyeti Devleti  artık kendi savunma silahlarını kendisi yapıyor, artık dünden daha bağımsız ve Hür bir Türkiye Cumhuriyeti vardır.

Paranın her şey olmadığını, odalar dolusu paranız olsa da, alacak yeriniz ve satacak bir kurum bulamazsanız paranın değeri bir hiçtir!.

Paramız vardı, ABD ile F35 Uçaklarının yapılması için kurulan Uçak fabrikasına Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ortak olduk, Ortaklık şartlarını harfiyen yerine getirdik, almamız gereken Uçaklarında paralarını ödedik, lakin sözde STRATEJİK ortak olduğumuz ABD parasını verdiğimiz uçakları vermedi ve hatta ülkemizi ortaklıktan çıkarttığını ifade etti.

Demek oluyor ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH”  sözlerinin hayat bulması için çalışan, hizmet eden Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmeliyiz, şükranlarımızı iletmeliyiz, sağlıklı ömürleri için Cenabı Allah’a Dua etmeliyiz.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk’ü sevmek sözde değil, onun bıraktığı ülkeye hizmet etmekle mümkündür.

Günün Sözü; YA İLAHEL-ALEMİN!. Yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Rabbim, bütün müminleri bağışla.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.